Jump to content
Guest benji_crx

кое ви накара да си купите

Recommended Posts

Guest benji_crx

Мен например през далечната 1990г видях за първи път така любимият ми CRX 2gen. и от там си казах че, това ми е колата без дори да подозирам за нейните възможности и качества.Ще хубаво всеки да сподели, кое нещо го е накарало да си купи Хонда и да стане фен на марката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Първата ми Хонда беше сивик произв.1981г ИЗРОВЕНА ОТ ЕДНО БУНИЩЕ В ГЕРМАНИЯ!!!Купих я 1992г и се шашнах от колата :P ,просто не вярвах ква кола карам.Така се заредиха много хонди....и смея да твърдя,че съм направил около 10 души фенове на марката... :P:D:P:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Ами честно да си призная и мен външният вид ме подтикна да науча повече за марката (на сивик 5 ген :D )... след време в семейството се появи хонда по друго стечение на обстоятелства . Това ми даде още познания и реален опит , които тотално ме запалиха по марката .... и при първа възможност си купих и аз :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest element

През 1992г баща ми докара от Австрия Акорд '86 с всички екстри-гледах като онемял и само щом седнах в тази кола,от този момент нататък вече бях в плен на марката.И до ден днешен си върви трошляка,на 180 хил. км е и незнам защо никой не ми вярва,но досега не и е правено АБСОЛЮТНО НИЩО.Изключвам резонните смени на масла и консумативи,както и това,че е боядисвана,но двигателя и ходовата част са си "девствени". Та това е моята причина да се влюбя в тази марка-не е външния вид,нито "вървенето",просто......незнам...магия! Сега карам Сивик 6 и си я обичам повече от всичко!!!:P:D:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Pi4a_stz^

Аз се зарибих от 1 приятел които ми даде касета със една хонда на бат венци старозагорци го знаят този човек правеше една 5-та генерация седан на крива вартежи на едно място докато не испили гумите ръчни сукания тая кола е издържала толкова тормоз тва е за вървенето.А иначе визията как да не се влюбиш в този автомобил ХОНДА е кола мечта аз съм с 1.3 и режа всичко немско и френско до 1.8 моята ХОНДА за мен е всичко :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната_

Аз пък си търсех поредната кола, когато попаднах на тази хонда.......и се влюбих от пръв поглед :wub: Но по-големият проблем е че след 4г притежаване на този невероятен автомобил, вече съм си направо полудял от любов по марката :lol: Как веднъж поне не ме изнерви тази кола, как един номер не ми направи дори!!! В момента преговарям да купя още една хонда - или ще е Акорд или пак същия Сивик, зависи с кой от двамата собственици ще се разбереме, а целта е догодина и третата ми кола - Дайхатсуто да се превърне в...........................познайте в какво :kiss::heart::wub::wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ashes

За пръв път се возих в Прелюдията(4г.) :kiss: на един приятел преди около 3 год. и се влюбих... После другия приятел си купи Сивик(5г.) и в нея се влюбих, нищо че е 1,3, а сега аз също съм със Сивик, който въпреки че не е японски и е с малък мотор МНОГО ме кефи. Ама и Прелюд(4г.), ЦеЕрХикс(2г.) и Акорд(щатско купе) искаааам... Малко е алчно, ама какво да ви кажа: :heart:! Надали ще стане, ама поне едно от тия ще имам :lol: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Founder

е тоа дългия къде е пуснал темата като си докара рекса пред нас преди около 4-5години и ми обърка представите за друга марка автомобили :heart: от тогата все тая дума с Х ми се върти и в главата, и в мечтите :lol: а от 2 месеца съм и горд собственик на ... познайте сами какво :wub::wub::kiss:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Noodle

Аз пък малко след като взех книжка имах късмета една приятелка да ми даде да покарам на баща и Civic-a 4G Sedan. И каквото и да карах и след това я нямаше тая тръпка. А си беше обикновен седан 1,5. Ама как вървеше... И после видях един CRX и реших че това ще е колата ми. И така 2 години и малко по-късно вече си имам CRX. Няма такава мания :lol::kiss::heart:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nta

2001 в САЩ се захласнах по всякаквите хондели там..... има доста така да се каже накипрени колички :heart: като се върнах и си търсех кола, мислех да не похарчвам много пари, но бях поръчал да ми търсят и 5ген хечбек, която тогава не беше най-разпространената кола..... е, намериха ми едно от Хасково и само като я видях, вече знаех какво ще карам. 1-2 години по късно на някакво сериалче видях 7ген купе и вече знаех каква ще е следващата, но тогава само си мечтаех за нея, а сега и тя е реалност.... красива реалност. Нема други такива коли, които да правят душевна чикия всеки път като си погледнеш бижуто. :kiss:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Преди 2 години и малко повече с някакви спестявания бях твърдо решен да си купувам личен автомобил. Отидохме с баща ми при човека, който вкарва японските коли (99% тойоти) в Севлиево с мисълта да си искам Корола 2.0 Д. Има едни много симпатични хечбеци - много здрави, а и доста икономични като за студент :lol: Та отиваме там и питаме за такава кола, но се оказа, че кинтите малко не ми стигат, а и вече все по-трудно се намирали. И джиткаме из гаражите му и по едно време пред мен :heart: черен хеч сивик 5 ген. :wub: Веднага питам - к'ви пари е тази кола? И шефа вика - тези са по-евтини от королата. Следващия ми въпрос беше дали се продава тази, но се оказа предварително поръчана и си имала вече собственик. Прибрах се в нас много объркан, защото много се влюбих в тази кола. До тогава никога не се бях заглеждал в Хонди. И попрочетох разни неща, открих и този форум, та се оказа, че и Хондите не биле чак толкова зле :wub: Естествено поръчах си такава кола, като исках да е 1.5, но уви... Та сега много й се кефя и си я обичкам :wub::kiss:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Еми преди някаде 3 години, даже мисля повече приятеля на сестра ми /Познат на някои от форума като sashko/ ми съобщи, че ще си взима Honda Civic... до този момент познанията ми в област японски автомобили бяха завидно малки :kiss: и аз веднага се сетих за единсвеното "сивик" нещо което знам и то беше, че той ще си взима Shuttle... и си викам, абе той не е нормален. Ама като му обяснявам за какво си мисля, той ми вика абе не е т'ва бе едно друго, ама и той до този момент незапознат с марката, и не може да ми обясни. А и дори да беше, нямаше да се сетя 1001%... един ден пред входа пристига черна невероятно красива кола, с лек тунинг /джантаци и веждички + опушени стопове/... ченето ми висна :wub::wub: . Качва ме той в чисто новата 130 000 км. 5ген d15b2 и ме разкара за отрицателно време на къса отсечка със 130... това ме изуми, тази кола какъв ряз даваше. Той бавто започва да си хлътва по марката, намери форума, записа се и почна да ми обяснява колко било яко, к'ви срещи имало и как всички си обичали колите... След време интереса ми към Хонда нарастна, и аз се регистрирах... Та любовта ми по тази марка бе запалена от 5 ген. черна красавица, каквато ще бъде и бдещата ми кола... и така от 3-4 или повече години чакам златния миг, в който ще взема книжка и ще мога да обвия с ръце волана на една 5-чка и с радост да вкарам 1...2...3... и т.н... както и да е, отвях се.. та така, за мен Хонда е много, и прекарвам значително време тук, около Хонди, и съм щастливец да познавам Дарко и да съм се возил макар и малко в бившата му VTI+TURBO, която в момента възкръсва. И така, айде със здраве! :lol::wub::lol::heart:

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

2000г......аз тамън съм взел книжка и съм на някакви 18 години.баща ми през '94 г. май купи един Акорд '84-'86 набор 1.8 12клапана карбуратор.двигателят беше същия като на Прелюд 2 генерация ,но с един карбуратор.тази кола я взе на 160 000км и я беше карал още 100 000км без да отваря капака освен за смяна на масло на 10 000км.даже свещите и въздушния филтър не беше сменял. както и да е-тази кола никога не ни е оставяла на път и вървеше страхотно.беше пълна с екстри-4 ел. стъкла,ел. люк,автопилот,АЛБ на 4-те колела,серво на волана и спирачкните,ел. антена,чистачки на фаровете с пръскалки,4 дискови спирачки ..... и една страхотна плюшена тапицерия.няма таква кола.за 20 години нямаше и намек от остаряване по таблото или тапицерията.отвън обаче беше ръждясала кофти-беше от Австрия или Швейцария.та тази кола остана за мен като взех книжка и я карах 2 години преди да я заменя за Прелюд-а който карам сега и който няма да сменям занапред.Акорда си замина на 300 000км без никакви ремонти и забележки по мотора.а иначе в Прелюд-а 3 генерация се влюбих от пръв поглед докато седях в него пред една витрина на ОМВ и ми заприлича нечовешки на НСХ.та от 2002-ра съм с Прелюд и съм адски щастлив.досега имам към 80 000км на Прелюд-а,но още с първите 5 км се влюбих в нея.

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

Беше 1994г. една есен в Линц-Австрия и както си търся кола, срищам CRX - 1ген.-червен :heart: ( има го в кой кво кара) :kiss: и от там кат се почна :lol::wub: та до сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest at_chuchev

Аз пък преди 2 години се регистрирах тук, а малко преди това като гледах 5 ген по улицата и лигите ми течаха :heart: Сега след 2 и нещо години вече съм щастлив :kiss:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

Аз незнам от къде започна всичко. Може би от там че в моя квартал има от 5 године паркиран един червен рекс, и всеки път като минавах от там само си мечтаех да го имам. Това не е обикновенна кола. Тя има нещо спецялно. Има характер и когато те удари бързият влак на 5000 RPM се влюбваш в нея за цял живот. Не мисля да я сменям с нищо друго. Сигурно ще изгния заедно с 5-тата генерация. :heart:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Policman

Хм,моята сага започна преди години през 97г.,когато бях записъл да следвам в Русенския университет.Една вечер ,помня бяхме с колеги на вечеря в някакъв ресторант и при излизане от него видях няква адски красива и обла спортна кола.Беше тъмно и се приближих ,колата беше Сивик 5г. ниска и смръщена :lol: .Гледах я като луд няколко минути,любувах и се и направо бях влюбен в нея :kiss: .Зарекох се че един ден ще имам такава кола.След време си купих Сивик 3г. -много бях доволен от нея,заредиха се Прелюд 2г.,Сивик 5г. и последно се сдобих с Рекс 2г.Последния го търсих доста време и след реставрация мога да кажа,че вече е един от най-добрите в БГ :wub: .Май идва ред на Акорд или Прелюд 4г. :wub:Хондоман..... :heart:

Редактирано от Policman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HondaHeart

Родителите ми си докараха от Холандия Хонда Прелюд, който в далечната 92', беше на 6 години. Смазваща кола, а за тогава си беше направо космос. Тогава, все още нямах специално отношение към марката, освен, че правят хубави коли. Толкова.През 96' аз заминах и вследстие на разни обстоятелства, майка ми не караше изобщо и тази Хонда, остана за 4 години в един двор. Сняг, дъжд и какво ли не, колата беше напълно и тотално изоставена. Когато се върнах, естествено всички единодушно ми казаха, че тази кола си е отишла безвъзвратно и никоя кола не може да издържи това и въобще хубава беше колицата, ама сбогом!Което е самата истина, ако става въпрос за обикновена и нормала кола.Един приятел, обаче, каза:"Абе, знаеш ли, това все пак е Хонда. Защо не вземеш някакво най-евтино масло, ще вземем един работещ акумулатор и да я пробваме?"Казах си "Какво, пък".Сменихме маслото, сложихме акумулатора ( горката колица беше цялата в ръжда, свива ми се сърцето като си я спомням :kiss: )...Е, какво, мислите направи тази 14 годишна и изоставена за 4 години кола?Завъртях ключа, стартера завъртя два пъти и......запали!!!:heart: От тогава, лека полека си я стягам по малко, колкото мога.Сега ще си взимам Сивик, но Прелюда ще го оправя, докато стане такъв, какъвто заслужава и какъвто е: Велика кола!Абе, както, лаконично се изказа същия приятел:" Ми, Хонда!"

Редактирано от HondaHeart

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gax

На мен пък преди години като студентче ми попадна 1 книга - "Господин Хонда" - биографична. Беше малко след трагедията със Сена. Много интересна книга - препоръчвам на всички фенове!!!Преди 3 години 1 приятел замина за чужбина и ми остави колата д15б2 пета генерация да си я карам и да я поддържам, че тя като стои в гараж се разваля повече :heart: После неговите родители решиха да си я приберат и да си я карат, но аз вече без Хонда не можех ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam
:( колега и аз имам същата книга и съм съгласен с теб че трябва повече хора трявва да я прочетът много е занимателна аз много се запалих преди 3 години един приятел беше взел един служебен civic 5 g и ме вози направо се разбих от кеф на всеки светофар се гонеше с доста наточени коли и ги правеше за смях от тогава си казах хонда ще бъде сега си кар ам с голям кеф 4г и crx и много им се кефя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_mi6o

От доста време бях влюбен в Сивик 5г и то специялно в хе4а!Доста време (около 2 год) само се облизвах и отърквах лиги като ги видех, защото пари4ки нямах за таква кола :D После запо4наха да се появяват все по-4есто, паднаха малко и цените!Ве4е имаше няколко Сивика Седан и Хе4 5г във Видин, единият седан беше на мой приятел и единственото което знаех за тези коли е 4е са 1.5/90к.с и това 4е формата външно ми допада максимално!Другото е 4е на Летището тук цепеш доста коли и тогава запо4нах да подозирам 4е Хондите са по-вървежни от други по-мощни кару4ки!отивам един ден да си търся тръба между средното и задното гърне за Маздата ми, при един който се занимава с коли,купува,разпродава на 4асти,препродава и т.н. и т.н.Тогава влизам аз в двора и гледам една малка 4ервени4ка Хонда и така на базик"Абе кво прави мойта кола още при тебе"?, а той ми казва - аре продава се и така на майтап за около 72 4аса си уредих заем от банката (и то не заем , ами си пуснах фиктивен лизинг за 3000лв - 6ефа после изтегли парите от банката и ми ги даде, 6тто на мен ми отпуснха потребителски кредит само 1000лв) :( Та така без и да о4аквам се сдобих с мойта Хонда - не искам да коментирам 4е дори не знаех 4е мойта е ВТЕК-Е,(гледам надписа на капака - и се пулим-знае ми мене главата кво е това :D ) Единственото което ми напарви впе4атление при огледа е 4е другите които бях виждал бяха моно, а тази пълна инжекция

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

Преди да взема мойта въобще не се бях замислял за нещо японско :D всеки ми викаше - Японско не си вземай щото са скъпи частите , неструват ,те японците коли не могат да правят :( .И когато продадох старата трошка ми се обадиха едни приятели да отида да погледна една Хонда .Отидох и бая я оглеждах :D взе че ми хареса и направо я взех :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

я как звъчи само :(ХОНДА ... аз лично не съм се запалил по такъв начин просто имам две любими марки коли едната е Порше ,а другата ХОНДА за порше както и за НСХ съм малко беден , но всичко с времето си , живота е пълен с обрати :D , но мисълта ми беше такава - аз не съм се запалвал така рязко по тия две марки ,а просто съм наблюдавал и изучавал кое е най доброто в своя клас и стигнах до извода ,че за нормална кола ( въпреки че са малко ненормални) най-доброто е хонда ,а за спортна това си е порше ... а иначе само като чуеш двигателя на 7500 оборота и ако караш се кефиш максимално , а ако се возиш се насираш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mitos

Аз случайно попаднах на моята Хонда.Преди 3 години имах Голф-3 беше доста наточен, аз си мислех че е много добра машина.И така един прекрасен ден докато си пия кафето в града идва един пич при мен и вика искаш ли да правим бартер.Аз го погледнах странно и викам за тая ли Хонда?До тогава не се бях качвал в Хонда и си мислех, че не е нищо особенно но сам се лъгал.Като я покарах малко и направо се влюбих.И така взех Хондата даже и пича ми доплати малко :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

А пък аз бях още дете, което само мечтаеше да си има автомобил един ден, и на една спирка докато чаках автобуса видях един NSX - Живот като на кино - направо занемях. Не помня коя година беше ама такава кола рядко можеше да се види, не че сега само такива има по пътищата. По-късно разбрах че е Хонда.

След тази случка един познат си беше докарал Сивик 5г. хеч почти нова и много разказваше за нея че е много бърза и никой не може да му се опре на магистралата. Тогава може би 5г. ми стана любимият модел на Хонда, не че тогава съм знаел че е 5г., а ги наричахме "ония заоблените и по-готините". :(

 

Преди да се спра на автомобил прочетох тук там и разбрах че Сивиците са здрави, но разбира се ако случиш на предишни собственици, който са държали на колата. Вярно е че това важи за всеки автомобил.

 

Малко преди да си купя седана, почти се бях навил на Пасат - (по-ниската цена разбира се), защото исках по голяма кола, а не хечбек, но нещо отвътре ме накара да купя ХОНДА. И още отначало така ми пасна все едно са я направили за мен.

И никога не съм съжалявал за това решение, и вече си мисля коя ще е следващата Хонда която ще притежавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Годината е около далечната 1996.Аз бях някъкъв 16 годишен келеш :D Въпросната Хонда е оранжевия CRX с Разградска регистрация.Тогава беше черен с 15-ки които за времето си бяха големи ама големи джанти :( Караше го добре познат на Варненци човек.Тогава даже не знаех каква е колата а за модела въобще да не говорим.Мой приятел беше доста гъст със собственика на въпросната кола и имах възможност да я огледам и да и се насладя.Нещото което впечатли тогавашния 16 келеш бяха онези 9000 оборота изписани на таблото :D Е живот и здраве след няколко годинки се качих на такава кола малко случайно,но нито за миг не съжалявам.От тогава съм сменил един CRX 2g,CIVIC 4g(ED7) и сега пак търкалям един CRX 2g.п.п:Ех Бенджи и ти каква тема пусна........много носталгия ме налегна :D

Редактирано от MIYAMOTO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest maddog

Хахаха...наистина носталгия Дидо.За първи път се подмокрих като видях Прелюд в далечната 93-та....точно бяха излезли новата генерация.Още не знаех че това е Хонда.А здраво се зарибих като се качих преди около 5 години в Рекса на един приятел...оттогава няма лек...сега вече и аз съм с такава машина.Нямам думи да кажа колко ми е кеф. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest poliqka

първо карах honda caren- култ! подариха ми субару като взех книжка и веднага го размених за джазз 87`и си харесах първия акорд.. е вече е у мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

В далечната 1994 имах възможността да се повозя да едно телевизорче. Голяма гъзарийка си беше това. Но тогава ми направи просто поредното добро впечатление (като всички западни коли до тогава, които все още не бяха често срещани).През 1996 по време на едно пътуване се возих на Акорд'86. Уникален автомобил. Много се изкефих. Може толкова да ми ги е разбирала главата тогава, но и до ден днешен все ми се струва, че вървеше повече от моя Акорд :hondarulez: През 1998г. майка ми щеше да си сменя колата, защото имаше една тойота старлет, от която бяхме пропищяли... нали уж бяха здрави тойотите?! Много трудно я убедих да си вземе отново японски автомобил. Бях се спрял на 4-ген сивик... а хората през 1999г, за същите пари намерили леко ударена отзад 5-ген... ах, колко жалко :worthy: Колата служи вярно цели две години, но нямаше ни една екстра. Майчето искаше кола с климатик. Най-жалкото беше, че я продадохме за 4000лв през 2001г. Тогава нямаше мобиле.бг, а в мегаполиса Стара Загора, така се търсиха хонди, че не си е работа :worthy: През 2001г. майка ми се сдоби със супер англичанка. През 2004г. вече бях събрал пари и реших да си купя собствена Хонда Сивик 5-ген. Точно тогава, когато драстично увеличиха ДДС-то за вноса на автомобили :worthy: След дълго търсене (щото много изисквах) в края на ноември намерих чуден Акорд в мобилето от Бургас. В началото на декември вече бях горд притежател на собствена Хонда :worthy: И още не съм се отказал от мечтата си да се сдобия с 5-ген един ден...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Някъде към 94-96, бащата беше пипнал малко пари и със съдружниците му си търсеха коли...... Всички взеха някви напудрени глупости, а баща ми се беще огледал в няква хонда... Помните ли в мутренските години, на мястото на Хилтън имаше една автокъща. Отиваме да видим колата. Аз знаех само че била "смолет".. и баща ми говореше със страхопочитание за нея. Гледам аз едно черно, малко, със няма такива 15-ки.... нормални спици, но тъмно лилави със зелен кант. Звучи селско, но повярвайте ми, изглеждаше нечовешки яко. Въпросната красавица, беше 4ген Д16А6 хеч, пълен ел.пакет. След някоя друга година и мноооого возене ( Бащата тогава караше като за последно) имах възможността и аз да я пробвам. И това беше мигът: Бал на приятел и аз го возя с хондата. А гадта лепне за пътя, седалки които си те обгръщат. Говорете ми за връзката между колата и шофьора.Това беше време, когато хората не бяха виждали такива малки и бързи колички :worthy: като менеш хонда по улиците се поздравявахме без клуб, без нищо..... на вечеря ( майка ми караше шътъла който и в момента кара) обсъждахме къде се е появила нова хонда и каква е. Е няма такъв кеф, участвахме в няква тайна секта без да се познаваме, но като се засечем по улиците усмивките ставаха широки и искрени.Майсторите.... те не знаеха какво правят. Не знаеха как да развият шайбата на коляновия вал. Един ден, бащата се прибира ( след смяна на сумати сервизи) и вика: Намерих един разбирач от хонди..... пича бръкна в няква дупка, хвана си контра и го разви :worthy: Това беше след държане на контра през спирачките, изкривени ключове и тем подобни глупости. И това беше първия урок в стил "Не давай на разбирачи да се учат на Хондата ти"АААА не мога повече :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

... И още не съм се отказал от мечтата си да се сдобия с 5-ген един ден...

:offtopic: И аз още не съм се отказал от мечтата да се сдобия с твоя акорд някой ден :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Аз съм потомствен хондаджия :lol: много отдавна , когато съм бил сигуро на 3-4 години на баща ми са му дали като служенма кола 1gen. CRX, казва ,че била страшен самолет , но и много ниска , карал я известно време и са му я взели :P След това има едно леко кривване към може би най-успешния модел на Форд фиеста / казвам успешен защото колата все още е в движение :offtopic: / след това на 8 годишна възраст / 94 г. / майка ми купува Телевизорчето :P което преодължава и в ден днешен да е в движение :D невероятна кола !!! Но на тази възраст малко разбирах и се интересувах от коли , спомням си само , че на магистралата наистина бяха малко колите които можеха да ни минат лесно на равно или на нагорнище / = на невъзможно /. Какво я накарало майка ми да купи колата , не знам честно казано , само знам че същите години за първи път тя е видяла сивик 5г. и си е казала , че някой ден ще има такава кола , а тези години й се струвала като извънземен кораб :P И така , след като тя си купи така желания сивик 5г. за мен остана да се грижа за старото телевизорче , с много любов и желание към самата кола , се запалих и по самата марка и започнаха да цъкат един мильон идеи какво да променя по колата , как , защо , колко и какво ли още не , манията ме подхване и май няма да ми даде мира :P 100% има по-добри марки , но за мене цена-качество-удобство-пъргавина-разтегливост - са съчетани най-добре в Хонда :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dimodi

Преди 3-4 години една приятелка случайно се сдоби с една 4-та генерация хечбек и от първия момент, в който я видях, така и не разбрах какво толкова се изкефих, но направо ми влезе в главата тая кола. Пък след 1-2 купона като извозвах собственичката до тях, понеже не пия, съвсем вече луднах :lol: И така 2 години си мечтах, мечтах, само че за 5-та генерация - за мен това е колата с една от най-яките предници въобще - хем елегантност, хем агресивност .... :offtopic: Та така :PПриятелката вече си продаде нейната кола, ама тя си "свърши работата" така да се каже :P

като мернеш хонда по улиците се поздравявахме без клуб, без нищо..... но като се засечем по улиците усмивките ставаха широки и искрени.

При мен лично и в момента е точно така, много се радвам като се засека с някой колега и обикновено поздравявам, освен ако не си личи, че човекът въобще няма да се сети защо му светкам или свиркам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Ами да кажа и аз ! :D 2001г....едно приятелче купува 5г. хеч 1.5 ...може би първата такава в СЗ и аз съзирайки това "жабе" ...направо заставам мирно ! По онова време тая кола просто нямаше забележки ! Чист "сток" ! Една вечер се уцелихме случайно на едно парти с пича и след запоя ..човека ни натовари 4 маймуни с него 5...да ни развозва ! Първо ме впечатли как сводбодно се събрахме 3 души отзад...след което на едно нанагорнище тая количка на 4-та се наемаше с 5 парчета ..се едно е празна...поне в моите представи ! Макар ,че съм сменил 5-6 талиги от различни "породи" ...бях истински впечатлен от това "бижу" ! Слязъх от Сивика...и започнах да си мечтая.... :offtopic: Преди 2 години ми паднаха едни "стинки" съвсем случайно...и пляс...мечтата се збъдна ! И след 2 години ....тая кола продължава да ме вълнува адски и все още заставам мирно като я фиксирам в полезрението ! Е...пак мечтаем ..ама мисля ..че се досещате за какво...!! :P


Нема лек и тва е ! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

:offtopic:

2001г....едно приятелче купува 5г. хеч 1.5 ...може би първата такава в СЗ

Не е :D Още по времето на нашата имаше и други. Но първата (може би със сигурност) стоеше паркирана срещу автобусната спирка в посока кв. Железник, която се намира на кръстовището на "Ген. Гурко" и "Майор Кавалджиев". Става дума за далечната 1993г. Всеки ден, докато чаках автобуса я гледах и се питах какво е това чудо :P

 

... И още не съм се отказал от мечтата си да се сдобия с 5-ген един ден...

:P И аз още не съм се отказал от мечтата да се сдобия с твоя акорд някой ден :lol:

 

:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

Малии къде съм попаднал егати и Хонда-маняците :P:offtopic: Моята история започна 88г от една дъвка турбо в нея картинка на Хонда сивик мани мани :lol: до миналата година когато реших че е време да си сбъдна тази моя стара мечта и така започнах да обикалям автоджамбазите в родния ми град Радомир а те купи си голф3 или пазсат немски автомобили здрави бързи и т.н. ама аз не искам подобни колици а Хонда а те може да се мине много време докато намерим и така един ден обява в мобилето ама във Монтана уговаряме се с търговеца за оглед отивам аз и я видях още от улицата :D:P все едо ме удари бързия влак оглеждам я ама вече съм решил купувам и така вече съм горд собственик на "жабе" сивик 5г.

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Малии къде съм попаднал егати и Хонда-маняците :P:offtopic: Моята история започна 88г от една дъвка турбо в нея картинка на Хонда сивик мани мани :lol: до миналата година когато реших че е време да си сбъдна тази моя стара мечта и така започнах да обикалям автоджамбазите в родния ми град Радомир а те купи си голф3 или пазсат немски автомобили здрави бързи и т.н. ама аз не искам подобни колици а Хонда а те може да се мине много време докато намерим и така един ден обява в мобилето ама във Монтана уговаряме се с търговеца за оглед отивам аз и я видях още от улицата :D:P все едо ме удари бързия влак оглеждам я ама вече съм решил купувам и така вече съм горд собственик на "жабе" сивик 5г.

Това с дъвките и при мен беше така 82г.Гледам няква Хонда и си мисля що ли ме кефи , като съм фен на Алфа и Ферари,а то след години пролича защо?Съдба!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

все се случва да отървавам приятели от хондите им, и с 2те е такас телевизора ми трябваше повече време да се разберем и да се харесаме, все пак преди това бях фен на коли със задно предаване и основно БМВ, бях свикнал на москвича, доста тунинг вкарах по негоно пък телевизора се оказа много здрава кола, много носеше на бой и на всичко!а в CRX-а се влюбих от пръв поглед, като дойде на Юндола - веднага се намъкнах вътре за едно кръгче. не подозирах изобщо, че има шанс след няколко месеца да стане мой - сигурно нямаше да спя тези няколко месеца. като разбрах, че се продава, веднага уредих заем, продадох телевизорчето ... и вече стават 2 години сме заедно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest no1else

Ми аз отдавна съм фен на японките...брат ми беше докарал от Япония една Мазда и няколко Тойоти (от знам как бягат японските коне ;) ) После мярнах един ЦРХ и реших че някога ще карам такава колица. Миналата година след тежичка катастрофа посъбрах парици от застраховките и тръгнах на лов за Хондички ;) Първо мислех да купя един розов ЦРХ който беше отнесъл як тупаник отпред пред шофьора....но имаше бая поражения и не бях сигурен дали ще мога да ги вкарам в пътя тея 136кс. На следващия ден ми казаха че се продава черна Хонда Сивик и аз отидох да я видя без дори да знам дали е там....и под едно дърво пред къща в краен квартал мернах мокрото дупенце (валеше дъжд) на сегашната си любима. За един ден намерих парите и въпреки че колеги ме разубеждаваха (колата е на инвалид) аз бях твърдо решен да я имам. Седнах да я карам чак след като я бях платил ;) Но с първите километри получих душевен оргазъм и се зарекох че ще съм и верен до гроб :unsure: е след като мине запора ще има малка сърдечна трансплантация...ма това е тема на друг разговор.....да му мислят Емо и Омбре ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Моята история е следната :bash: През 1994 г.(от когато станах върл Фен на марката) отидохме с баща ми да гледаме една кола но не знаех, че е Хонда.Когато отидохме я зърнах Сивик 4ген 1991г. Д16А8. с спортни пружини мотора беше целия червен фабрично тунингован от Lorinser и ролбар пак на Lorinser + червени километражи и Redline на 7300rmp :help::unsure: съжалявам,че нямам снимки на двигатела да ги сподела много ме е яд. :afro: .... е от там се почна всичко ;) въпреки че собственика не изглешдаше много вдъхновяващо(току що бита мутра с синьо под очите и 1 шев) беше я вкарал от Германия съвсем скоро незнам каква беше причината да я продаде :guns: сигурно да облажа аз ;) и така почнах с наказването по улиците вървеше доста яко.Така 2001г реших да я продам и през тези 7г. тя не ме изостави нито веднъж.Сменихме и само една водна помпа и това беше :lol: След което без да искам същата 2001г пипнах по много странен начин една моя мечта от няколко години преди това, а тя беше Crx V-tec е тая кола счупи представите ми вече.Карах я 3 години, че и повече и през това време не спря да ме изненадва тая кола просто е много особена;) ... е накрая беше кофти финала но приключи с гонка и ендо бито пункто турбо :puke: След което ми изпадна оферта и си докарах Civic Hatch 98г Д14А2 1,4 75к.с и си казах сега мятам двигатела от Црх са в 6-тата ген. хард ребилд т.е да остане атмосферен но с цел над 200к.с и работата заспива... и тамън разглобихме мотора и листа с необходимите части беше в джоба и дойде един пич и го взе и така се разделих с него и останах с Civic-a. След което ми се чудих какво да направя защото да карам CRX над 150 коня и да седна в Civic-a на 75 Ееее нещо ми куцаше нямаше го рева на 4,500rpm няма стрелка на 9000rpm но пък сама като кола страшно много и се кефя ;) чудих гледах и не измислих вариянт за рязко дигане на мощността на този двигател освен SWAP и т.н минаха няколко месеца и ми се отдаде друга възможност която ми допълваше идеите Civic D16Z6 94г. е взех го и него :blink: и вече нещата ми се пооправиха имаше я благинката да те дръпне на около 5000rpm и най-вече имаше части за rebuild :rant: малко след него взех и един скутер Honda Pantheon 98г. 150cc...но междувременно се почна с ъпгрейда... и след 2 години събиране на части е налице Civic-a D16 с turbo ;) и така до ден днешен си търкалям 2-та сивика и скутера но за него почти не ми остава време ;) Лее-лее бати колко изписах не вярвах,че мога толкова :puke:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...