Jump to content
jikencio

Хондаджия бесен от разхода на газ

Recommended Posts

Колеги,Току що стигнах на морето и хондата ми даде 13 извънградско. Действително беше зверски натоварена, беше опряла почти на тампоните и имаше и много багаж на предната седалка (максимално, нямаше какво повече да се събере ). Отзад беше жената и детето и по магистралата си я карах със 150 постоянна скорост. На места падах до 140, а на други 160. Карал съм я навсякъде с малко газ и не съм вдигал повече от 5200 оборота. Н е имало зверски изпреварвания и резки подавания на газ. На магистралата само и засякох разхода и се уплаших - 12.7. Дори изгасна и до Бургас карах на бензин. Нормално ли е толко да харчи... Вярно, че на тази кола са и къси скоростите в сравнение с колите не хонди :), но много ми се струва... Тя градско ми харчи 9.5 ....

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност извънградско е 80-90 км/ч Публикувано изображение нагоре си е магистрала за каране с до 160 км/ч на газ ми се вижда нормален разход. Все пак съпротивлението при 160 км/ч е с пъти по-голямо от колкото при 100 км/ч . На отиване за морето си играх на икономично каране даде ми разход 7.9 карах с 120 до 130 почти през цялото време, на моменти падах и под 120. На връщане не пуснах педала и под 130 не паднах ... е резултата е 10/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9,5 градско на газ може да ти даде само,ако я гасиш и караш по инерция :D

  • Нагоре 5
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор градско гори 10-12 ;). Извънграда с 110-20 7.5-8.5 Това на бензин . СЪс 150 км и пълен според мен 10-1 без проблем ще даде като разход.за 12.7 (може би е малко отгоре.).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B18C4 натоварено и с 160км/ч, 13/100 ми се вижда много.Виж 10.5-11.5 бива!Витека кога ти се пуска, защото моята като влезе във витек и 15/100!Отностно газта, провери изпарителя.Ако е неправилно изпаряването гориш неизпарена газ!Това според мен е най-вероятно, особенно ако изпарителя ти е слаб и неподходящ за 170к.с.!Провери филтрите на газта.Дюзите са от значение също, ако си с бавни не смогват!На връщане карай с 130км/ч и разхода ще падне, но твоят доктор е газаджията! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги първо се извинявам на колегата който е пуснал тази тема че не е по неговият въпрос ,моят двигател е F23Z5 и като го засичах ми даде близо 12 извън града това с скорост 120-130 на газ + климатика и на мен ми се струва много но на този двигател може и да е нормално според някои вие какво мислите.Като по каталог я дават на бензин 8-9 извън града.И някои може ли да ми каже кога на този двигател се включва в-тека?

Редактирано от Stiliqn86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги. Чудя се дали да не затвоя малко изпарителя с един оборот... Едва ли ще има ефект, но незнам друго какво да направя.нови свещи, нови филтри, капчка и палец. Дано пък нещо са ме излъгали на газостанциите. В софия в овча купел я напълних догоре, събра 32 литра а иначе събира 35, защото имаше малко в нея. В Пазарджик точно като минах 124 км я допълних, и събра 11 литра, а реално пак беше с толко багаж и от софия и пак си я карах с около 140. Странни казуси :( На връщане ще пробвам със същия багаж да карам със100 110 да видя какъв ще е резултата та ако ще да пътовам 100 часа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В софия в овча купел я напълних догоре, събра 32 литра а иначе събира 35, защото имаше малко в нея. В Пазарджик точно като минах 124 км я допълних, и събра 11 литра, а реално пак беше с толко багаж и от софия и пак си я карах с около 140.

 

С това трябваше да започнеш! :D

124км с 11л е супер икономично колега!

11л/124км х 100= 8.87л/100кмНещо не засичаш правилно, този разход е нереално нисък!

Най-лесният начин е пълно-пълно, заредените литрите делиш на изминатите километри и умножаваш по 100!

 

А за колегата Стилян86, не очаквай 2.3 да гори малко 12/100 си е нормално.Иска храна таз ламя! ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София-Варна-Кранево 7.9 на 100Кранево-Варна-София 8.3 на 100НОО чипа съм го настройвал за икономия...130-140 на магистралата и 110-120 на извънградския

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината сериозно харчи 9.5, но работя в младост и я карам по околовръстното 20 км всеки ден на 5та с 80 90 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата е Хондаджия бесен ......

 

Кола: Хонда ЦР-В 2-ра генерация 150 коня.

Разход 1: София–Пловдив (165км.) - 20/100 със скорост 150-160

Разход 2: Пловдив- Бургас (на 168км. след зареждане свършва газта) - 25/100 със скорост 150-160

Разход 3: Ахелой-Бургас- Пловдивското ЕКО (270км.) - 11/100 със скорост 110 до 120.

 

На отиване си мислех че нещо газовата уредба се е прецакала, но на връщане разбрах, че всичко е било от скоростта на движение.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,Току що се прибрах от морето. Карах я с постоянна скорост от 110, на места 120. Беше празна и заредих 29.5 литра газ, с които минах 315 километра и изгасна, което прави 9.3 на 100. Явно е огромна разликата така да я караш и със 150. Пак беше яко натоварена дори и аз се опасявам, че съм качил 5 кила по морето :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засечи я още няколко пъти!Но според мен витека играе голяма роля в разхода.Включи ли се и лапаницата почва!Затова под втек зоната до максимум 5300об/м. :)Ревизирай изпарителя или го смени с по-мощен(Jet power 3), ефекта ще го почустваш! Пък и кеф цена нема ;) , като се изпържа 3х30км и ядосам яко няколко скъпарски колиедни 4 или 5 л газ отгоре са без значение!Но след 200 сака бенДзин!Сериозно се замислям за течна фаза или компютър компенсиращ бедните смеси на газ с допълнително подаван бенДзин! :P И това ще намали разхода гарантирано!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен разхода ти е напълно нормален, все пак 140-160 са не малки скорости. Ако караш с 80-90 пада и малко под 9. Карай си колата и си свиркай.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя изпарител уж бил до 270 коня и да ти кажа мисля, че и стига гориво. При 210 на равно някъде умира на газ и като я превключа при тая скорост на бензин и почва да качва... А за този компютър който ми казваш, къде мога да получа повече информация, кое, как, колко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...