Jump to content
stefzeer

Високи обороти след запалване.

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

От около 2 месеца имам следния проблем -

При палене, независимо дали колата е била навън, на студено (зимата до -18) или от закрит паркинг, (+18 и сега, когато температурите са по-високи), колата държи високи обороти за около 2-3 минути.

Например, запалвам, отиват на 1400-500, после се чува все едно подавам газ - стигат до 1800 и стоят така около минута.

След тази минута, стрелката почва да играе между 1500-1800.

Накрая се нормализират.

 

Когато колата загрее и превключи на газ, също няма проблеми.

 

Това е CRV 2000 година, 2000 кубика, 4x4, 147 коня.

 

Друг симптом е, че докато оборотите са така високи и вместо да чакам, потегля, оборотите падат почти до нула и колата почва да тресе (а-ха да изгасне).

 

Водих я при моя монтьор, от който по принцип съм доволен. Каза, че е проверил моторчето за празен ход и е почистил дроселовата клапа.

Каза, че на него му се струва нормално всичко.

Проблемът обаче си стои и колата със сигурност не се държеше така, когато я взех.

 

Възможно ли е да са свещи ?

Не съм ги сменял, когато я взех. Иначе пали на момента.

 

Колата е обслужена преди 8000 километра - въздушен филтър, масло, маслен филтър, ремъци.

Газовата уредба също е поставяна тогава. (Както споменах, на газ няма проблем, може би защото превключва чак, когато колата загрее).

Проблемът се появи на около 6000 километра от смяната на консумативите.

 

Благодаря предварително за помощта!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Профилактика на делкото.

При мен помогна, при същия симптом с притрисането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така от известно време.Тресе и мени оборотите на празен ход ; днес ми изгасна колата в движение и 1 час нямаше палене, нямаше и искра на свещите, после се оправи. Почити съм сигурен, че е комутатор, но и бобината не ми хареса. Като оправя запалването ще гледам как ще са оборотите отново. Огледай си вакумите, за някой скъсан или леко цепнат маркуч!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля да сменя свещите, при положение , че не съм ги сменял като взех колата, кой знае какви са слагани и колко е карано с тях. Така или иначе трябва да се сменят, а и е сравнително евтино - ако помогне за проблема, ще е супер.

 

Можете ли да ми препоръчате какви свещи да взема за 2000 година, 147 коня, 2000кб ? Гледах , че има някаква разлика при свещите които се слагат, ако си на газ?

До колкото разбирам, почти всички хондаджии ползват NGK , ако някой може да ми каже точни модел, подходящ за моята кола, ще съм много благодарен.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, най-лесния начин да си намериш подходящи свещи, е да се обадиш на Пешо Izanagi, има му телефона в раздела с общите поръчки. Аз съм вземал от него няколко комплекта и съм доволен, а цените са му нормални. Иначе свещите за теб са NGK ZFR6F-11.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

От известно време имам следния проблем с ЦРВ 147 к.с.

От както се повишиха температурите, при първоначално палене, оборотите играят нагоре надолу към 3, 4 пъти и после се оправят. 

Понякога колата гасне от играта на оборотите.

Стъпковото и дрсела съм ги чистил.

Някакви предположения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Същият проблем и при мен. CR-V 2000г., 147 коня. Стъпковото даже го сменя майстора. Свещи, кабели на свещите, всичко е сменено, даже и датчик за температура и ламбда-сонда са сменени. И този проблем с игрането на оборотите при студена кола и гаснене продължава да го прави. Честно казано, много ме дразни и почват вече да се прокрадват нечисти мисли за смяна на колата :) или на майстора :).

 

Моля споделете, ако някой е намерил решение на проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

До скоро карах и все още притежавам същия автомобил. Когато го купих преди 9 години беше доста проблемен, но с времето намерих правилният майстор и сега е "пушка". Както и да е, няма да изпадам в многословие.

Първото, което трябва да направите е правилна диагностика. Ако "check"-а свети, може и сами да си направите диагностиката (както направих аз, след сблъсък с "майстори"). Ако не ви се занимава, отивате при човек, който има нужната техника и познания, за да диагностицира проблема, но е задължително да "закачи" ECU-то на компютър и да разчете правилно грешките. Казвам го от опит, защото и аз сменях навремето кабели и свещи. За малко и делкото да сменя, след като изчистихме дросела и т.н. Накрая ми писна, свалих си сервизното упътване и си разчетох грешките - клапаните бяха и последва ремонт на глава, за съжаление пак при "майстори".....

.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Благодаря за споделения опит! Може ли да препоръчаш майстор и къде може да се направи диагностика?

Редактирано от vesivanova
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля!

Аз ходя при Дидо "Дикси" , намира се тук: https://goo.gl/maps/hcFkg6y8XUn

Телефонът е: 087 871 0207

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Забравих да пиша, че съм от Пловдив :) Нищо, здраве да е. Сигурен съм, че някой колега от София ще се възползва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги при мен се появи подобен проблем. Но само когато колата е на P - паркинг или на N - неутрална / 98г. Автомат, 128 кс / вчера кихна газовата и пораженията ми бяха това. Оборотите на празен ход играят от 1000 до 2000, като мина на директна всичко е нормално. При натисната спирачка и на D4 на светофар пак всичко е нормално. След диагностика в сервиз майстора ми каза, че е заминала - клапан за повишени обороти на празен ход. Намира се под дросела, захванат към него с три болта м10 . Такъв е само на автоматика, ръчните са с нормален дросел, без такъв клапан. Поръчах си цял дросел, но ми дойде без въпросния клапан за ускорен празен ход. Бесен съм и сега търся само такъв клапан, но няма, като за моята, а ми се иска да не бил на кола с газова, че може и да е същия. Междувременно въпросния клапан е свален и ще се опита да го почисти, рециклира но ми каза, че съмнява, да постигне някакъв успех. 

Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно - нека да сподели. 
Налага ми се да пътувам утре и се чудя дали мога да мина така едни 1000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...