Jump to content
NFSpeedy

Малко да се похваля и малко да се оплача

Recommended Posts

Здравейте,

Днес си закупих Хонда Акорд ето такова същото, но ми предстои утре да ходя да си го регистрирам в КАТ и да оправям проблема по гражданската (объркаха ми номера на шасито). Досега карах един Ford Tourneo 2007, който ми служи вярно в добро и лошо, в потоп и поледици, наняколко пъти ме оттърва от трапа само, защото е добро изпълнение на Ford. Време е да сменя автомобила и да предам форда на някого, на когото ще му е по-полезен и точно днес 28.12.15 си закупих първата Хонда и втория автомобил въобще. Първоначално се оглеждах в Mazda 6, но някак отвътре ми пустееше. Приятелката ми попадна на Хондяка и ми го изпрати и аз се влюбих в него. Ще Ви го кажа така - отне ми от 01:30 в неделя до понеделник в 12:00 да отида, да го видя, да извикам пичовете от сервиза ми, да си го спазаря и да си го купя.
 

 

 

a14589461o_zpsap9dtkzo.jpga14589446o_zpsm8hekxfd.jpga14589449o_zpsg2rozpzg.jpga14589452o_zpsbr51fniz.jpga14589455o_zps5wybwwld.jpga14589454o_zpsixus3geo.jpg

 

Все още си нямам лично направени снимчици и затова показвам тези от обявата.

 

И сега да се оплача...

 

ПОМОЩ! Навигацията не работи. Пича ми каза нещо да си играя със софтуера. Намерих оригиналните дискове в жабката (2 DVD със софтуерни версии 2.03 и 2.11).

Мушнах първо 2.03 и първоначално не реагира. Изключих контакта и пак включих. Завъртя си диска и се чува, че го чете. Поразгледа го колата, помисли си малко и каза "Грешка блабла" (на италиански е и сме все още на Вие с колата). Като младши програмист, реших да препсувам колегите и реших, че е добра идея да пробвам 2.11(да не би 2.03 да е инсталиран). Мушнах, повтори се упражнението с ключа и пак се зачете колата в диска. Поразгледа го, пообмисли нещата на диска и каза "Ти си малоумник, не искам да чета това (сиреч) Грешка блабла". Почесах се по главата и ми мина през главата дали не е зацапано DVD четеца. Поогледах се, видях, че е паднала мъгла и е тъмница и се отказах да търся в телефона как се сваля DVD-то и да го запознавам с моите приятели отвертка, памуче, спирт и прякора "прецизно изчистена оптика". Ходейки от паркинга към нас си мислех за грешките и т.н. и реших да се подготвя като погледам клипове в Youtube и стигнах до извода да питам вещо лице т.е. Google. Питам го чичко Гугъл, но след колебливите му отговори реших да питам Вас Мастърите на тема Хонда. И ето ме тук. Какво да го правя тоя дявол, който се е маскирал като навигация на италиански? Мога ли да му сложа английски без да минавам през софтуерен ъпдейт? Мога ли да си сваля нужния софтуер без да се бръквам 99$ за DVD? Тези DVD-та могат ли да ми решат проблемите в автомобилния живот? Мога ли да върна фабрични настройки и да започна на чисто с DVD-тата?

 

П.П.: Не се чувствайте да ми отговаряте на въпросите накрая на поста ако само ви усложнявам живота с тях... Просто, моля Ви, дайте някакво решение на дилемата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, но това е лудост... За една навигация да се дадат 1/10 от стойността на автомобила е самоубийство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше пост от преди 2-3 години. Аз днес я продадох цялата система с всички добавки за 750лв.

 

Използването на записани със записвачка дискове води до това, че се преебава DVD устройството доста бързо. Ако преди е давало грешка от време на време заради надраскан оригинален диск, скоро след записване на неоригинален, проблемите стават перманентни. Това е наблюдение на много хора из форумите. Неприятното при теб е, че няма да можеш да настроиш часовника дори. Иначе тук има имиджи, можеш да се пробваш да запишеш прясно някое, поне колкото да си оправиш езика и часовника:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=65105&hl=%2B%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0+%2B%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0+%2B%D0%B7%D0%B0+%2B%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам Акорда ти е преди фейса, така че забрави за навигацията !
Слушай си радио и се радвай на колата и дано да си попаднал на читава, че тея дизели повечето са почти милионери :D

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам Акорда ти е преди фейса, така че забрави за навигацията !

Слушай си радио и се радвай на колата и дано да си попаднал на читава, че тея дизели повечето са почти милионери :D

Попринцип е вносна от Италия, много запазена според хората ми. Ще я видим. Доста ме отчайвате честно казано :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията на пре-фейса няма БГ... някъде четох че слагат четци от фейс... но по-запознатите колеги може да споделят :) Иначе е готина количката, чеситото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията на пре-фейса няма БГ... някъде четох че слагат четци от фейс... но по-запознатите колеги може да споделят :) Иначе е готина количката, чеситото.

Не обичам техниката ми да е на български. Винаги е била на английски и на български не мога да се ориентирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма БГ карта за навигацията :) Иначе EN език трябва да си има, просто издири как се пуска :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да натисна иска диск и дава грешка в четенето. Трябва да го почистя 100%.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ти прочете диска за да смениш езика и да свериш часовника. Иначе не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не винаги става с почистване... с времето оптичното устройство си отслабва и иска подмяна, но дано имаш късмет!

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се притеснявай толкова. Аз сменях само ДВД-то поради проблем с тръгването изобщо на навито (екрана). Намерих от блъсната кола ДВД за 80лв и си реших проблема. Иначе навигация с карти за БГ, както са ти писали колегите, на твоят Акорд няма да подкараш. Иначе е хубаво да ти работи, щото от там освен часовника и езика се управлява климатичната инсталация ръчно. Ако не се оправи след почистване си намери едно двд това ми е съвета.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, и ако може да намери двд след фейслифт, то навито ще работи и в Бг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това не мога да ти отговоря. Имах предвид, че ако намериш същото ДВД като от твоята кола читаво ще можеш да си управляваш горепосочените неща. Мисля, че ДВД-то е различно за фейската от нашите, но наистина не мога да ти отговоря точно. Бях чел някъде за несъвместимост и това е всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...