Към съдържанието

- - - - -

Honda Jazz - DRL - Дневни Светлини

DRL Дневни Светлини H4

• Не можете да пишете в тази тема
10 отговора на тази тема

#1 relaxxx

relaxxx

Новак

• Член
  • Pip
  • 13 Мнения:
  • Кара:4x4
  • Място:SF

Публикувано 05 януари 2017 - 17:37

Колеги, искам да попитам има ли някакъв начин на Джаза да му се програмира компютъра да пали късите при контакт, ако ключа е на офф позиция? Т.е. късите винаги да светят?
  • 0

#2 relaxxx

relaxxx

Новак

• Член
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 07 януари 2017 - 18:13

Колеги, мнения .. ? :) някой не си ли е играл с програмата на хонда? Програматор ? Неможе да не знае някой... 

• 0

#3 ivan_m

ivan_m

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 463 Мнения:
  • Кара:CR-V 2.0 2WD Elegance , JAZZ 1.4 i-Shift 2009
  • Място:Пловдив

Публикувано 10 януари 2017 - 17:14

Колега, ако искаш да получиш точна информация, давай данни за колата като година, двигател и т.н.

Иначе това за което питаш не става! Пробвах да направя такова нещо на Акорд 7, 2006г., защото имах информация, че версиите за скандинавските страни го имат, но за нашите не може!

Оказа се, че не е в някакво отделно сервизно меню, а е включено във фърмуера на борд компютъра! Ако се качи тази версия, фаровете ще светят автоматично, но ще се променят и настройките за работа на двигателя и аз се отказах! Предполагам, че и за Джаза е така, поне на моделите след 2008. Първата генерация /преди 2008/ вероятно изобщо няма такава възможност.

На Джаза на жена ми монтирах ЛЕД светлини на Филипс и реших проблема!

• 0
Публикувано изображение

#4 relaxxx

relaxxx

Новак

• Член
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 11 януари 2017 - 23:27

Благодаря колега! Ето напредваме!

Не може да го няма, европейските коли го имат това като опция след 2000 година, тук говорим за поколения по нови коли. Жаза е 2011 май същия като този от подписа ти. Само тези дневни светлини тормозят жената, че ги забравя. Не ми се ще да монтирам нищо, само искам да цъкна едно он и край. А какво те притесни програмата на скандинавските жазове? Факт е, че не мога да намеря никаква такава информация в англоезичния интернет за такава интервенция, но може би не си задавам правилно въпроса.. или пък колата не е пригодена за такава екстра поради крушката Н4.. не знам.

Ако все пак някой е разцъквал системните менюта на тази малка въшка,да сподели.
  • 0

#5 mEtaka_dts

mEtaka_dts

Новак

• Член
  • Pip
  • 45 Мнения:
  • Кара:Honda Jazz
  • Място:Пловдив / Стара Загора / Нова Загора

Публикувано 12 януари 2017 - 11:43

Здравей колега,

Въпреки, че не искаш да слагаш нищо знам, че има допълнителни устройства, които слагат в колите и при запалване на колата фаровете се активират за дневни светлини, като дневната светлина е 33% от дългите светлини на крушката. Ето малко информация: :)

http://dchelectronik....co.uk/drl.html
  • 0

#6 relaxxx

relaxxx

Новак

• Член
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 12 януари 2017 - 15:58

Доста добре изглежда това, което предлагаш колега, но не ми се ще да се бъркаме в работата на производителя. Това го запазвам като последно решение. Искам да разбера няма ли системна възможност късите да са постоянно включени при запален автомобил и тотално изключени при загасен?
  • 0

#7 mEtaka_dts

mEtaka_dts

Новак

• Член
  • Pip
  • 45 Мнения:
  • Място:Пловдив / Стара Загора / Нова Загора

Публикувано 12 януари 2017 - 19:19

Напълно съм съгласен с теб колега, че е най - добрият вариант е да не се бъркаме в работата на производителя :). Друго, което мога да ти предложа е да се обадиш за консултация в сервиз на Honda. Те биха ти отговорили на този въпрос. А да ти кажа честно, не вярвам да ти откажат такава консултация или да е платена :).
  • 0

#8 relaxxx

relaxxx

Новак

• Член
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 12 януари 2017 - 20:56

Обаждах се, според тях няма такава функция.., но аз лично не мога да им се доверя напълно. Техниците по българските сервизи са всеизвестни с ниските си познания по сложните системни менюта (в повечето случаи са самоуки или пък не са внимавали досатъчно по време на квалификационните си курсове).Та за това питам тук, за да видя дали феновете не са стигнали сами до извора. 

• 0

#9 ivan_m

ivan_m

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 463 Мнения:
  • Кара:CR-V 2.0 2WD Elegance , JAZZ 1.4 i-Shift 2009
  • Място:Пловдив

Публикувано 12 януари 2017 - 22:58

Прав си колега, в БГ са малко хората, които разбират от по-дълбоките настройки на бордкомпютъра!
В интерес на истината, оказа се трудна работа :).
Тези настройки се виждат на компютър през сервизния софтуер на Хонда. Не са скрити менюта на дисплея на колата. Направихме проби на моя бивш Акорд 7, когато бях на обслужване в Бултрако. От компютъра може ръчно да се светкат фаровете, така ги тестват и това ме окуражи, че ще намерим отметката, която да ги включва автоматично след палене! Обаче менюто е много усложнено и разхвърляно. Няма директна отметка за функцията и за това пробвахме с комбинации на няколкото менюта, които касаеха фаровете. Нищо не стана и върнахме всичко както си беше! Възможно е тази отметка да е само за скандинавската версия на фърмуера, но не ми препоръчаха да я слагаме /те я и нямат, защото не им трябва тук/!
За да се оправи това, някой разбиращ трябва да сравни двата фърмуера и да коригира нашенския! Не ми се вярва да намериш такъв специалист, а дали ще си струва е друг въпрос!
Аз също не обичам да ровя излишно по инсталациите и за това на Джаза сложих директно дневни ЛЕД-ове, а не модул за късите!
  • 0
Публикувано изображение

#10 relaxxx

relaxxx

Новак

• Член
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 12 януари 2017 - 23:18

Мдааа, това не звучи обнадеждаващо, нямам време и желание да задълбавам в софтуеъра на хонда.. Ще поразровя още малко уеба и ако там няма се отказвам. Поздрави и успехи!
  • 0

#11 rummis

rummis

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:
  • Място:София

Публикувано 21 април 2017 - 11:37

Здравейте,
бихте ли ми казали, ако реша да си монтирам допълнителни дневни светлини, къде могат да ми свършат тази услуга и горе-долу колко струва?
  • 0

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com