Jump to content
Слави CR-V

Каква марка ангренажен ремък ?

Recommended Posts

Абре колеги, аз докато се усетя, те взели, че минали 8 години от как моя ремък не е сменян. клилометри не е навъртял, ама според мануала му дават 7 год или 100к, пък моя вече е на 8 год и към 50-60к.вверно оригинален хонда и на вид си е като нов, ама вече годинките му са бая и ще трябва да избера нещо. На първо четене мисля за Мицобоши. Други предложения за читав ремък?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda OEM.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре колеги, аз докато се усетя, те взели, че минали 8 години от как моя ремък не е сменян. клилометри не е навъртял, ама според мануала му дават 7 год или 100к, пък моя вече е на 8 год и към 50-60к.вверно оригинален хонда и на вид си е като нов, ама вече годинките му са бая и ще трябва да избера нещо. На първо четене мисля за Мицобоши. Други предложения за читав ремък?

Той не е баш оригинален Хонда, защото Хонда ремъци не произвежда . :)

Най-вероятно е производство на азиатското подразделение на Гейтс, Унита . Та, спокойно можеш да заложиш на Гейтс като читав ремък .

От друга страна, ако искаш и новия ремък да го знаеш на колко години е после (освен изминатите километри), заложи на Конти .

От изброените марки в темата, май само при Контито пише кога е произведен, защо е произведен, :D до кога най късно трябва да бъде монтиран и те такива неща .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като взех колата, на ремъка си пишеше хонда. После бях с Японски ( митсу или там подобно), а сега е с Contitech. Това за сивика, Акорда му предстои смяна, след 15к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Поръчах Мицобоши колеги, колебаех се между контито и мицобошито, в ебей дори намерих ОМ на 90 лева, ама ся, чак па толкова... :) И без тва немога да им навия километри, след 5 г пак ша го сменям, ако колата е моя. :)

Работата с Мицобошито се издъни, уж имаше, па ся нямало....., поръчах Контитех, с дата на годност до 2021, бива горе долу, аз не му знам колко му е максималния срок, Мар_тод е по-наясно, ще каже?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това му е крайната дата за инсталиране . За годността му дават 5 години, ама спокойно можеш да се заплеснеш още година- две .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Аз също препоръчвам ремъка да е Конти, тъй като само на него пише до кога е годен, т.е. до кога може да се монтира. Пистовите ремъци на Конти пак са по-добри от Гейтц и Дайко, защото те са едни лъскави, едва ли не пластмасови. Ролката задължително трябва да е NTN, NSK или Коуо. Казвам всичко това, понеже работя в Ауто Хит ООД и все ден през ръцете ми минават най-различни части. И все пак, по-добро от ОЕМ няма. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за оригинален. Цената е перфектна!

http://www.coxmotorparts.co.uk/genuine-honda-crv-timing-belt19972001-p-1142.html

Доставката с https://www.gabco.org/index.php излиза 2.20 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Аз също препоръчвам ремъка да е Конти, тъй като само на него пише до кога е годен, т.е. до кога може да се монтира. Пистовите ремъци на Конти пак са по-добри от Гейтц и Дайко, защото те са едни лъскави, едва ли не пластмасови. Ролката задължително трябва да е NTN, NSK или Коуо. Казвам всичко това, понеже работя в Ауто Хит ООД и все ден през ръцете ми минават най-различни части. И все пак, по-добро от ОЕМ няма. :)

 

 

 

Позволи ми да не съм съгласен с теб. Работя с доста фирми и мога да кажа , че много марки, независимо от ниските цени, си имат прилично качество.

По-редно е да кажеш , че да кажем, Дайкото е прилична марка за едни 60к км. На цената на ОЕМ-ски Ремък и лагер обтегач, със 100к км пробег примерно, ще сложа 2 комплекта GMB за 160к км. За лагерите и водните помпи важи същото.

 

Естествено говоря от опит, а опитът не е маркетинг.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата ми е ГМБ на 8год и 45 000км. Днес, като отворя, ще ви кажа на къв хал. Ако се е разшлякала, имам и оригиналната , която тогава свалих от глупост, но запазих за всеки случаи. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И все пак, по-добро от ОЕМ няма. :)

Абе, ако трябва да сме напълно искрени, има по-добро от ОЕМ, но е и доста по-скъпо .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави, чакам впечатленията ти от водната помпа, че и аз съм със същата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той, Слави, какви впечатления може да ти даде от 1 бройка водна помпа? :)

Малко преди него, Маркони, е споделил впечатления от повече бройки .

Ако се притесняваш, дали не си се прекарал, споко, не си . GMB си е японска марка, изнесла производството си преди доста години в Корея, но качествата са на ниво .

Аз също имам наблюдения над много бройки и мога да потвърдя думите на Маркони, отлично качество, на атрактивна цена .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Готово момци, ремъкът е сменен, ще гледам с носталгия към стария, които свалих; баси, като нов е, по надолу ще видите снимките, може би щото е на малко км, за това е така свеж, но 8 год са си 8 год. Така, новия е конти, произведен в Мексико. Не знам дали има лютив вкус, но на вид не изглежда нещо кои знае какво, не е красив демек. :) Ролката, която свалих, беше Койо, мислех че нищо няма да й има, но уви, има бая инерция и се чува лек звук от нея, като на сухо малко. Не рискувах и поръчах  ИНА, а в кутиката намерих пак Койо. Помпата ГМБ , все още е като нова, никъв дерт с нея, върти се нормално, стегнато, без луфтове, без никакви хрупания вътре или каквито и да е симптоми за някакви съмнения, ще изкара сигурно още 2 ремъка по 50к. От мен толкова, колеги, а ето и двете снимки на ремъка:

http://prntscr.com/enx2xp

http://prntscr.com/enx36m

Редактирано от vesivanova
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда добре. Виждат се пукнатини, но съм свалял ремъци в много по-лошо състояние.

 

Относно лагера Koyo, моите предпочитания клонят към  NSK и Nachi made in Japan.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само за протокола, от пред от ляво и от дясно има едни шантави тампони на двигателя, един такива, никви, изтърбушени, даже не влиза плътно на шпилката - болта, които го държи, центроваш го на око и стягаш, та да е в средата, и сега се замислям, тука има нещо с тоя допуснат умишлено луфт на централния болт на тампона, дали е оставен така, че да може да "регулираш" тампона, при покой на двигателя, щото аз моя го сложих на средата. Ама двигателя го натиска надолу и подозирам, че лесно ще го скъса, дали да не охлабя гайката и той сам ще си заеме правилното място, според заеманото положение на централния му болт?

Става дума ето за този: http://namaleniavtochasti.com/20401-tm_thickbox_default/50842st0n10-o10496fl-honda-tampon-dvigatel.jpg  Вижте дупката за болта в средата, много е по-широка от самия болт. Ако тя е 20мм примерно, болта е към 12-14мм ,  дали горното ми разсъждение има няква логика? Освен това имах едно тресене при повече газ, между 2500-3000об, на 2 ра и трета предавка, ако ускоря интензивно, сега почти го няма, явно тампона не позволява двигателя да се усуква, но това с болта още ми е мистерия. Мисля утре да го отпусна, да си заеме мястото от само себе си и да не натиска принудително толкова много тампона.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ангренажен ремък на "Continental", водна помпа на "GRAF" и обтяжна ролка на "Premium Plus". Не съм ги избирал аз, а майсторчето ми ги поръча. Като качество мисля, че са на средни цени. Нямам оплакване поне за сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 Освен това имах едно тресене при повече газ между 2500-3000об на 2 ра и трета предавка ако ускоря интензивно, сега почти го няма, явно тампона не позволява двигателя да се усуква, но това с болта още ми е мистерия и мисля утре да го отпусна да си заеме мястото от самосебе си и да не натиска принудително толкова много тампона.

Направи това, което си замислил утре, въпреки че ще нарушиш 2 от правилата си . :thumbs1:

Сега тресенето, при по рязко ускорение почти го няма, но ако се наложи след такова ускорение рЕзко отпускане на газта и набиване на спирачки, двигателя се усуква много повече в обратна посока, и така освен този тампон товари и другите .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм на 99.9% съм сигурен, че там се пипа. :) Щото днес реших да погледна като е на равно колата, на къв хал е тампона и изведнъж се сещам, че кората под двигателя го закрива, поглеждам аз, обаче и с изненада, откривам, че японеца е оставил дупка точно срещу тая гайка на тампона, значи предвидил е да се пипа, грабнах тресчотката с едно удължение и го развих, остта промени веднага позицията си и тогава го стегнах. :) Мисля си, горния , дето е при капаците на ангренажа, дал не е поомекнал? Да взема го повдигна с една две шайби и тоя долу, ша застане баш на центъра ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме интересува разликата между водните помпи..(старите). Може ли да ги сравниш за протокола, моля!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид как е тази спрямо оригиналната, която си свалил предния път (ако им знаеш километрите).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами оригиналната, която свалих, ми е толкова ума, дето я свалих. Явно е била нова, щото тая сега и оригиналната, по нищо не се различават като ги въртя, не мога да кажа, че едната е по-зле от другата. Когато купих колата, 2009г., продавачът каза, че е сменял ремъка. За помпа нищо не ми спомена, през зимата на 2009 видях, че под колата имаше малка локвичка антифриз, светих с фенери, гледах с огледалца и видях, че течът е от към помпата. "Специалисти" ми казаха, че е от дренажния отвор и аз, без да му мисля, купих нова. Седнах да я сменям и когато стигнах до нея, открих че един от болтовете на помпата е хлабав и от гарнитурата, дето не уплътнява добре под болта, прокапва. Така и така бях отворил, викам ша я сменям, не я знам тая на къв хал е, въпреки че видимо беше доста чистичка и така, нищо чудно да съм я свалил на 7 месеца и има няма 4-5к. На нея си пише Хонда. Човекът, от които купих колата, видимо си беше чорбаджия и не беше жалил пари за обслужване, всичко беше правил за добро или лошо в Бултарко, та частите по нея си бяха ОМ до онзи ден. :) Но не винаги ОМ е най-доброто, както каза по-горе колегата, предните накладки ми бяха ОМ - изхвърлих ги без време, мноо твърди, ша ми изпапкат оригиналните дискове, сега с едно ТРВ, дисковете ми светят като тигани на месечина. :) Та така за помпите, аз нямам опит с 20 помпи, но тая. една на ГМБ, ми спечели доверието.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора..

   Питах, защото при мен (на f23A7) оригиналната водна помпа, която смених беше поне на 60хил км. (ако се вярва на серв. книжка, а може и на 180хил км да е била) и беше като нова (блести, без луфтове и уплътнеието гъвкаво и еластично) . Сложих пак оригинална. Старата я пазя , а чета от друг форум, че без проблем може да изкара 2 смени на ремъка (2х168хил. или на 7 години км по мойта книжка ). По книжка пише да се провери само при смяната на ремъците и да се сменя при необходимост. Между другото и оригиналния ремък си беше като нов на тези километри (сравнявал съм го пак с оригинален и затова ти препоръчах от него). Ролките и те така. Ама не съм специалист и нямам база за сравнение с много бройки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванчо, помпата ще изкара и повече, но има условие на 10 години да се смени антифриза с оригинален. Помпата не е само лагер , но и салник/К-маншет.

Отделно, опъването е много важно за живота на ремък/ролка/ в помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана дума за опъване , предния път когато сменях помпата, опъването го направих на белези, а точно в този момент ремъка не е особено изпънат и така съм изминал тези 50к, може би за това да е в такъв прекрасен вид. Сегашният обаче, като го слагах, въртях вала както пише в книгата на отпусната ролка,  но вместо да я стегна когато е на белези, подминах белезите и като взе да вдига компресия някое бутало, и въртенето да става трудно, тогава затегнах ролката. Така ремъка се обтегна по-добре, за разлика от предния път и мисля, че така е по-правилно. Нито в мануала, нито в ауто дата, се споменава кога да се стегне болта на ролката, само пише да се завърти няколко пъти мотора и да се стегне болта. Бранко, ти кво ша каиш по случая? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го правя така, но без свещи. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те моите беха на 1-2 оборота завити, че инак трудно се върти, ама не помня що ги завих, като преди това бяха развити на цяло, само си седяха в дупките, старост не радост. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и едно бързо запитване от мен :)
Предстои ми смяна на ремъци и тн. в акорда.
Въпросът е ремъците Mitsuboshi ок ли са? При Сивичето нямах проблем с тях.

Ролки NTN и помпа Aisin?

след седмица я вкарвам в бокса та искам да помоля за малко мнения по темата.

 

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти .

А ти как мислиш, дали са ОК Мицубоши, след като автора на темата е питал точно за тях и всичко живо надолу му предлага други марки . :)

Иначе ролки и помпа си избрал хубави марки, :thumbs1:  сега остава и някоя от изброените марки ремъци да си избереш и си готов .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пистови ремъци Митсубоши са ок според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря! Значи ремъците ще се вземат Гейтс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пистовите си ги вземи на Конти или БОШ, на Гейтс пистовите са слабички, те за това са и по -евтини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А случайно някой да е чувал за Stone-Japan семеринги? Все пак ще е добре да сменя на валовете семерингите, за да не текне нещо и да заминат новите ремъчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...