Jump to content
tish

Honda Cm 125

Recommended Posts

Здравейте. Преди около месец си взех моторчето и още тогава ми направи впечатление, че се дави при рязко подаване на газ. Това беше причина и за компромис в цената. След това го карах около има няма 300км и ме посъветваха да си измия резервоара хубаво с верига и мозайка, тъй като давенето би могло да е от мръсен карбуратор. След изчистването им проблема си остана, а по-лошото беше появата на черен пушек в изгорелите газове. Отидох на сервиз, тъй като ми се изчерпаха идеите и там майстора ме попита мотора да не е двутактов, и го форсира така зверски, в следствие на което се появи ужасно тракане откъм картера. Оставих мотора и днес ме уведомиха, че след разглабяне на всичко се е установила липсата на шпилка на кобилицата на разпределителния вал, която в горния си край е квадратна с габарити 4 на 20мм. В следствие на това клапаните са така омазани, че пред мен стоят няколко въпроса:1. Дали може да се намери/поръча тази част, тъй като ми казаха, че се е "изпарила". Също така ми трябва и гарнитура за капака откъм съединителя с 10 дупки.2.Какъв трябва да е просвета на пълнителния и изпускателния клапан, тъй като всичко е "мазало".Малко информация - мотора е Хонда СМ 125 1986 на 14200км. Двигателят му не е отварян досега и мистериозното изчезване на шпилката наред с другите проблеми е тъмна индия за мен. Ще съм ви благодарен, ако ми дадете някакъв съвет. Лично мисля утре да звънна на сервиза - дано разберат какво искам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0...dae251ff6135/1o

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0...b3acbfe1395a/2b

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0...20612726cd34/3u

 

ето това пише в аутодата за този модел . Не е много но дано ти свърши работа. Ако искаш повечко информация ще трябва да търсиш из нета / мулето и т.н. някой мануал :dry: Ама не е гаранция че ще намериш. Аз имам един рядък модел на нинджа и до сега само на едно място съм намерил, че въобще съществува такова животно :D

 

За гарнитурата на съединителя: с повече мерак може да си изрежеш гарнитура :D Като добавиш и малко силиконец и ще заспи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързия отговор! Хлабината я видях 50 микрометра и на двата клапана. За гарнитурата мерси също. Остава ми само тая проклета шпилка! Дано от хондабг ми помогнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не мога да се сетя каква е тази шпилка :D Да не да имаш предвид болта на кобилицата с която се регулира разстоянията на клапаните. Защото на моторите дето съм виждал в горния си край е точно квадрат, а не като при колите да е направено за права отверка.

 

Също предишния собственик ако ти е казал, че двигателя не е отварян не му вярвай :D

и още един джокер : Тракане в картера се получава от разбит лагер или от нещо попаднало в картера. Според мен тея "майстори " като са го форсили , болта за реглаж е паднал в картера и от там е почнало да трака. След това са го извадели и да не се окажат те виновни са ти казали че "ЛИПСВА" :dry: Как може да липсва част от двигателя ??? "просто ей така я няма" звучи повече от нелепо.

дано си го оправиш и внимавай при кого го караш да го правят. След едно такова увъртане на едни "майстори" накрая си отворих аз двигателя и си го направих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече микрометра ? :(

Болтът трябва да е... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрометърът (означава се µm) е единица за дължина, производна на единицата метър. Един микрометър е равен на една милионна част от метъра (1 µm = 10-6 m). Известен е и като микрон (означаван с µ), но това наименование е остаряло – използвано е официално до 1967 г., когато Генералната конференция по мерки и теглилки (Conférence Générale des Poids et Mesures, CGPM) забранява използването на понятието микрон съвместно с единиците от SI. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрометър е уред за измерване, който мери до половината от стотна на мм., която е микрон.Гугъл не винаги помага, колега... http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%...%82%D1%8A%D1%80 :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да де, ама все пак надали хлабината ще е 50 уреда за измерване :( По-скоро ще е 50 единици от дадената мярка . Думата има 2 значения, това не значи че колегата е написал нещо грешно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още като са казали -тоя да не е двутактов - и е трябвало да си поне на километър от тоя "сервиз" :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...