Jump to content
pando

Относно добавки за дизела

Recommended Posts

Здравейте колеги, ползвате ли добавки за дизела за почистване на дюзите, помпата и въобще на горивната система? На коя марка и колко често? Чувам, че на Бардал били добри, но не знам как влияят на нашите двигатели? Ще ви бъда много благодарен да споделите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ей, такова съм. Пали от раз. Не правя реклама, просто показвам нагледно  :yes:

 

9013465w.jpg

9013466r.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм сипвал добавки, последната 1 година сипвам само Авио дизел от ЕКО и тези дни, след като почти три дни не я бях палил, си запали от раз ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм на Бардал и на Лики Моли,и от двете съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм ползвал на Лики Моли, но честно казано, не съм установил някаква разлика, преди и след това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бардал бдц,четох добри отзиви за нея,мисля да си купя такава и да я ползвам постоянно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвах Bardhal BDC 1,5 година, никакви оплаквания.Има само един минус. Дозирването. Аз си купувах по-големи спринцовки, но се разпадат от две, три ползвания. Сега съм на Castrol TDA. Супер е и се усеща ралика във вървенето на колата, и разлика в разхода на гориво. Проблемът е, че почти вече го няма.Спрян е от производство.Но се намира все още за около 30лв, 250мл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата пролет купих Bardahl BDC. Ползвах я известно време, изхабих около 3/4 от опаковката (1л.) и разлика не открих. Така и си стои остатъка, спрях да я ползвам.

За палене в студено време не мога да бъда обективен, защото колата по принцип стои в гараж, рядко я оставям навън. Но от към вървене, разход, работа на мотора - не хващам абсолютно никаква промяна. Иначе, сипвам само и единствено от скъпата нафта на Шел, може и заради това да няма разлика или да е прекалено малка, за да се усети. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавката на Бардал сваля разхода и намалява пушенето на мотора.Тестът е върху Астра х и Киа сийд. Относно дозирането на количесвото ,самата капачка е разграфена!

 

Поздрави!

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...