Jump to content
e4omir

Колко пари давам по любимата си - кола?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги, каня се да пусна тази тема от доста време, пък да видим дали ще се наложи да я трием или ще просъществува.

От както преди 3 години си закупих моя акорд, започнах в един екселски файл да си записвам абсолютно всичко което ми е струвало като пари, за да мога да я имам (да я ползвам в това състояние) и сега като отворя файла ме заболява главата като видя сумата J При Вас как са нещата и някой друг причинява ли си го това J? Пробега, който се минава е от голямо значение за един консуматив/предстоящ ремонт, но аз лично не въртя повече от 15000 км на година и сметките показват следното. Разходи за гориво не слагайте, всеки минава различни км на година. Ако някой не си прави Каско, то този разход няма да го има, също ако си купи гуми 2-ра ръка, ще са му доста по евтини. Но моля колегите с Ремапи, да си слагат сумата за ремапите и правите генарации, в това число и допълнителни KN филтри, диагностики, настройки и т.н. ако са им стрували пари разбира се (това си е разход по колата, който ако я нямаше тя нямаше да го платите). Аз слагам моите разходи, заради които винаги ме блъска главата като погледна файла J А в същото време съм дал около 90 лв за труд. Ако някой предложи по четлив вид може да ползваме една и съща таблица за да е лесно за проследяване. Идеята е всеки лев даден по/заради колата (без горивото, щото ако сметна и него ще я дам за скраб хахаах J).

нечетливо.

https://drive.google.com/file/d/0B7Ag8wiSjLqNM3pGRnJ1azk5Zlk/view?usp=sharing

Това ползвам аз.

https://drive.google.com/file/d/0B7Ag8wiSjLqNM3pGRnJ1azk5Zlk/view?usp=sharing

Редактирано от Tino
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги.... разбирам ви, колкото боли, толкоз е и кефа като се кара...

И аз водя всичко, ползвам 2 сайта, е така за мазохизъм.

Бих ползвал и на колегата, Veselinq - https://www.carspending.com, но ще ми е в повече.

Най-много ме боли данъка, ГО и каско.. едни 1300лв излитат само докато колата стои паркирана.

Тотал:

43035.00 km - всичко 32051.17 BGN, средно на километър 0.74 BGN/km

Колкото едно такси :)

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 бона колата ,700лв автовоз ,след това ремонти  и обслужване и регистрация досега ,между 11 и 12 хилки .А ,забравих таксата и за момчетата дето пратих на доставчика ми -да му връчат оскар за колата дето ми докара ,ама то това не влиза в подръжката всъщност.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам бензиновия турер от 4 месеца.

 

Дотук:

1500 лева за газов инжекцион,

350 за смяна на консумативи

1200 за затъмняване на стъкла, стелки, втори комплект джанти, секретни гайки, патерица, резервен ключ и разни дреболии

800 за гориво (5К км)

600 за каско и ГО (каското е на вноски и имам още)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 2.4 автомат.навъртяни 10к

До тук 1600 газово, 680 каско, 200 граждаска, 380 данък, 140 масло с филтри. Масло скорости 260 две смени с филтър, накладки предни 75лв. Маншон 20. И постоянно зареждане газ като измяка че е свършила, и от време на време по 20лв бензин да измием бурето дето се казва.

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

След като една бабка ме нахендри:
калник десен- 50лв

Десен фар - 150 лв.

Предна броня с пръскалка дясна - 200лв.
Главина + горен носач десни - 80 лв.

Абс датчик 10 лв.

Амортисьор -50 лв.

Две смени на масло 5в30 с филтри - 150лв

Накрайник краен десен на рейката - 30лв.

Смяна на кабели - 70 лева

Предстояща смяна на ремъци с ролки и водна помпа+ шарнирни болтове на предницата и смяна на масло 370лв

Тотал: 1160 лева.

 

Гориво не плащам иначе имам разход средно 10.5 на 100 км. или за литър близо 10км. Изминал съм 28 000 км с цена на бензина средно 2.203 лева х 2941.1км = 6500 лв закръглено.
Мисля, че не е редно да си смятаме горивото, защото това не е велосипед. Решили сме да караме автомобили.

Редактирано от bobchoo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващия с мнение различно от тематиката, получава бонус :D

 

Разхода и пи$комеренето е в друга тема. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доскоро имах Акорд 7 фейс 2.0 . Разходи по ремонти 0лв за близо две години и половина.Това не означава,че съм мърляч.Просто нямаше какво да се ремонтира!!!Трудно се продаде,въпреки дефицита им на пазара,но новият собственик е мисля много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...