Jump to content
ObiChLiFk0

Сивик 6-та Не пали ( Стартера върти като замаян )

Recommended Posts

Та така де ... Ток има да те убие ... Бензин има половин резервоар, стартера върти като замаян НО резултат никакъв ! Не пали и не пали ! Някакви идеи и помощ ?!П.П. Предните няколко пъти запали след като 30-40 сек държах ключа да върти стартера ... Запали ли обаче после пали без проблем ...

Редактирано от ObiChLiFk0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ток на свещичките има ли :)/>пп Много бързо редактира бе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запалил :) Просто предните пъти беше така :) А свещичките не съм ги проверил понеже имам 2 см лед на капака и 5 литра гореща вода не стигнаха :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем. Колата ми придърпа и угасна при потегляне на първа скорост. После въртеше без всякакви признаци на запалване. Оказа се изгоряла бобина. Двигателя е B16A2

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми преди да вдигнеш капака няма стане ясно :)Може просто да има влага в капачката,може да е задавена... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема беше в клапаните. Бяха затегнали и както си палеше спря. Преди да спре започна да пали трудно - въртя препалва, въртя препалва и една сутрин само въртя, хаха. След реглаж вс се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах подобен проблем! Оказа се че ми беше изгоряла бобината!проблема го реших с нова!провери дали имаш ток на свещите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещи или бубина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на свещи, ако разстоянието не е както трябва няма да направи хубава искра и няма да запали. Направи си проверка и на дистрибуторната капачка да няма конденз.. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиииии преди 10 мин запали ... Смених Дистрибуторна капачка ... при 1-вия опит не запали ... развих изхода на горивния филтър и ме изпръска доста здраво бензинец .... много налягане много нещо (без да съм на контакт) полях го с гореща вода ... врътнах и запали ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То трябва да имаш налягане там да ти кажа, понеже трябва постоянно да имаш налягане в системата да може като врътнеш ключа да запали колата, а не тепърва да подкача бензин.. А относно топлата вода предполагам, че може да си имал вода във филтъра (от много хубавия бензин) и от там да не е искала да запали. Все пак браво за успешния старт и ти пожелавам да нямаш повече подобни проблеми! Лека и безаварийна от мен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се учудвам че си успял да развиеш филтъра без да изпуснеш налягането. Лятото докато сменях моя голям зор видях докато се сетя че е под налягане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тресчотка и няколко подпори да не му скъсам скобата и маркичите ... и с помощ от приятел да държи маркуча и да подпира филтъра ... А не мисля , че там би трябвало да има толкова налягане ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само 3 бара...колкото толкова.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си дюзите на бензина. Аз имах проблем с тях и колата много трудно палеше. След почистване нещата си дойдоха на място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от инжектори би трябвало и да не му работи както трябва (все едно на 3 цилиндъра), когато запали.. по това може да определи дали им има нещо.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на загрял двигател колата си работеше перфектно и палеше от четвърт. Проблема идваше когато мотора е студен. Думите на механика който почисти инжекторите бяха "вместо да разпръскават горивото на мъгла, твойте дюзи вкарват бензина на тънка струйка".

Редактирано от sylveto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симптомите ми бяха като тези на Силвето :) НО за сега след смяната на горивния филтър не съм имал проблеми :) И си работи нормално и равномерно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...