Jump to content
luv4eto

Фобос Авто ООД Недоволни клиенти

Recommended Posts

Здравейте колеги, извинявам се за дългият пост но искам да споделя и моето негативно мнение за фирма Фобос Авто ООД главен път Е79 на изхода на Долни Богров 0897921625. На 03.02.2017г. Имах записан час в 14.00ч при тях да оправят газта на колата тъй като работеше зле на газ. 30мин преди до отида при тях съм бил на диагностика на колата в Опел – Булвария Холдинг за което имам протокол. След моето пристигане във въпросната фирма Фобос в 14.00ч. колата ми беше приета за диагностика и отстраняване на проблема на газ. Няколко минути по- късно идва служител от фирмата и ми казва че трябва да се сменят газовите инжектори, маркучите и филтъра. Аз му казах да ги сменят само и само колата да заработи правилно на газ тъй като е малко тегаво да се кара в днешно време на бензин. След 3 часа в 17.00 идва въпросният служител и ми казва че колата ми е готова и да си платя, плащам взимам си документите и си тръгвам щастлив с мисълта че колата ми е оправена. Но щастието ми беше много кратко, 15мин след като излязох от сервиза колата започна да притриса, глъхне, да пука нещо, да не върви и накрая изгасна. Паля пак колата и не мога да ви опиша за какво става дума, колата е в трагично работно състояние както на бензин така и на газ. Обаждам им се в 17:18мин да им кажа че колата е много зле както на газ така вече и на бензин и служителя ми предлага да се върна да видели какво става. Аз отказах да се върна защото трябваше да взема детето ми от градина и нямаше как да стане, и се разбрахме на другият ден 04.02.2017г да отида отново при тях за диагностика. Отивам аз в определеният ми час от тях, закачват ме на диагностиката и ми казват че ламбда сондата на колата не работи вече, тук искам да припомня че НА 03.02.2017г ПРЕДИ ДА ОТИДА ВЪВ ФОБОС СЪМ БИЛ В БУЛВАРИЯ И НЕ СА ОТКРИТИ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ ПО КОЛАТА КАКТО ПО РАБОТАТА НА ДВИГАТЕЛЯ, СЕНЗОРИ И ДАТЧИЦИ! СЪЩО ТАКА ПРИ ВЛИЗАНЕТО МИ В ФОБОС ОТ ТЕХНИЯТ ПРОТОКОЛ СЪЩО Е УСТАНОВЕНО ЧЕ КОЛАТА РАБОТИ ДОБРЕ НА БЕНЗИН И НЕ Е ЗАПИСАНО ЧЕ КОЛАТА Е С НЕ РАБОТЕЩА ЛАМБДА СОНДА ИЛИ ЧЕ СВЕТИ ЧЕК ЛАМПА НА ТАБЛОТО. Започнахме да се разправяме и аз им предложих да ми оправят колата или да си ми върнат парите защото от това което са направили за ми нанесли технически проблеми по колата. Те определено са пипали по ламбда сондата защото имаше превързвани, снаждани кабели по жиците. Питам ги аз каква работа са имали по ламбда сондата и защо са пипали без да бъда уведомен за това а те ми отговарят че така трябвало, газовата трябвало да се върже към ламбда сондата на колата. Е да ама тази кола 4години си е работила супер на газ без газта да е била връзвана никога към сондата. Наложи се да звъня на 0898999333 на управителя на фирмата, който по това време не беше там, за да го уведомя за некадърния "ремонт" извършен от неговите некомпетентни служители и да искам да разреши проблема причинен от тях. Той категорично отказа да съдейства по какъвто и да било начин и каза да се оправям както знам, въпреки че призна че те са пипали ламбда сондата. Държанието на всички от този сервиз е изключително нагло, безхаберно и се чувстват абсолютно безнаказани за всички проблеми, които причиняват поради некадърността си. Обърнал съм се към КЗП и прокуратурата и смятам да се обърна и към Господари на Ефира, търся и други ужилени и недоволни пострадали от този тъй наречен "сервиз" за да видят че не са недосегаеми и да си понесат последствията за некадърността и наглото отношение към клиентите. Моля всеки, който иска да се включи да пише тук и да се свърже с мен.Разполагам с всички необходими доказателства, протоколи включително и аудио и видеозаписи, доказващи твърденията ми, за да не си помисли някой че правя антиреклама.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, доста емоционален пост, но всъщност не става ясно дали същия сервиз ти е монтирал газовата която е работила без проблем цели 4 години или просто е ползван като представител за конкретния ремонт. В случай, че е работила както трябва през този период, едва ли от сервиза не знаят какво правят. При положение че няма държавен регулатор за качествен контрол който да направи експертиза на проблема вероятно следва да се обърнеш към друг компетентен сервиз който да прецени откъде произхожда проблема и възможно ли е  увреждане по системите на колата ако има такова. Не знам какъв тип ти е инжекциона, но повечето си ползват сигнала от сондата, а вече по какъв начин го взимат е друг въпрос. Чувал съм че някой взимат сигнал от втората сонда само и само компа да получава сигнал със стойност която е в норма. Единственото което ме тревожи в случая е отношението в сервиза, но се надявам че ще имат възможност да изкажат позицията си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Като фирма, развиваща се на пазара от 2000г, можем да споделим, че за съжаление има не добросъвестни клиенти, които се опитват да направят ремонт на автомобилите си на гърба на сервизи, чрез скандали, обиди и заплахи. 

Ние като колектив с дългогодишен опит с клиенти, няма да позволим, да се опетнява името на фирмата и механиците, чрез лъжливи “писаници” във форуми и затова си позволяваме да ви представим нашата истина.

След посещение в сервиза ни, по ЖЕЛАНИЕ на клиента, е направена диагностика, за откриване на проблем с газовата му инжекционна система монтирана “някъде”. По време на диагностиката колегите откриват няколко проблема - разбита инж.рейка и напукани газови маркучи, като смяната им е извършена след изричното съгласие на клиента, удостоверено с подпис върху документ.  След което, колегите преминават към настройка, за която както всички знаем или по скоро тези, който малко от малко се интересуват как ”става”, свързват информацията на ламбда сондата към нашия контролер, което е задължително действие за професионална и качествена настройка. 

Това действие,по никакъв начин НЕ може да повлияе на работата на ламбда сондата.

Когато автомобила е предаден на клиента,той е работил перфектно,за което той самия се подписва и заплаща услугата.

Незнайно след какви негови действия, автомобила спира да работи и на двете горива малко след излизането от сервиза…., странно постигнат ефект, за който клиента се обажда отново в приемната на фирмата, но на поканата да се върне същия ден, той отказва с предлога че е много далеч от нас, Нещо, невъзможно предвид, времето на тръгване и времето на обаждането, но това няма да коментираме.

На следващия ден, колегите бяха готови да прегледат автомобила , за да открият и отстранят проблема, но бяха провокирани от  “мъжът” каращ автомобила ( собственика на автомобила е друг, не господина писал във форумите) с обиди, псувни, заплахи, а в последствие с размахване на бухалка - действия заснети от видеонаблюдението ни в сервиза. Колегите са принудени да извикат и полиция. За всички тези действия има надлежно подадени жалби и сигнали към съответните органи. 

В случая има още нещо странно, според клиента, автомобила е минал диагностика предните дни в Булвария, но незнайно защо!!!,не му бил издаден документ за това. Много странно как е пропуснато, до сега не сме чували подобен случай.

Друго странно в този “работещ без грешка” автомобил беше, прихванатата с лустер клема ламбда сондата, което ще оставя без коментар, но на въпрос зададен от колега, кой е направил тази глупост, отговора бил “Аз,щооо”...което оставям без коментар!

 

И за да ни ви отегчаваме повече с обяснения, само искаме да споделим, че този опит за безплатен ремонт от този господин, не е първия. Същия се опита по аналогичен начин да изнудва друг сервиз, където ние давахме обяснения по институциите, но като трета страна. Смятаме това за недопустимо и надявам се и вие да сте съгласни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не позавам въпросния клиент, а и мен "битовизмите" в случая не ме интересуват.

НО!

И аз като клиент, посещаващ сервизи, абсолютно не мога да се съглася със следното:

...е направена диагностика, за откриване на проблем с газовата му инжекционна система монтирана “някъде”.

Е...! Какво значение има къде е монтирана газовата уредба?!?! Като не е била монтирана при вас, та к'во?! Може би сте обидени от тоя факт, или?! Що за отношение?! :thumbs2: :thumbs2: :thumbs2:

Човек, като отиде на сервиз, разчита на професионализъм, отговорност, правилна диагностика и качествено отстраняване на проблема!

Няма никакво значение кой, къде и как преди това си е "оставил ръцете".

Важното е, щом колата е при вас (СЕРВИЗ) да направите качествено ремонта и да поправите грешките на некадърниците!

Това е професионализмът, който хората търсят, и затова си карат колите на "СЕРВИЗ"! С надеждата, че там ще им оправят колата както трябва.

В действителност срещат едно надменно, подигравателно, на моменти дори цинично отношение... "Кой ти е правил това, бе?"; "К'ви са тия глупости тука?", "Що си ходил там, а не си дошъл направо тук при нас?" и т.н.

В повечето случай проблемът не се отстранява, а се маскира, само и само да се приберат парите на човечеца!

Следва бягане от всякаква отговорност с безумни оправдания... тоя бил виновен, оня бил виновен... ама ние не сме...

Незнайно след какви негови действия, автомобила спира да работи и на двете горива малко след излизането от сервиза

Ето за това говоря! "Неговите" действия са виновни! Той човечеца един вид е решил ей така на пук на вас да си почупи колата веднага след излизане от сервиза...

Може пък да е бил уцелен от рядък, междугалактически, високоенергиен, протонен импулс, за което вие не носите отговорност... Смешници!

1. Абе, като сте толкова печена фирма, развиваща се от 2000-та година, с колектив майстори - професионалисти, що не му оправихте колата на човека, бе?! Ами ревете като вдовица за ... сещате се...

2. Кога и вие, а и останалите сервизи ще започнете да давате гаранция за извършения ремонт, както е редно?!

 

П.П. Съвсем не мога да толерирам "бабаитските" му действия!

Но ако вие сте си били свършили качествено и надеждно работата, сега нямаше да се разисква такава тема тук!

 

Лично мнение!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключвам темата,Ако има някакво развитие от двете страни,моля пишете ми на лично ,за да го добавя в темата.

Правя това,защото усещам ,че темата ще прерасне в нещо,което не е за нашия форум.Няма да допусна лоши думи,заключения и каквато и да е било реклама/антиреклама,за събития,на които няма ясно свидетели и то от Хонда Форума.Щом нещата са стигнали до съд/прокурор....там си има експерти,които ще дадат становище безпристрастно.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...