Към съдържанието

Проблем с дизелов двигател в студа
Хонда Сивик 1,7 дизел, 2002-а.

дизел двигател гасне студ проблем

• Не можете да пишете в тази тема
15 отговора на тази тема

#1 manndalay

manndalay

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 1.7CTDI 2002; Honda CRV 2.2 i-CTDI 2008
  • Място:София

Публикувано 08 януари 2017 - 18:23

Здравейте!

Хондата ми направи мизерийка в студеното време. Сутринта запали и си работеше екстра при -15. Вечерта, при -14 запали, оставих я да поработи, да загрее. 10 мин. всичко беше супер. И точно да тръгна, изгасна. Запалих пак, няма проблем. Тръгнах. 50м. и пак изгасна. И се почна. Паля, гасне, паля, гасне... Оборотите постоянно падат. На мъка стигнах подходящо място и я оставих там. Резервоарът е пълен до половина. С това гориво съм минал 300км без проблем (дизел OMV, обикновен). Какво стана изведнъж... Някакви идеи?

Благодаря!

• 0

#2 Tino

Tino

хондахолик

• Член
  • PipPipPip
  • 3576 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer 2.2 Sport;Jazz mini-Tourer 1.2
  • Място:Пловдив - София

Публикувано 08 януари 2017 - 18:30

А чек лапма светва ли ти ? 

• 0

Публикувано изображениеПубликувано изображение

#3 manndalay

manndalay

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:

Публикувано 08 януари 2017 - 18:33

Не, нищо. Подозирам горивото и горивния филтър...

• 0

#4 Tino

Tino

хондахолик

• Член
  • PipPipPip
  • 3576 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer 2.2 Sport;Jazz mini-Tourer 1.2
  • Място:Пловдив - София

Публикувано 08 януари 2017 - 18:37

Ами най-вероятно е това проблемът :(. Лошото е, че решението му е малко криво - трябва да се почисти цялата система, евентуално. Може да почнеш от горивния филтър, но се постарай при палене колата да е била на топло, защото ако горивото в резервоара също се е сгъстило, няма да може отново да захрани или отново ще се набърбаляка във филтъра.
  • 0

Публикувано изображениеПубликувано изображение

#5 manndalay

manndalay

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:

Публикувано 08 януари 2017 - 19:02

Добавка за дизел против замръзване дали ще свърши работа при положение, че вече има проблем? И каква да бъде? Бардал? Поне до сервиз да стигна...

Този пост е редактиран от manndalay: 08 януари 2017 - 19:03

• 0

#6 dandilov

dandilov

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 201 Мнения:
  • Кара:Civic MB2 1.4i Fastback D14Z4

Публикувано 08 януари 2017 - 19:53

Замръзнала е нафтата. Днес половината дизели от това се оплакват.
1. Сложи добавка против замръзване в резервоара.
2. Подгрей горивния филтър, за да се отпуснат парафините в него и предполагам ще стигнеш до сервиза. Тъкмо ще превърти и добавката през горивната система.
3. Напълни резервоара до горе с хубава нафта! Когато не е пълен, в студа кондензира водата от въздуха в резервоара, пада в нафтата и също замръзва. Колкото повече въздух и по-малко нафта в резервоара, токлова повече кондензирала вода в студа...
Друго не мога да те посъветвам.

Успех!
  • 2

#7 kotarankat

kotarankat

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 243 Мнения:
  • Кара:civic 7 1.7 cdti 4ee2
  • Място:Казанлък

Публикувано 08 януари 2017 - 20:05

Ако е то кофти нафта, би трябвало да замръзва при малко по-висока скорост, примерно 70-80. Но не се знае с нашите горива.

Като за начало, ако не си сменял горивния филтър откакто си я купил, може да му източиш водата. Това става като развиеш една бяла пробка отдолу на филтъра. Стига се по-лесно до нея откъм лявата гума. След което отвиваш от горна страна на филтъра един болт за обезвъздушаване и започваш да помпиш с ръчната помпа (круша), непосредствено до самия филтър, докато спре да излиза въздух. Аз съм ползвал Бардал и Редекс и др. и честно казано не знам дали е имало ефект.

• 0

#8 kaloian311

kaloian311

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 65 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 7gen,CRV-ІІІ
  • Място:Пловдив,Тракия

Публикувано 08 януари 2017 - 20:05

Хайде и аз да се похваля със същите симптоми,но аз започнах от резервоара и какво открих... мизерия.След обилно почистване с обезмаслител, всичко си дойде на мястото.

Прикачени файлове

• 2

#9 dandilov

dandilov

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 201 Мнения:
  • Кара:Civic MB2 1.4i Fastback D14Z4

Публикувано 08 януари 2017 - 20:07

А!

И не ти трябва сервиз, а топъл гараж...

Снимайте и пращайте в новините, да на*ъзят бензиностанциите, че и там бухат в горивото всякаква гняс за печалба, изедниците мръсни!

Този пост е редактиран от dandilov: 08 януари 2017 - 20:11

• 3

#10 dctR

dctR

Новак

• Член
  • PipPipPip
  • 165 Мнения:
  • Кара:D14 vtec
  • Място:Варна майка

Публикувано 09 януари 2017 - 16:14

Добавка за дизел против замръзване дали ще свърши работа при положение, че вече има проблем? И каква да бъде? Бардал? Поне до сервиз да стигна...

Мда, Бардал еднолитрова опаковка, около 37лв струва, в магазина ще ти кажат как се дозира, то и на нея си пише, + 5-6гр на литър гориво двутактово масло, ще забравиш за всякакви проблеми, зима и лято.

• 1

Това е Хонда, всичко друго е компромис!

#11 Marinov1981

Marinov1981

only dead fish follow the stream

• Член
  • Pip
  • 43 Мнения:
  • Кара:Сивик 1,7CTDi
  • Място:София Горна баня

Публикувано 10 януари 2017 - 08:53

Моята същия проблем, без добавка при скорост 50км замръзва ,после ми дава да запаля чак след няколко минути, но по тези снимки, който гледам, в нафтата ти има парафин, а по новите закони не трябва да има парафин. Аз препоръчвам tda castrol 18лв за 250лт с дозатор е и ще почнеш да караш съвсем друга кола ..

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk
  • 0

Only dead fish follow the stream....

#12 nakata1981

nakata1981

Новак

• Член
  • Pip
  • 32 Мнения:
  • Кара:honda civic
  • Място:Pz

Публикувано 11 януари 2017 - 12:54

Аз, по принцип си карам само бензин, но служебната е на дизел. И на мен ми направи същия номер, но й сипах и за 5 лв бензин и долях с нафтичка, и сега мърка.
  • 0

#13 Hondyio

Hondyio

Новак

• Член
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Място:Sofia

Публикувано 11 януари 2017 - 21:21

Здравейте, аз имам същия проблем. Понеделник сутринта запалих без проблем , /с нов акумулатор съм, а свещите ги смених миналата зима/, оставих я да поработи 5-6 минути и тръгнах към работа. След около километър колата започна да придърпва и изгасна. Опитах да запаля отново, но не стана. Изчаках 5-6 минути, отново опитах да запаля и успях, та поне я върнах на паркинга пред блока. След запалването обаче, на таблото останаха да светят индикатора на свещите и лампата за двигателя и така докато се прибера. Забелязах, че колата започва да придърпва при вдигане на оборотите над 2000. Тази вечер реших да я запаля, за да поработи малко и отново след запалване двете лампи продължават да светят. Когато работи на ниски обороти, няма проблем - около 10-на минути я оставих да си побръмчи, след което подадох газ и пак същия номер - изгасва над 2000 оборота. Направих кратко видео с второто запалване. Между другото, винаги зареждам в Шел, но преди празниците напълних до горе на бензиностанция ОМВ /на околовръстното/ и още карам с този дизел. Миналата година също имаше студени дни, но такова нещо не ми се беше случвало досега. Имам снимка от онзи ден и видео от днес, които ще прикача, когато установя как. :)

Видеото от днес https://youtu.be/yVgF3if30SY

Този пост е редактиран от Hondyio: 11 януари 2017 - 21:37

• 0

#14 sttekata

sttekata

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 153 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V 2.2 Diesel 140HP 2007

Публикувано 12 януари 2017 - 09:18

Хора, при такива ниски температури слагайте или от max motion, или по 1л газ за осветление на 10л. гориво, защото в противен случай ефтината нафта става гъста , отделя се парафина от нея, който блокира горивопроводите, филтри, цедки и двигателя накъсва и гасне.
Тези симптоми, които ми описа са точно такива и в предвид , че температурите са от -10С надолу е средата на проблема......
  • 0

Прост човек и силен вятър нямат спиране !!!

#15 Hondyio

Hondyio

Новак

• Член
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 12 януари 2017 - 20:34

Днес отново я запалих, поработи около 10-на минути и нямаше никакъв проблем дори при работа на високи обороти. Остава въпросът със светещите лампи на свещите и двигателя. Вероятно няма да мина без сервиз, но поне не гасне, което все пак е някакъв напредък. :) 

• 0

#16 sttekata

sttekata

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 153 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V 2.2 Diesel 140HP 2007

Публикувано 13 януари 2017 - 08:44

Това от снимките не е гняс, а парафин - съставка във всяко дизелово гориво.
Точно тази съставка, ако нафтата няма добавки, блокира филтъра и колата спира. Често това се случва, когато филтърът е изложен на атмосферни условия и като се движи колата се променя температурата на филтъра (измества се по-надолу от скалата - температура на мокрия термометър), и примерно -10, се усеща като -15С.
И хоп, колата спира по време на движение.
  • 0

Прост човек и силен вятър нямат спиране !!!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com