Jump to content
revenue

Проблем с датчик за външна температура

Recommended Posts

От 2 дена забелязвам, че колата ми показва, че външната температура е 16 градуса. Заковал е на тази стойност и не мърда.

Какво да мога да проверя сам? Евентуално колко ще струва да се оправи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При сивика не знам как е, но при джаз 2005 е в предната броня, на акорд 2003 също. Предполагам, че и при сивика е там. Ако си удрял бронята, може да си го откачил от буксата, или да си прекъснал кабела. Провери там, за датчика става дума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах темата и след няколко часа датчикът започна да работи (малко неточно). Или е тръгнал, или сте ми на късмет. Ще го следя тези дни.

Видях, че се намира зад радиатора. Ще го видя, както предложи колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Имам Сивик 2006-та дизел от септември 2016-та и забелязах, че автомобилът винги показва външната температура с 4-5 градуса по-ниска отколкото е в действителност.

Някой знае ли как може да се регулира датичикът или самото показание вътре в купето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Имам Сивик 2006-та дизел от септември 2016-та и забелязах, че автомобилът винги показва външната температура с 4-5 градуса по-ниска отколкото е в действителност.

Някой знае ли как може да се регулира датичикът или самото показание вътре в купето?

Пробва ли да я пренастроиш от компютъра ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаа! Значи можело от компа.

Благодаря! Отивам да пробвам.

5 мин по-късно: Стана!!

Така, ето малко инфо за някой, който е по-мързелив дори и от мен:

1. Ключът се завърта на позиция II.

2. Задържа се бутон "i" няколко секунди, докато се влезе менюто с настройките. 

3. Температурата е в меню CHG SETTINGS ( второто е при мен ( модификация Sport)) - из менютата се браузва с бутон "i", избор/потвърждаване се прави с бутон Res/Sel

Показанието на температурата може да се променя +-3 градуса, при мен беше на -3 и го направих на +2 и заспа. 

Бонус (ако на някой му се чете ) каква е работната логика на показанието за външната температура: 

http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Outside_air_temperature_display_logic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз искам да попитам някой дали знае на Сивик 2.2 дизел 8 генерация къде точно се намира тоя датчика за външната температура, защото при мен разликата е от 8-9 градуса и мисля че е за смяна. Благодаря предварително 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...