Jump to content
imitsov

Сивик 8 тресе при подаване на газ

Recommended Posts

Здравейте, колеги, имам следният проблем с моя Сивик 8 ген - 2.2 cdti. При подаване на газ, дори на място (не при вкючена скорост), колата започва да тресе много отчетливо откъм предницата. Също сякаш не поема газта, като я натисна силно. Колата тресе също в движение, по същия начин, до около 3к оборота. Някакви идеи какво може да е? Съединителя от скоро започна да ми подхлъзва и мислех скоро да го сменявам, но не съм сигурен, че е от него, защото колата потегля без проблем, дори само с отпускане на съединителя, а също (както казах) тресе и при подаване на газ, когато не е в движение. Някакви предположения? Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай си тампоните на мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маховик-ще се засилва тресенето. Обикновено хората прибягват до поръчка от тук: http://www.ebay.co.uk/itm/LUK-DUAL-MASS-FLYWHEEL-CLUTCH-KIT-FOR-HONDA-ACCORD-CIVIC-FRV-CRV-2-2-CTDI-/112227430724?fits=Car+Make%3AHonda%7CModel%3ACivic&hash=item1a2146b144:g:6g8AAOSwLF1X~BCN

Излиза около 1200 лв, но поне тук всичко ти е комплект... С изключение, че може да се наложи да си купиш и комплект болтове за маховика.

При всички случаи проблемът трябва да се диагностицира в сервиз, за да няма излишни разходи...

Редактирано от sl3000
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги, мерси за бързите отговори, но проблема се оказа доста неочакван. На Бензиностанция Еко в гр. София, на ул. Хенирик Ибсен, са ми сипали БЕНЗИН, вместо ДИЗЕЛ!!!!!! Та това обяснява нещата, колата в момента изобщо не пали. Ходих, обясних им за проблема, разбрахме се и днес ги чакам да я вземат и да я караме в сервиз. Та, колеги, съвет към всички - явно и за това трябва да се внимава !!! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...