Jump to content
Бат РОКО

Проблем със скоростната кутия на CR-V 2001 Аутоматик

Recommended Posts

Здравейте колеги, от 6 месеца съм собственник на CR-V 2001г. Аутоматик /англичанка/. От тогава следя форума редовно и се справих с доста неща благодарение на ваши съвети.Но сега се появи доста сериозен /или не толкова/ проблем със скоростната кутия.Преди месец светна чека и в първият сервиз излезе грешка по спомен проблем с скоростен датчик, След това ходих в БУЛТРАКО .Там теста показа проблем със селеноидите и намалено налягане.Майстора в сервиза /друг не на Хонда/ провери всичко и според него всичко работи /датчици ,селеноиди/значи проблема е вътре в кутията и ме посъветва да търся нова /втора употреба де/. Като си я взимах ми каза, че отворил буксата на компа ,зачистил я и я тествал колата. Държала се странно по неговите думи. Включвала 1 и 2 когато си поиска ,и ме прати при майстор компютърджия.Да ама майстора иска да сваля компа за да го видел.Е аз бях с колата и нямаше как да го сваля. След една седмица вече бях при трети майстор и му казах да провери и компа за да съм сигурен ,че не е от него.За съжаление не направи нищо.Компа не искали да го гледат като чуели ,че е на Хонда.Нямало части да сменя да пробва и каза че е до тук.Това са специализирани сервизи за скоростни кутии.Сега  съм решил да сваля компа и да се уверя ,че е наред.И после нататък незнам.ще мисля.Мисля ,че може да е нещо и по-малко/както каза последния майстор/ защото колата наистина на моменти си върви нормално,а на моменти не ще да потели от място на D .По-точно се зачудва за момент.И като тръгне върви нормално.Няма да удря или нещо подобно при превключване на предавките.Маслото го смених още като светна чека първия път.  Ако има някой със същия проблем моля да пише.И разбира се и всеки друг е добре дошъл за съвет. Трябваше да пиша по- рано  все разчитах ,че ще я оправят ама уви.Очаквам съвети. Предварително благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компа е железен,,,забрави за него.Имаш ли разпечатка от диагностиката в Бултрако?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компа е железен,,,забрави за него.Имаш ли разпечатка от диагностиката в Бултрако?

Здравей, мерси за съвета за компа. Няма да го пипам.Но за съжаление разпечатката е останала в майстора,ще я взема в понеделник и ще ти я покажа. Лек ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж коя грешка ще излезе по метода с кламера?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,не мога да разбера как става защото при мен е една голяма букса/ черна/.В понеделник ще взема листа с чека от Бултрако и ще го пусна тук. Сега чета от форума ,че може да е от термостата!? Като се замисля малко преди това да стане смених термостата и радиатора.Незнам вече какво да мисля.Все пак все си мисля ,че селеноидите на са вред.През следващата седмица ще ходя на друг майстор.Дано вече кажат от какво е точно за да предприема нещо за оправянето на колата.Искам само да ми кажат това е и да се оправи. Не вярвам да е кутията, защото на моменти си работи почти нормално.Мерси и лека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата има ли газова уредба? Брат ми имаше такова ЦРВ автомат с газова и подобни проблеми му създаваше някакъв датчик на газовата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата влияе на локъп-а, няма как да е от него. Да видим коя е грешката пък каквото сабя покаже :) Доколкото съм виждал автоматите на CRV са доста здрави, та може и соленоид да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, днес взех листа с чека от Бултрако. Пиша точно както е на разпечатката.

      

         P1768     CLUTCH PRESSURE CONTROL(LINEAR)SOLENOID VALVE A FAILURE

          P0730     INCORRECT GEAR RATIO

 

Това е всичко, което дава като грешки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според чичо гугъл първата грешка е "Faulty Linear Solenoid", втората е следствие на първата.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Lhu0FFAsjiY

 

Пробвай да смените първо соленоида, изчистете грешките и виж какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той не е за смяна,щом продължава да работи.Или има износване или нещо,което го блокира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре маслото как го сменихте - цялото или само 3 литра? И с какво го сменихте, на Хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... има износване или нещо,което го блокира.

Каква е вероятността проблемът да е в съединителя, а не в клапана?!

 

Предишното ми CR-V правеше същия номер, само че между 3-та и 4-та. Имаше едно моментно забавяне и в двете посоки, и от 3-та към 4-та и обратно. Двигателят се форсираше за момент, и чак тогава се включваше другата предавка. След цялостна смяна на маслото проблемът почти изчезна, но след време пак се появи. "Почти изчезна" означава, че пак забавяше, но само от 4-та към 3-та, и то само при рязко настъпване на газта, т.е. при рязко задействане на кикдауна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото го смених веднага като светна чека. на Хонда от Бултрако.Три литра . Сега ще сменим селеноида и ако няма ефект маи ще трябва да търся друга кутия.Въпреки ,че все си мисля ,че кутиятя е наред ама ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

... има износване или нещо,което го блокира.

Каква е вероятността проблемът да е в съединителя, а не в клапана?!

 

Предишното ми CR-V правеше същия номер, само че между 3-та и 4-та. Имаше едно моментно забавяне и в двете посоки, и от 3-та към 4-та и обратно. Двигателят се форсираше за момент, и чак тогава се включваше другата предавка. След цялостна смяна на маслото проблемът почти изчезна, но след време пак се появи. "Почти изчезна" означава, че пак забавяше, но само от 4-та към 3-та, и то само при рязко настъпване на газта, т.е. при рязко задействане на кикдауна.

 

А моето го прави но не редовно.Особенно на студено си работи почти нормално . Е и свети чека де.На мене D не ми мига.На 1 и 2 ми тръгва без проблем.Прави  го само на D това със забавянето и реденето на скоростите/малко хаотично/ и то при загрял двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...