Jump to content
hondю

Къде в страната има стационарни радари-камери?

Recommended Posts

Внимание, шофьори!

Голямото снимане и глобяване започва през август!

 

 

КАТ оповести вчера местата, където са монтирани стационарни радари за заснемане и глобяване на шофьори-нарушители. Две от устройствата са в района на Ботевград – на автомагистрала “Хемус” при бензиностанция “ЛУКОЙЛ” и по пътя Ботевград – Мездра при с. Скравена.

В цялата страна има монтирани общо 15 устройства Сименс, всяко от които струва към 25 000 евро. Те бяха купени от МВР в началото на годината. Парите ведомството получи от Гаранционния фонд, който се събира от застраховките Гражданска отговорност. Кутиите с камери-радари вече са изпробвани.

Полевите проби са дали отлични резултати, показващи, че няма пропуск при засичане на нарушителите въпреки високия им брой.

 

Голямото снимане и глобяване започва с настъпването на август - най-черния месец на катастрофите по българските пътища.

 

Как работят камерите?

Стационарните радари са по-умни и по-бързи от всички други камери, които в момента използва КАТ. Снимката ще се предава на мига до най-близкия полицейски патрул. Затова шофьорите не бива да се учудват, ако на 1-2 км, след като подминат радара, ченгетата ги спрат и глобят. При тези камери честитката няма да се бави 4-5 месеца, както става със съобщенията за нарушения по улиците на София.

 

Ако две коли се движат успоредно с висока скорост в две съседни ленти, радарът прави снимките им поотделно. Ако само единият автомобил превишава разрешената скорост, само той излиза на портрет. Ако ограничението в участъка важи само за камиони, компютърът ги различава от леките коли. Снима преминаващите и в двете посоки.

 

Изображенията са черно-бели. На тях трябва да се виждат ясно номерът на автомобила, датата, часът и мястото на заснемането, скоростта, с която се движи. Засичането става при съпоставката на две снимки на колата, намираща се в точка А и в точка Б в полезрението на камерата.

 

Къде в страната има стационарни радари?

КАТ няма да пази в тайна местата на стационарните радари. Ето къде вече са монтирани кутиите:

 

1. Благоевград - в началото на околовръстния път край града и в неговия край при дъговата отсечка в посока Кулата.

 

2. Кюстендил - край Дупница при язовир "Дяково" и близо до разклона за село Мурсалево на главен път София - Кулата.

 

3. Бургас - два радара на изходите на града и по един по пътя за Несебър и по пътя за Созопол.

 

4. Варна - на пътя за Златни пясъци и на пътя за Добрич.

 

5. Велико Търново - на влизане и на излизане от града по главния път София - Варна.

 

6. Стара Загора - по пътя за Нова Загора при с. Подслон и на пътя за Димитровград.

 

7. Монтана - на изхода на града за Видин и на пътя за Лом.

 

8. Русе - на пътя за Бяла и в самия град по транзитното шосе към Дунав мост.

 

9. Ловеч - на главния път София - Варна при селата Микре и Малиново.

 

11. Сливен - по главния път София - Бургас при село Съдиево и в началото на Нова Загора.

 

12. Пловдив - на две места на магистрала "Тракия" край града.

 

13. София - на "Цариградско шосе" близо до Окръжна болница и на "Ботевградско шосе".

 

14. София-област - на магистрала "Тракия" при Ихтиман и на Подбалканския път София - Бургас при село Мирково.

 

15. София-област - на магистрала "Хемус" при бензиностанция "Лукойл" близо до Ботевград и на пътя Ботевград - Мездра при село Скравена.

 

 

-------------------------------

Copy&Paste from Internet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 20 дни пътувах по пътя Варна-В.Търново и по едно време сякаш ме светна такава камера горе на Шереметя, така че си мисля, че сигурно са ми направили снимка. Знае ли някой сега какво следва - да чакам по пощата покана да си платя нарушението ли?

Редактирано от Civic_009

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пускал съм вече такава тема: http://forums.hondabg.com/index.php?showto...mp;#entry158505

 

Обаче, колегите се правят на много спазващи правилата и както много други ценни теми във форума и тази се позабрави малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пускал съм вече такава тема: http://forums.hondabg.com/index.php?showto...mp;#entry158505

 

Обаче, колегите се правят на много спазващи правилата и както много други ценни теми във форума и тази се позабрави малко.

Да, знам я тази тема колега, но тук информацията е по-актуална.

 

НЕ казвам на никого как и с колко да кара. Всеки си има глава на раменете и може сам да си прецени.

 

Просто е хубаво да имаме такава информация, за да не сме изненадани на пътя :blush1:.

 

Може да го тълкувате и като превантивна мярка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ценна информация,аз не съм от най-спазващите ограниченията за скорост.Ще си го разпечатам и ще си го сложа в жабката. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих камерите отбелязани на Google maps.За съжаление от близо 1 година списъка не е актуализиран.Да отбележа: много товари тази карта. Аз я отворих и разглеждах нормално само с Chrome-то. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се тия камери кога ще ги откраднат циганите ... само да знаеха колко струват и една нямаше да остане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен са ме снимали на пътя Варна - Добрич. Камерата е при Аксаково. След около 2 седмици получих вкъщи (в София) съобщение да се явя в КАТ Сф. Написаха ми фиш за 17 км превишаване на ограничението. Платих си го по банков път. По принцип антирадарите сигнализират и за камерите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засече ме на два пъти преди Бургас (преди 5 и преди няма и месец), миналата седмица и на пътя за Златни пясъци. Не съм получил нищо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По пътя Бургас Созопол има 2 камери едната е на спирка моряк ако не се лъжа, а другата на пешеходната пътека на Атия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен са ме снимали на пътя Варна - Добрич. Камерата е при Аксаково. След около 2 седмици получих вкъщи (в София) съобщение да се явя в КАТ Сф. Написаха ми фиш за 17 км превишаване на ограничението. Платих си го по банков път. По принцип антирадарите сигнализират и за камерите.

ами колеги ...като ви викнат в кат да ви направят акт или фиш просто отказвате защото подпишете ли край.....искаите да си напишат акта по административен път с доказателство снимка от устройство прика4ено към радар което по4ти 100% не е стандартизирано и одобрено от БДС ....следователно в съда акт4ето отпада от първия път...........много е важно да си знаем правата...а наи важното...карайте разумно :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен са ме снимали на пътя Варна - Добрич. Камерата е при Аксаково. След около 2 седмици получих вкъщи (в София) съобщение да се явя в КАТ Сф. Написаха ми фиш за 17 км превишаване на ограничението. Платих си го по банков път. По принцип антирадарите сигнализират и за камерите.

ами колеги ...като ви викнат в кат да ви направят акт или фиш просто отказвате защото подпишете ли край.....искаите да си напишат акта по административен път с доказателство снимка от устройство прика4ено към радар което по4ти 100% не е стандартизирано и одобрено от БДС ....следователно в съда акт4ето отпада от първия път...........много е важно да си знаем правата...а наи важното...карайте разумно :)
Това е вярно,мой познат обжалва в съда наскоро и наистина акта отпадна.Разбира се и адвоката трява да е в час:punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от Враца-на изхода на Враца,точно на бензиностанцията на Дъбника,има камера.Един колега изгоря с 150 лв акт,и 1 месец лишаване от правоуправление за 32 км превишение на ограничението,а то е 50 км/ч.Внимавайте!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз преди седмица някъде сгафих малко...70 и косур км/ч при ограничение 50...на капака на полицейския хлопел имаше радар но не съм сиг дали с камера.Бяха на такова място че немогат да спрат никой(което ме навява на мисълта че имаше.. :blush1: ). За сега не са ми пратили нищо, но незнам дали ще ми се размине. Долу горе след колко време се пращат "честитките" ? За колегите от Русе, внимавайте на Липник след Найден Киров,че напоследък много лошо се кашират там,на тротоара зад едни храсти

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина вече трябва да се кара с голямо внимание! Защото има също и таква стационарни ладички раздрънкани спрели на пътя които правят щрак-хондичка на портрет!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен са ме снимали на пътя Варна - Добрич. Камерата е при Аксаково. След около 2 седмици получих вкъщи (в София) съобщение да се явя в КАТ Сф. Написаха ми фиш за 17 км превишаване на ограничението. Платих си го по банков път. По принцип антирадарите сигнализират и за камерите.

ами колеги ...като ви викнат в кат да ви направят акт или фиш просто отказвате защото подпишете ли край.....искаите да си напишат акта по административен път с доказателство снимка от устройство прика4ено към радар което по4ти 100% не е стандартизирано и одобрено от БДС ....следователно в съда акт4ето отпада от първия път...........много е важно да си знаем правата...а наи важното...карайте разумно :)
Това е вярно,мой познат обжалва в съда наскоро и наистина акта отпадна.Разбира се и адвоката трява да е в час:lol:
Как така няма да се разпиша, след като всичко, което са написали, е вярно?! Или като карам с превишена скорост съм голямата работа, а като трябва да поема отговорност за това, да се правя на шушумига?! А, не:) Каквото прошепнем, трябва да имаме куража да го кажем високо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от Враца-на изхода на Враца,точно на бензиностанцията на Дъбника,има камера.Един колега изгоря с 150 лв акт,и 1 месец лишаване от правоуправление за 32 км превишение на ограничението,а то е 50 км/ч.Внимавайте!

Точно там ме спряха с 69км/ч при ограничение 40....даже имах GPS който ми пискаше че има полицай, ама аз се бях заговорил нещо и айдееее..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен са ме снимали на пътя Варна - Добрич. Камерата е при Аксаково. След около 2 седмици получих вкъщи (в София) съобщение да се явя в КАТ Сф. Написаха ми фиш за 17 км превишаване на ограничението. Платих си го по банков път. По принцип антирадарите сигнализират и за камерите.

ами колеги ...като ви викнат в кат да ви направят акт или фиш просто отказвате защото подпишете ли край.....искаите да си напишат акта по административен път с доказателство снимка от устройство прика4ено към радар което по4ти 100% не е стандартизирано и одобрено от БДС ....следователно в съда акт4ето отпада от първия път...........много е важно да си знаем правата...а наи важното...карайте разумно :D
Това е вярно,мой познат обжалва в съда наскоро и наистина акта отпадна.Разбира се и адвоката трява да е в час;)
Как така няма да се разпиша, след като всичко, което са написали, е вярно?! Или като карам с превишена скорост съм голямата работа, а като трябва да поема отговорност за това, да се правя на шушумига?! А, не;) Каквото прошепнем, трябва да имаме куража да го кажем високо!
ами как ще докажат , че си карал ти ? до колкото знам дори да се вижда ясно кой кара на снимката , това не може да бъде доказателство в съда за лицето , което е шофирало..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми мене ме спряха с 109 със снимка всичко и ми написаха акт сега май 3месеца без книжка + глоба.Пиниза е ако не са ти написали акт примерно майка ти има книжка ,но не е карала от 10години (както е мойта) и тя се разписва ,че е карала колата и взимат нейната книжка ама аз спрях ,защото видях ,че са бяла астра без полиция и знаех ,че са ме снимали и щеше да е тъпо да не спра ако бяха обикновенна полиция нямаше да спра ама е на ... така съм решил на момента с 110 и палка нямаш мн мн време да мислиш.Поздрави на колоездачите присъединявам се

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я качете някоя снимка ,да видим как излизате пред камерта. :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен са ме снимали на пътя Варна - Добрич. Камерата е при Аксаково. След около 2 седмици получих вкъщи (в София) съобщение да се явя в КАТ Сф. Написаха ми фиш за 17 км превишаване на ограничението. Платих си го по банков път. По принцип антирадарите сигнализират и за камерите.

ами колеги ...като ви викнат в кат да ви направят акт или фиш просто отказвате защото подпишете ли край.....искаите да си напишат акта по административен път с доказателство снимка от устройство прика4ено към радар което по4ти 100% не е стандартизирано и одобрено от БДС ....следователно в съда акт4ето отпада от първия път...........много е важно да си знаем правата...а наи важното...карайте разумно :lol:
Това е вярно,мой познат обжалва в съда наскоро и наистина акта отпадна.Разбира се и адвоката трява да е в час:P
Как така няма да се разпиша, след като всичко, което са написали, е вярно?! Или като карам с превишена скорост съм голямата работа, а като трябва да поема отговорност за това, да се правя на шушумига?! А, не:angry: Каквото прошепнем, трябва да имаме куража да го кажем високо!
ами колежке щом си толкова съвестна всеки път като превишиш скороста или паркираш неправилно или забравиш да си сложиш колана ......тичай в КАТ да ти драснат актчето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко стара тема и така като гледам доста е оффтопик наистина... Но ще помоля за напред да се придържаме към заглавието. Причината да повдигна темата е, един много полезен сайт който открих и искам да споделя с вас: http://antiradar.braindumpz.com/ Якото е че всеки може да маркира камера, а другите да кажат да/не и така да се добие представа къде наистина има такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велико Търново - на влизане и на излизане от града по главния път София - Варна.Това на Лукойла ли е или е някоя друга ? Пътувам често пътя Добрич - София ако е тя, то допреди 1 месец снимаше само ако си от ВТ -> СФСъщо така тая на Микре дето е ( главният път Варна-София ) е на бензиностанция Шел и снима само от посока СФ->ВИнформацията ми е от преди 1 месец. Може да са направили някакви промени

Редактирано от uchtiv_galfon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...