Jump to content
arsen

Безумието на пътя

Recommended Posts

Здравейте.Днес за пореден път загина млад човек докога ще търпим да умират невинни хора на пътя заради безумието на някои шофьори.Вече в почти всяко семейство има пострадал от катастрофа докога ще търпим да умират невинни.Трябва да се въведат строги мерки за решаване на проблема и намаляване на убитите на пътя.Който причини смърт на 1 или повече лица доживотна присъда без да може адвоката да го спаси.Който се качи пил в колата да кара и причини катастрофа или бъде хванат на пътя най-малко 6 или повече месеца затвор.Само така ще има справедливост и намяляване на убитите.Дано въпреки загубата на живота си този млад човек да доведе до промяна на закона.Жалко че за пореден път един невинен човески живот е отнет.Мойте най-изскрени съболезнования на семейството на детето.Ето и линк към новината.Нека се замислим всеки път когато седнем зад волана.http://dnes.dir.bg/2009/12/11/news5532949.html#sepultura

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление това е действителноста днес,при комунизма едно време го нямаше това :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пресен пример от днес и при мен. Ходих да мия хондата на един колега и на връщане си спирам по пешеходните пътеки ,и на втората ми бибтка някъф от зад - един чичка с една маздичка и маха с ръце ,бърза явно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква трагедия! А пък тези бързащите пред пешеходните пътеки най много ме ядосват. Стъпи ли пешеходеца на платното, цялото движение трябва да замръзне, това трябва да е закон за всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешеходците да стъпват на платното, където е обозначено! :D Не да ми се пускат като овце през полето.... После имало много блъснати... ми ше има... както оня ден една бабка, бутаща бебешка количка, решава да сече напряко ( явно 40 метра до пешеходната пътека и се видяха множко) и ми изскача отпред изневиделица. Не стига това ами аз бягам от нея, а тя все едно се опитва да ме нацели с количката и аз е така: ;););):D .... много им се чудя на тия хора, виждат те че идваш и все едно нарочно се засилват :D да не говорим за образи, като един дето стига до бялата линия и решава да се върне обратно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъпи ли пешеходеца на платното, цялото движение трябва да замръзне, това трябва да е закон за всички.

Трябва.Но за съжаление има много малко шофьори които се съобразяват!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аффф... Точно преди малко ми казаха, че въпросния човек живее срещу нас ;) Трагетияда е ужасна... Главната улица на това село Марково е с около 12% наклон което е ужасно много! Има 4 леглани полицаи и това доказва, че нищо неможе да спре мизериите по нашите пътища :D Поне за в момента е ужас навсякъде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление този манталитет е трудно лечим..... Като родител на 2 деца мога само да съчувствам на родителите и ..... да чукам на дърво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъпи ли пешеходеца на платното, цялото движение трябва да замръзне, това трябва да е закон за всички.

А как ще замръзнеш с 50-60 км/ч при 5-10 метра до пешеходната пътека хич не ми е ясно?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IvoAndr, колега преди пешеходната пътека обикновенно има един триъгълен знак който те подсеща да намалиш с готовност за спиране, дано да си го виждал :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IvoAndr, колега преди пешеходната пътека обикновенно има един триъгълен знак който те подсеща да намалиш с готовност за спиране, дано да си го виждал :punk:

Реалноста, колега! Гледай реалноста! На теория знаците ги знаем (поне по-големия процент от шофьорите в БГ), но на практика колко ги спазваме?! За това говоря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече нямам навик да гледам знаците за пешеходна пътека.Вниманието ми е заето от пешеходците, които пресичат преди и след пешеходната пътека, но не и върху нея. И къде ли още не.П.П. Огромно удоволствие ми доставя факта, че голяма част от знаците се крият между листата на дърветата - екология му е майката. Просто са поставени на невероятни места - дърветата - не знаците - да не си помислите нещо?!?!?!!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена и аз как щях да го отнеса от едно CR-V.Карам си спокойн и навлизам в едно село.Предстои десен завой като от дясната ми страна имаше някакви къщи.Изведнъж от завоя изкачат един тир и едно CR-V изпреварващо го.Аз буквално спрях и какво можех да направя освен да се хвърля в къщите или да се надявам да не стане катастрофа.Избрах вторият вариант.Колегата с cr-v то просто на боя мина между мен и тира.За резил щяхме да станем с тея Хонди :) Аз обичам да карам бързо и си карам,но не и безрасъдно като този колега с cr-v-то.Толкова ли не можеше да изчака 30-40 секунди да излезе от туй село на правата и да изпревари??Изключително слаби шофьори има по пътищата.Да не говорим че никой не спира на пешеходни пътеки и не само това ,ами дори някой може да те набие че си си позволил лукса да пресечеш.Другия фактор за множеството катастрофи са скапаните пътища.Ако имаше хубави пътища катастрофите биха намалели драстично.Те вместо да ми правят пътища тръгнаха скоростта да намалят???30 км??Шо за тъпотия е това не мога да разбера?Ами в града да вземе да спираме и си бутаме колите.Тогава със сигурност няма да има катастрофи.

Редактирано от portinari

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

При нас го решиха проблема радикално-оправиха горе долу пътя и преди всяка пътека сложиха от онези легнали полицай,който се монтират на омв-тата кадето са като "пъпки" и са много ефективни.минеш ли бързо и цялата кола се тресе. :P аз си спирам на решеходците дори и да бързам,но се кефя на новите подобрения :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам заради по-широките гуми ли, но при мен с 50 км/ч не се усещат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от междуосие, от окачване, от цолажа на джантата и височината на гумата.С акорд определено се усеща. Виж с хидравличен ситроен - не :) А със сивика направо беше "разтърсващо" преживяване.Инак днес видях поредното безумие на пътя Пловдив - Асеновград.

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пъпките тип OMV се минават на диагонал с по-висока скорост и не се забелязват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук го обърнахме на как да минем по-бързо през пешеходна пътека :DДа чукна на дърво вчера и днес пърувах Варна- София и за моя радост не срещнах инциденти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...