Jump to content
Doomwisher

Тегло на Маховици!

Recommended Posts

Добър ден колеги!Попринцип търся възможно най-лекия маховик за моя двигател и ме интересува теглото на маховиците на B16, B18 и B20?Намерих и друга подобна тема, но там ставаше въпрос за 1-2 двигателя конкретно и реших да пусна по-обща тема, нека всеки който се интересува или знае тези данни да пише тук, смятам че темата ще е от полза на доста хора от форума!Благодаря предварително! :)

Редактирано от Doomwisher

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и да има и за Д сериите, няма само Б :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност знам,че за Д серия най-лекия фабричен е от икономика-7кг.,защото съм с такъв.Моя,от Д16А6 беше 9кг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В honda-tech видях за Б серийте че, тайп Р-ите са с 14lbs (6.35 кг) маховик, а всички други са с 18lbs ( 8.16кг) ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kакво мислите за 8 лбс маховик + турбо,ще падат ли твърде бързо оборотите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да става за евридейка :( Много ще е нервна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега да кажа и аз нещо по въпроса:На б16 и б18ц тоест м/у 158 и 180 коня моделите маховика тежи точно 7,8 кг(на елктронен кантар в магазин е мерено). на 3 различни мотора съм мерил .НА таип Р европеиска версия очиларка е 7-7.2 .на Таип Р японка 6.4-7к г зависи от версията.Само на б16б незнам колко е..МУРдера...лек маховик и турбо....за мен е равно на една кола която няма да има тръгване от място .

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност знам,че за Д серия най-лекия фабричен е от икономика-7кг.,защото съм с такъв.Моя,от Д16А6 беше 9кг.

Имам известни съмнения, че това е така.Да те имат от най леките, но на мен ми се случи следното: Приятели ми дават такъв маховик(от икономик) за да го сложа на англичанка със D16Y3 мотор.Сваляме кутията и се оказва, че на мотора има същия маховик(диаметър, дебелина, тегло),естествено си оставям моя понеже е по запазен и т.н.Знам че и в някои Д14-ки има такъв, но кои точно нямам идея. Редактирано от 4ushi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,мен кантара ми лъже....Д15З3-7 кг.Не ми се отваря кутия,за да тегля пак....Гледам,че си от Габрово,точно там ми слагаха маховика и е много лесно да се сетиш кой точно....В гаража на Междене....

Редактирано от RadoslavKZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4ushi ама говори в килограми моля ти се, такова онакова..., съмнения... ама не сигурни... Давайте с факти и цифри моля :o RadoslavKZ е абсолютно прав и ще допълня, че и на D15Z6 маховика е 7 кг ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че не става въпрос само за стокови маховици. Ето една fidanza за Б серия на домашното кантарче:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,мен кантара ми лъже....Д15З3-7 кг.Не ми се отваря кутия,за да тегля пак....Гледам,че си от Габрово,точно там ми слагаха маховика и е много лесно да се сетиш кой точно....В гаража на Междене....

Нещо не сте ме рабрали колеги.То е съвсем ясно, че икономиците са със 7 килограмовите. Понеже спомена Габрово ви казвам направо "teror1sta" ми препоръча маховика от икономика и дори ми дадоха момчетата такъв за да го сложа.Както казах се оказа, че D16y3 има също от 7 килограмовите (щом искате да говорим директно в цифри)и предпочетох да си оставя моя.За Д14-ките оставих отворен въпроса да кажат хора които са разглобявали .Ето една тема където "Combiman" си търси маховик за Д14 и по надолу в темата пише, че е взел "лекия (7,100) който бил точно като неговия.http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=56238&st=0&p=1057181064&hl=%C3%90%C2%BC%C3%90%C2%B0%C3%91%E2%80%A6%C3%90%C2%BE%C3%90%C2%B2%C3%90%C2%B8%C3%90%C2%BA%20&fromsearch=1&&do=findComment&comment=1057181064Може и да оспорите тези 100 грама, но според мен е въпрос на кантар 7кг или 7,100кгАйде със здраве! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МУРдера...лек маховик и турбо....за мен е равно на една кола която няма да има тръгване от място .

Кире зависи коко е голяма турбината и кога развъртамако е е голяма и лагава лекия маховик е много добре за тръгването,защото все още няма да е надула ,а респонса е къде къде по добър :)ПП: Аз съм с фиданза 3,150кг но да ви кажа честно нищо не ме бърка за с оборотите,ако на някой не му кажа че съм с лек маховик ,няма да разбере ако форсирам на място,просто една идея по-бързо пада стрелката,но не и чуствително както се говори из форумите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги много се замислям да сложа олекотен маховик (3,5кг или нещо от тоя род) но имам едно вътрешно притеснение че скоростите заминават много бързо, в стената на плача http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=48032&st=30пост 37 колегата стоян стоянов е показал какво му се е случило от олекотения маховик.Само той ли е пострадал от олекотен маховик или това се случва често след поставяне на олекотен маховик. Нека колегите които са с олекотен маховик да споделят от колко време карат с такъв и какви проблеми им създава, ако изобщо има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а на d15z1 пак ли е 7кг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз искам да попитам на сивик 6-та генерация с двигател д14а3 колко кг. му е маховика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На d14a3 маховика е точно 7 кила. Теглил съм го лично. Интересно ми е на d16y7 колко е.

Редактирано от mitaks

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B18C4 сток е 7,750 кг

На Intregra DC2 (очиларката) с B18C6 - 6,950 кг

 

Лично ги премерих на един кантар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Със сигурност знам,че за Д серия най-лекия фабричен е от икономика-7кг.,защото съм с такъв.Моя,от Д16А6 беше 9кг.

Имам известни съмнения, че това е така.Да те имат от най леките, но на мен ми се случи следното:Приятели ми дават такъв маховик(от икономик) за да го сложа на англичанка със D16Y3 мотор.Сваляме кутията и се оказва, че на мотора има същия маховик(диаметър, дебелина, тегло),естествено си оставям моя понеже е по запазен и т.н.Знам че и в някои Д14-ки има такъв, но кои точно нямам идея.

 

правилно си видял.на икономика и на англичанката маховиците са еднакви-7 кила

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...