Jump to content
Restless

CR-V 2ра - има ли особености за пускане на стоковите халогени?

Recommended Posts

Сутринта при опит да ги пусна установих че нищо не светва... а преди 10на дни ги пробвах и и двата си светваха при врътване на врътката - ,ръчката за фаровете отляво на волана, средната врътка, която не е в края на ръчката

Най-странното за мен - при завъртане на врътката, индикацията на таблото не светва, светва едва ако врътна още четвърт оборот - тогава врътката сама се връща, индикацията на таблото свети, но халогените - не светват. Индикацията на таблото гасне при повторно "цъкване"... а при пробите преди, сякаш индикация и халогени светваха синхронно без допълнителни  манипулации :punch:
Зачудих се дали по някакъв начин не съм изключил халогените - доколкото разрових, стандартно те светят само когато светят късите или дългите светлини, но не ми е това проблема - остава да е изгорял бушона?

Та първи въпрос - има ли някакви особености пускането им, освен да са пуснати късите светлини?

Втори - кой бушон е отговорен за тях, намерих според една схема че н-р 3 от таблото с бушони в купето е за тях

 

Публикувано изображение

 

3 10A Fuse/relay box socket

 

Multiplex control unit (KG model: daytime running lights)

20A BLU/RED Front fog lights

ако някой е в състожяние да потвърди номера? :S

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врътката се ползва и в двете посоки! В едната щрака за постоянно и включва халогените отпред и индикацията на таблото. В това положение може да се завърти още малко в същата посока и така светва задните светлини за мъгла /тука се връща сама/ и се показва втората индикация на таблото. От неутралното положение в обратна посока се светват само задните светлини и копчето се връща само. Това е направено да не се забравят задните светлини за мъгла постоянно включени, до като предните халогени могат да светят винаги заедно с късите ако врътката се остави на тяхната позиция.

За включването на светлините за мъгла колата трябва да е на габарити или на къси /би трябвало и на дълги да работят, не съм пробвал/.

Ако нещо не работи така, провери предпазителите и релетата!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На една от предните ми коли си сложих допълнително оригинални халогени и майстора, ги направи така, че да светят само при включен двигател, като предпазно средство. Виж дали и твоите не светят само при запален двигател...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моя почуда , бушон н-р 3 от схемата, който е под волана, просто го няма :o

Лошото че я няма и пластинката в цокъла - съответно колкото и да пъхам бушон, той няма на какво да се хване, за да ми заработят халогените :S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първия пост си писал, че преди 10-на дена са работили, ако е така и никой не е човъркал по колата ти, надали проблема е в този бушон!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

..... - кой бушон е отговорен за тях, намерих според една схема че н-р 3 от таблото с бушони .......

 

.......ако някой е в състожяние да потвърди номера? :S

 

За различни модели има различни схеми и различни бушони.

Имам я и твоята схема, но имам и една друга, на която бушона за фаровете за мъгла го дават  да е № 2.

Пробвай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, а сега пък намерих едни схеми за монтаж на оригиналните фарове, при които бушона е на друго място :)

Публикувано изображение

Това е правилната кутия с бушони - под волана. На това което сега намирам, халогените се връзват към един от правоъгълниците над бушоните :(, пък ако е АТ един конектор, ако е МТ друг....
Явно ще трябва при електричар да се прозвънят жиците, защото играта заприличва на рулетка :(
http://cr-v.su/forums/index.php?showtopic=567 - в първия пост има линкове към оригиналните ръководства как се връзват фарове за мъгла на 2ра ген преди и след фейслифта - може би е нужна регистрация за да се виждат линковете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я виж, тези схеми дали няма да ти помогнат.

 

post-20738-0-29257900-1415804354_thumb.png

 

post-20738-0-23972700-1415804385_thumb.png

 

post-20738-0-86520300-1415804412_thumb.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я виж, тези схеми дали няма да ти помогнат.

 

В тези схеми точно се цитира н-р 3 изпод волана, цитирания н-р 2 е под капака в коша... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://fusesdiagram.com/honda/fuses-and-relay-honda-cr-v-2002-2006.html

 

 

Аз имам същия проблем, в книжката на джипа е посочено неправилно, горния линк ми помогна да ги намеря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...