Jump to content
dido0o_

Yatour за Акорд 7?

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

Гледам, че някои колеги са решили проблема с музиката по български. С дупчене, лайсни от алиекспрес, плеари от

Метро и т.н.. :lol::lol::lol: ..

Вече почти година се радвам на чист и качествен звук от yatour с работещ мулти волан и музика от флашка.

993c5092a8323a97a0662e41f2a4da81.jpg78d2bc701355db385c19e3b1ba4d9390.jpg367838e378df15822162e6a0689070db.jpg4333fcb5121ea97d7b60d66b8c6f475a.jpg5d07e7f35f17bcced893e29e4fc9d2f0.jpg

В тая букса се свързва, без рязане и снаждане на кабели, маха се само пепелника и голямото барче и се стига до нея.☺

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Да си забелязал проблеми с консумацията на ток с Yatour-a? Че аз го ядох с Grom.... Ако няма, ще търся и аз едно Yatour-че. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, наистина не ми създава никакви неудобства, затова изчаках почти година и чак сега ви споделям впечетленията ми.☺

 

Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам проблеми с Yatour-а, но те са търпими. Например, ако сложа флашка, шансът е да ми прочете само една папка (първата) или няколко. Но докато прочете всички, търпи няколко включвания и изключвания (супер досадно). Моето лично впечатление е, че има нещо общо със скоростта, която прочита песните. От както купих най-бързия клас micro sdcard, рядко го прави тоя проблем, но ползвам ли флашка, просто е твърде често. Не знам дали някой има такъв проблем, но определено мене ме дразни. :) Ако не вадя SD картата, проблема не се появява. Също така нямам shuffle, при дисковете има. Не знам дали това изобщо го има при Grom, но би било хубаво, ако го имаше. До колкото разбрах Grom не е притенциозен от към как слагаш песните и колко папки има, и в каква дълбочина са подредени (ако изобщо), докато Yatour-а ми съм го настроил да е с 16 папки (CD01, CD02, etc...) и ако не е така, проблемите с четенето стават непоносими. Допускам варианта да имам смотана бройка, но стига бе, колко да съм карък? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грома е същата работа, папки с имена CD01, CD02..... песните са с имена 01,02,....  shuffle не помня дали имаше. Проблем с флашка май съм нямал, даже ползвах няква супер стара. Но не знам моя проблем с тока дали е само при мен или всички са така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Ятура го ползвам 2 години. Монтажа ми е точно като на Дидо. Нямам проблем с консумация на ток, но понякога се шашка. Случвало се е вече 5-6 пъти да зацикля на някоя песен. Случва се на едни и същи песни, което ме навежда на мисълта, че не харесва нещо файловете. За цената си е супер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с една стара флашка. Има някои песни, които не ги харесва, но много рядко.

 

Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и аз от няколко месеца се колебая дали и аз да си взема. Обаче искам да е с блутут модул. Някой има ли впечатление как работи модулът и като ти звънят примерно, и си на радио, как става отговарянето?

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блутут модула работи супер, само дето не ползва микрофона на колата, а този, с който идва. Тоест hands-free AUX mic. В началото нещо сякаш спичаше, но разбрах, че е от телефона. Бутоните не съм ги тествал още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледах забелязах, че при тези с bt имаше уловка. Имаха usb, но то беше само за зарежсане. Бяха с aux и bt, но без usb. Сега не съм ги гледал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз нямам фабричен микрофон, така че ще ползвам този от комплекта. Мен ме интересува дали като си слушам радио и някой ми звънне, трябва да превключвам на cdc и тогава да отговоря? Или мога директно да отговоря, без да цъкам на cdc.? А към колегата h5rov и аз гледах тези с вграден бт, но нямат мп3 през флашка, и се спрях на предишния модел с отделен бт модул.

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се mute-ва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Само се mute-ва.

Тоест, директно си отварям от бутона волана. Супер. Ще поръчвам скоро.

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема и аз май един, има един продава в ОЛХ за 135лв. Мисля да го тествам на 100 :D, ако клъвне, клъвне, ако не алиекспрес. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Само се mute-ва.

Тоест, директно си отварям от бутона волана. Супер. Ще поръчвам скоро.

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

 

 

Предвид двузначието на думата "само" и моята не запознатост....

Едва ли Yatour работи с бутоните на вградения Bluetooth модул.

Нека ме поправи някой, но поне ще е ясно за всички. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не говоря за бутоните на оригиналния блутут. Аз говоря за функцията на ятура да се отговаря с бутоните за смяна песните.

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема и аз май един, има един продава в ОЛХ за 135лв мисля да го тествам на 100 :D ако клъвне, клъвне ако не алиекспрес :)

Аз този го питах, заедно с блутут модула иска 210 лв.

А от ибей намерих за 180лв от Германия и идва за една седмица.

Та още съм в чуденка дали да поръчвам.

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутоните на волана за отговаряне, не мисля, че работят с bluetooth модула. Мога да потвърдя, че музиката се mute-ва сама, обаче ако вдигнеш ПРЕЗ телефона. 99% съм сигурен, че това не важи за радиото, понеже все пак не минава през същата система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да споделя и аз малко.

 

Взех гром БТ3, няма юсб, ама през аукса си пускам ипода и звука е супер. За БТ автоматично превключва на него като ми звънят, но и той е със собствен микрофон. Взех го от ибей, за 30 паунда. Не мие правил проблеми досега.

 

И аз отначало си виках, че без юсб ще е малко куцо, но с ипода 30гб и през телефона си е екстра.

 

Така че взимайте някакъв БТ модул и газ. В ибей има втора ръка на доста сносна цена.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но всеки път, когато се качиш, трябва да го включиш тоя ипод, да сменяш песните от него....Малко ангажиращо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Имам един въпрос, на който не мога да намеря отговора, та моля за малко помощ. Аз съм с премиум саунд + чейнджър за 6 диска. Ако сложа един Yatour, какво се случва с чейнджъра? В смисъл, тогава, при натискане на CD/AUX бутона, Yatour-a ли ми се превръща в чейджър или има начин да ползвам и двете устройства, ако реша?

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля, че имаше и троина букса в комплекта за паралелно свързване, само знам че за навигация не става.

 

Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk

f391cfc82a236acf42fc5e712fcbefab.jpg

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм с такъв, всичко си работи. На първата снимка на колегата се вижда синия кабел за Цд чейнджъра, а отдоло е буксата за аукс. Като натиснеш веднъж, се включва цд, още веднъж - аукс.

 

Да,но всеки път когато се качиш трябва да го включиш тоя ипод да сменяш песните от него....малко ангажиращо.

Не го свалям, седи си там, само като качвам музика, то е същото и с юсб-ито. Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За блутута, можете да вържете и двата модула паралелно и когато някой ви звънне, да си ползвате HTF-то .

 

Това го бях чел за Acura Legend, в Acurazine с Grom с Bluetooth.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси malak.

Значи синята букса си е на чейнджъра и тя не трябва да се изключва, а в бялата се свързва дигиталния чейнджър (Yatour-a) и двете устройства се сменят, като се натиска CD/AUX бутона от таблото, така ли?

В такъв случай няма нужда от “Y cable” или от “Switch Cable”, каквито намирам в интернет за Yatour-a. Явно за други марки автомобили са предвидени тези допълнителни кабели.

post-3904-0-29539800-1494332846_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема и аз май един, има един продава в ОЛХ за 135лв мисля да го тествам на 100 :D ако клъвне, клъвне ако не алиекспрес :)

Този съм го пробвал, не кълве:). Невероятната оферта, която ми даде беше 125лв., без гаранция, смях. Директно го отсвирих и се обадих на али баба да ми прати едно ятурче, директно от Хонг Конг. Уцелих и добър курс на транзакцията, като отсече 87 български лева и безплатна доставка. Година и половина съм с него и не съм имал проблеми с утечки, бъгове и темподобни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря за инфото, отивам да видя алиекспрес какво имат. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси malak.

Значи синята букса си е на чейнджъра и тя не трябва да се изключва, а в бялата се свързва дигиталния чейнджър (Yatour-a) и двете устройства се сменят, като се натиска CD/AUX бутона от таблото, така ли?

В такъв случай няма нужда от “Y cable” или от “Switch Cable”, каквито намирам в интернет за Yatour-a. Явно за други марки автомобили са предвидени тези допълнителни кабели.

Дрън, дрън.. Синята букса няма нищо общо нито с вътрешния ченджър на радиото, нито пък с външен такъв.

 

Има едно леко недоразумение в последните постове, идващо от мнението на колегата е4оmir, затова че радиото му имало ченджър...

Ако говорим за вграденият ченджър при Premium sound system, то той не заема предвидената за външен ченджър букса (бялата) и там е мястото, където се вклюват тези външни адаптори.

Ако обаче имаме включен и външен ченджър, тогава нещата стават по-сложни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Веско.

Да, с оригиналния Премиум Саунд съм (и вграден чейнджър), написал съм го в първия ми пост малко по-нагоре. Това за синия кабел го каза колегата malak, аз само питах отново за потвърждение или не.

С тази модификация на системата, при положение, че буксата за допълнителен чейнджър е свободна, какво се случва с оригиналния чейнджър, ако включа там Yatour? Чрез CD/AUX бутона ли се сменят двата чейнджъра (оригиналния и Yatour-a) или трябва да се прави нещо допълнително?

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За премиум саунд, с вграден ЦД чейнджър и без нави (поне аз съм така), тази букса е свободна и там включвам гром/йотатура. ако е заета трябва Y кабел.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм без нави. Супер, значи буксата щом е свободна, ще скачам и аз на един Yatour и няма да загубя възможността да слушам оригинални дискове.

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди час тествах bluetooth модула дали е способен да вдига и затваря разговора чрез волана. Оказа се, че може, просто през SEEK бутоните. При мене лично бутона за следващата песен (SEEK +) свърши работа и за двете. Доволен съм. :) Единствено микрофона ми остана проблем... На тоя етап виси в жабката и се чудя къде да го "монтирам" и още по-трудното - как?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...