Към съдържанието

- - - - -

Катализатор Хонда HRV
житие и страдание

• Не можете да пишете в тази тема
29 отговора на тази тема

#1 zmiata29

zmiata29

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 172 Мнения:
  • Кара:D16W1/KA20A4
  • Място:София и околноста

Публикувано 25 февруари 2017 - 10:44

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Здравейте, от както сложих газов инжекцион на Ферхондето, лампата на чека ми светваше от време на време, но газджията(чумата да го тръшне), рече, че ще е нормално и аз се примирих. Ходих при човек с оригинална мерачка за хонда диагностика и се изясни, че заради втората лабмда сонда(тази отзад на катализатора) светка чека, до тук ще кажете нормално - газ, това онова и айде - чек. От известно време обаче катализатора се раздрънка и станах като чалга дискотека отдолу дайрето, отгоре ламбата светка през 5-6 км. Ходих при грънчар да видим какво ще правим, а той вади една втулка (като тази която я има в една друга тема тука) и вика : е това ще е мехлема. Завинтихме ламбдата във втулката, а втулката в катализатора и газ. След няма и 20 км, чека пак светна. Викам, това е сигурно от парчетата катализатор, дето се разхождат из генерацията, свалихме всичко на земята и изтръскахме сгурията и хайде пак тест, пак светна чека.
Поръчах и ми пратиха от UK за 45 паунда катализатор, пратиха ми това:

20170216_162427.jpg 20170216_162442.jpg

При дисекция на стария катализатор, вътре останало само 1/3 от керамичната пита.
Поставихме новия катализатор, но решихме, че след като съм на газ, да сложим въпросната втулка. Чека пак сетна и ми изписа грешка номер Р0063.
Махнахме втулката, завинтихме ламбдата на мястото и О, чудеса, вече една седмица тая гадна лампа не светка.

Колеги, мисля че за 45 паунда си заслужава да се смени катализатора, а не резонатори, тръби и тем подобни. Това което купих, пасва едно към едно към генерацията и разхода за смяната е минимален.
Ако някой иска да си закупи, да влезне в англиския БЕЙ и да пише, че си търси
CATALYTIC CONVERTER / CAT FOR HONDA HR-V 1.6 1999-2001

И като види 45 паунда, да купува, нищо че на картинката катализатора е различен, пращат това, което е на снимката по-горе.
  • 6

HR-V D16W1/CRV MK2 KA20A4  кАтър връз кАтър , YAMAHA BW'S 50cc всичко е десен волан!

#2 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 3970 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, CR-V R20A2, Prelude F20A4
  • Място:Русе

Публикувано 25 февруари 2017 - 16:05

Благодаря за съзнанието колега!!! Респект! Ако имаш късмет, ще ти настроя газовата през интернет...Безплатно . Само ми трябва инфо за монтажа и снимки на компонентите.
  • 1

На тарикати без град, модел, номер на двигател не отговарям, не давам съвети и не поглеждам лични съобщения!

О8935177О9

#3 zmiata29

zmiata29

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 172 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2017 - 17:38

Маркони и аз ще използвам възможността да благдаря на теб и на всички, които ще ни последват!
Що се отнася до моята газова, тя е easy jet, след като газаджията (нарочно го наричам така, не майстор) буквално се нагъзи и из..ра под предния капак, аз четох много и накрая разкачих всичко и си я монтирах сам. Купих си кабел за диагностика, свалих софтуера и я пуснах на автоматична настройка.
Да си призная, сигурно има какво да се пипне още, но от резултата, който постигнах сам, съм доволен, а иначе бъкел не разбирам.
А за газаджиятя, тоя глупак на шкодата ми избуши катализатора, щото пречел на настройките. След това се образовах.
Поздрави!
  • 0

HR-V D16W1/CRV MK2 KA20A4  кАтър връз кАтър , YAMAHA BW'S 50cc всичко е десен волан!

#4 zmiata29

zmiata29

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 172 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2017 - 18:58

http://www.ebay.co.u...-/112295536989?

Ето това е конкретния линк.
Ако поразсъждаеаме малко, резонаторно гърне(заместител)+/- 30-40лв, втулка 40-80лв, врътня за пасване,ходене по разбирачи, монтаж минимум 50лв.
Ако караме по дигонала сметката е 150лв. НООО, на следващия преглед...? Дали?
Моята сметка; 48 х2.30 - 110лв, доставка 6.60лв. монтаж 20лв, имаш гарантиран ГТП и най-важното - по малко СО2 в дрбчетата, и по-дълго Ше се возим в каручките.
  • 4

#5 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 3970 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2017 - 19:57

След като имаш софтуера, ми прати една снимка на картата и една снимка на главните настройки.
Искам да виждам и налягане на газта, и мапа на празен ход и загрял мотор. Диаметъра на разпръсквачите също ми трябва, както и модела на дюзите.
  • 0

На тарикати без град, модел, номер на двигател не отговарям, не давам съвети и не поглеждам лични съобщения!

О8935177О9

#6 zmiata29

zmiata29

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 172 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2017 - 21:28

Да ти кажа, Благодаря, но мисля, че ще по лесно, някой път да ти дам достъп до десктопа, с тим вюеър и да...... мърсуваме, но значително по натам във времето.
Easy Jet уредбата е мнго смахнато елементарна система, дюзите са с номерация 9, 12, 15, 18, и 21, съответно по 4ри на двигател и всяко число отговаря на сътветна кубатура(kw), като например моите са 12ки и те са от не помня колко до 105кв, а това е ръководството за настойките:

Прикачен файл  lpg_easyjet_installation_manual_eng.pdf   1,62MB   97 Брой свалянияПрикачен файл  lpg_injectors_size.pdf   37,97K   25 Брой сваляния
  • 0

#7 agresor41

agresor41

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 77 Мнения:
  • Кара:HONDA HRV D16W5
  • Място:Карлово

Публикувано 26 февруари 2017 - 17:38

.....Ако някой иска да си закупи да влезне в англиския БЕЙ и да пише че си търсиCATALYTIC CONVERTER / CAT FOR HONDA HR-V 1.6 1999-2001
и като види 45 паунда да купува, нищо, че на картинката катализатора е различен, пращат това което е на снимката по горе.

Аз също съм се насочил към този катализатор, но ме притеснява ламарината. Няма ли след година да речем, да се продъни. Според теб как е дебела ли е, тънка ли е?
  • 0

Хрв 1,6 витек 2000г.

#8 zmiata29

zmiata29

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 172 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2017 - 18:03

Ламарината изглежда доста солидна, оригиналния катализатор по документи тежи толкова колкото и това, даже това е с 200гр по-тежко или 3кг.
По-малко от 3 години, според мен, няма как да се скапе, ма божа работа.
Там, където го слагах, имаше и резонатори и други грънци, според мен нямаше разлика между ламарините.

П.с. Другото което е, увеличи снимките и виж заварките, според мен (не е задъжително да съм прав), ако е тънка ламарината, тая заварка на втулката, по средата, щеше да я прогори.
  • 0

#9 M&M

M&M

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 916 Мнения:
  • Място:Меден Рудник-над Бургас

Публикувано 26 февруари 2017 - 22:44

Как се промени звука след манипулациите?
МОят опит: Преди монтиране на газовото реших да махна катализатора с идеята ,че за 15год кола би трябвало да е запушен поне 2 пъти, а и да не пречи за бъдещите настройки при газаджията. Монтирахме някакво гърне, като прехвърлихме оригиналните втулки за сондите.
1. Колата стана по-шумна.
2. Чека почна да светва на всеки 40км...
По първия проблем сменихме и крайно гърне(средна хубост) , което така или иначе свиреше ,но ефекта беше ,че се получи и звуков резонанс на определени обороти. Все едно си във варел.
Та се чудя, дали ако си сложа такъв катализатор , звуковата какафония ще се оправи...?

PS В сметката по-горе добави и сумата от връщане на стария катализатор на някой изкупвач.
  • 0
Публикувано изображение

#10 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 3970 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2017 - 22:50

Неоправдано заключение. Катализаторът ми е оригинален и не е мръднал. 105к само на газ, общ километраж 270к . Без катализатор са единици хората, които могат да настроят газова уредба. Катализаторът е необходим за правилното измерване от сондите. Без него е почти невъзможно настройката, освен на диностенд с външна широколентова сонда, която може да работи при по-демократични условия.
  • 1

О8935177О9

#11 zmiata29

zmiata29

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 172 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2017 - 23:18

За звука...., след като си участвал в какфонията достъчно време, за да забравиш истинския хонда саунд с тоя катализатор! С добро средно гърне дори старо, но оригинално задно, започват да ти се дърпат очите и ще се почувстваш за малко японец. Слагай смело!

P.S. За моят специално с 1/3 останало вътре ми дадоха 12лв.

Този пост е редактиран от vesivanova: 02 март 2017 - 19:36

• 1

#12 Стъни

Стъни

Новак

• Член
  • Pip
  • 16 Мнения:
  • Кара:HR-V, 2000, VTec
  • Място:Чатъма

Публикувано 27 февруари 2017 - 07:37

Здравейте, 

Този катализатор дали всъщност работи, т.е. пречиства ?

Изглежда ми странна тази драстична разлика в цените.

От скоро и аз съм собственик на HR-V , взех го със свален катализатор, лампата си свети, грешката е от втората ламбда сонда, не разбрах има ли я изобщо. Нямам газова, но сигурно в някакъв момент ще сложа.

• 0

#13 zmiata29

zmiata29

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 172 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2017 - 08:07

......................, т.е пречиства?

На този въпрос лично аз отговор нямам или по-точно казано; трябва да отида на газ анализатор, за да знам. Ако ми се отвори такава възможност, ще пиша.

• 1

#14 zmiata29

zmiata29

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 172 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2017 - 05:27

Само да се похваля, вчера ходих до Плевенско, колата замърка както нова, динамика, мощност.......... и най-важното - 8.8газ/100, скорост 100/110, лампата на чека жми.
  • 0

#15 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 3970 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2017 - 18:31

Недей да дразниш така, че ще ме накараш да си сменя читавия катализатор.:)
Малко трябва да се обогатят смесите до 9-10 на 100.
  • 0

О8935177О9

#16 zmiata29

zmiata29

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 172 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2017 - 21:35

Май ще трябва да идвам до Русе, с лаптопа и кабела.

• 0

#17 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 3970 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2017 - 21:39

Не го приемай навътре, но засега само вариаторите , жените и пенсионерите ми дават 8,5-9 /100.
  • 0

О8935177О9

#18 Mitkoto_tt

Mitkoto_tt

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 151 Мнения:
  • Кара:D14Z4 D14Z2 D16W1 преди време D14A8
  • Място:София

Публикувано 02 март 2017 - 13:25

Колегата, да беше снимал вътре какво има. :) Това е страхотен резонатор, а що се касае за катализаторите на автомобилите Ви, след 250 к дали е там или го няма, екологично е едно и също  (все едно го няма). Но резонатор задължително, който да има контрол на изходящите газове, този е точно такъв.

Този пост е редактиран от vesivanova: 02 март 2017 - 19:40

• 0

#19 zmiata29

zmiata29

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 172 Мнения:

Публикувано 02 март 2017 - 14:39

Колега, както писах по-горе, вътре има 2 (две) керамични пити, видях ги с очите си !  А не ги снимах, защото не може, да го направя сглобен.

Бъди сигурен, че не съм малоумен и знам какво е резонатор и какво катализатор.

П.С. Извинявам се, не съм го написал, но само това.

• 1

#20 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 3970 Мнения:

Публикувано 02 март 2017 - 15:25

Не съм съгласен с Митко. Работата на катализатора се проверява по 3 начина. Със задна ламбда сонда, с външна ламбда сонда.

Третият вариант е с ламбдата между очите. Ако в затворено пространство можеш да издържиш над 20 мин с работещ двигател без да припаднеш всичко си е ОК.

Естествено третия вариант е Шега и Опасен за Здравето, но наистина тренирания нос хваща липсата на катализатор.

Ако катализаторът е не тровен с масло, богати и бедни смеси, не е удрян, прегряван ,охлаждан рязко, живота му е значително по-дълъг.

Има няколко добавки за чистене само на катализатор, които също му удължават ресурса. Работата на газ при идеални условия - добре регулирана система, увеличава ресурса двойно.

• 1

О8935177О9

#21 agresor41

agresor41

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 77 Мнения:
  • Кара:HONDA HRV D16W5
  • Място:Карлово

Публикувано 20 март 2017 - 22:00

Хайде и аз се сдобих с нов катализатор, макар и на старо. Миризмата на изгорелите газове, преди да го монтирам, беше като на зил, със застоял бензин, но след като го монтирах... Леле, каква приятна изненада - гадната миризма я няма. Остава и лампата на чека, вече да не светне и всичко ще е ок. Поздрави.

Вече 2000 километра и всичко е наред.Това за катализатора,че изкарвал стотина хиляди километра според мен е мит. Подкрепям мнението на Маркони.Дано съм бил полезен.

• 0

Хрв 1,6 витек 2000г.

#22 Стъни

Стъни

Новак

• Член
  • Pip
  • 16 Мнения:

Публикувано 13 май 2017 - 17:22

От известно време съм с евтиния катализатор от ибей.

Лампата периодично светва и показва грешка p0420 - Ефективност на катализатора под допустимите граници. Може би все пак трябваше да се ориентирам към втора ръка. 

Скоро ще ходя до газаджията и ще си каже има ли връзка с газта. Ще пиша пак , ако има развитие.

Колкото и да е евтин ... ако не работи , не си заслужава. 

• 0

#23 zmiata29

zmiata29

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 172 Мнения:

Публикувано 15 май 2017 - 17:44

Аз вече забравих да следя нещата, но колата я карам непрекъснато и до сега чек лампа не съм видял, дано нещо от газта да е.

• 0

#24 Стъни

Стъни

Новак

• Член
  • Pip
  • 16 Мнения:

Публикувано 17 май 2017 - 05:41

Не е от газта , втората сонда дава високи и подобни стойности постоянно и на газ, и на бензин. Явно понякога стават още по-високи и тогава светва лампата.

Иначе , от както сложих катализатора, сложих газова, смених масло и регулирах клапани , колата тръгна много по-добре. Не зная кое е повлияло най-много, но разликата е очевидна, дори за лаик като мен.
  • 0

#25 DeYaNsKy

DeYaNsKy

Новак

• Член
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Кара:Stream K20A1/2001
  • Място:Пловдив

Публикувано 14 август 2017 - 10:38

Има няколко добавки за чистене само на катализатор, които също му удължават ресурса.

Здравейте, мили другарчета! Тъй като съм нов тъдява и не мога да пусна конкретна тема, използвам тази, за да попитам относно препарати и методи на чистене на катализатора. Някой има ли представа чистителят на Лики Моли ефикасен ли е? Също така целесъобразно ли е демонтирането на катализатора и измиването му с обезмаслител Мельо например? Някакви други добавки в горивото?

Интересува ме за трипътен катализатор на бензинов Стрийм с пробег към 195хил. Моторът не се тормози, нито гори много, но от двигателния отсек мирише кофти, като е загряла, за което някои казват, че "смърди на катализатор". Не знам нормално ли е, при положение, че не намирам пробойни в изпускателната система. На самия изход на ауспуха мирише малко особено, но съвсем не смърди като отпред. Със сигурност скоро ще се наложи смяната му с нов, но ще се постарая да задържа врага.

Благодаря предварително.

Поздрав!

• 0
Изпратено от моя Правец 8

#26 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 3970 Мнения:

Публикувано 14 август 2017 - 12:07

Здравей и добре дошъл! Никой от тук присъстващите не е правил тест на добавка за чистене на катализатор.Аз съм чистил профилактично ,но катализатора на стария ми Сивик си беше добре.

За да сме точни задръстен /видимо/ катализатор ,трябва да се третира с добавка и след съответния пробег да се смъкне и да се броят запушените пити пак.

• 0

О8935177О9

#27 dindin

dindin

СнегоХондка

• Администратор
  • 1860 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 14 август 2017 - 12:21

Правилно ли съм разбрал, че го ползват вместо бензин като откачат маркуча за бензина?

• 0

Нямам идея защо всеки хондаджия, след като почне да му гори масло колата, сваля качеството на маслото,което ползва, а не го вдига . И по тоя начин си донасира мотора.

#28 dandilov

dandilov

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 273 Мнения:
  • Кара:Civic MB2 1.4is Fastback D14Z4

Публикувано 14 август 2017 - 15:19

Не е вместо бензин!

Добавя се в някое маркуче, което отива във всмукателните колектори.

http://avtochasti.st...product_id=1591

За мен това е доста варваски начин да си чистиш катализатора...

• 0

#29 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1784 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V

Публикувано 14 август 2017 - 17:21

Тва е като power foam-а на amsoil дето се изпръсква в смукателния колектор. 

• 0

#30 dindin

dindin

СнегоХондка

• Администратор
  • 1860 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 14 август 2017 - 23:31

С тая разлика, че повечето добавки се пръскат директно в дросела. Аз затова питах.

• 0

Нямам идея защо всеки хондаджия, след като почне да му гори масло колата, сваля качеството на маслото,което ползва, а не го вдига . И по тоя начин си донасира мотора.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни