Jump to content
firefighter

Багажна кутия за HRV.

Recommended Posts

Колеги, харесах си багажна кутия, която в момента се предлага в Метро и мисля, че ще стане за моето Харви (1999 г. 105 коня, със спойлер), но не съм наясно какви греди трябва да си купя и как се монтират. Ако някой си е монтирал такова съоръжение, да даде съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багажните кутии са Универсални, стават за всякакви коли.

 

Трябват ти напречни греди за тавана. Сега в зависимост от покрива на харвито, има 2 вида: за спойлер или за покрив без спойлер. Виж в някой сайт. Escadra примерно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много скъпи тия греди. И аз имам мерак, ама.........ще тъпча багжа вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има евтин вариант на греди. Продават ги по пазарите 18-20лв. Монтирах ги със същия багажник от МЕТРО, супер е много съм доволен!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

                Много им се вталявате на напречните греди,аз си направих мислен проект ( зет образни планки под ъгъл 45 градуса, горната част започва от 20 мм-сложих квадрат 20*20 ,а в долната е към 70 мм. Направих дупки от вътрешната страна на спойлера по към сантиметър,тъй като в долната част планките ми завършват под формата на  П ) Направих проекта си на картон с гънките и размерите занесох го в Металик заложиха го на компютъра и ми направиха 4 перфектни планки,не си спомням точно ,мисля че си избрах 3 или 4 мм да е материала. Та планките ми излязоха към 25 лв. с профила тапи за профил болтове и гайки общо 35 лв. Мисля че станаха и по здрави от оригиналните . По същия начин си направих и подкартерна ламарина 1.5мм по идея на братушките и си карам спокойно по каменистите терени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В лидъл имаше скоро алуминиеви за 60лв,че и аеродинамичев профил имаха.Не съм проверявал механизмите но изглеждаха добре отдалече.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега pet71 направи някоя снимка да видим,има ли възможност да поръчваме на база твоя проект,ламарината под двигателя е необходима. Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

 

Аз съм със спойлер Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките на гредите излязоха добре,зимата ги размонтирам. Май не успях да направя хубави снимки на подкартерната ламарина,трябва да я кача на канал.Захващането от пред е с два болта на местото,където се хваща пластмасовата защита,а в задната част на широката греда има дупки,но трябва да ги разпробиеш от вътрешната страна.Според мен много е важно отворите на ламарината (за колекторите и на други места )да ги направят на машина при поръчката ,аз си я поръчах цяла и с шлайфа ги рязах та не станаха много естетически .Ако трябва ще взема точни размери,в руски сайтове мисля че имаше схема и размери ,аз моите ги взимах на канала.

post-34926-0-97204700-1500186344_thumb.jpg

post-34926-0-52363000-1500186373_thumb.jpg

post-34926-0-64688300-1500186395_thumb.jpg

post-34926-0-72884800-1500186417_thumb.jpg

post-34926-0-48461300-1500186461_thumb.jpg

post-34926-0-83975800-1500187757_thumb.jpg

post-34926-0-30017000-1500187782_thumb.jpg

post-34926-0-64767800-1500187815_thumb.jpg

post-34926-0-18935300-1500187839_thumb.jpg

post-34926-0-36858100-1500187866_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гредите ми харесаха може ли да поръчам с твое съдействие?

 

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

                          Ще сваля едната планка и ще измеря точно размера, само че ти се ориентирай квадрат ли ще използваш,моят съвет е ако можеш да намериш нещо по-овално ,квадрата след 80 км.става малко шумничък

      може би от съпротивлението. В един сайт видях двустранно заварени овални тръби-май Варненска беше фирмата,но в Бургас не ги намерих. Утре вечер ще пратя размерите на планките- предполагам че в София ще има 

      цех където да ги направят, ако няма ще ти ги поръчам в Бургас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок ще пробвам

 

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , от седмица и аз съм с Харви 2002 със спойлер та и при мен задачата с напречните греди е на дневен план .Въпрос първо как се маха този спойлер или поне тези дългите ,гледам че задната част е отделна .Имам останали греди от Акорда те са с лапи и хващат отдолу да пробвам на първо време с тях .Искам да сложа нещо постоянно което да захвана на болтовете принципно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...