Jump to content
ijp_cor

Нужда от помощ за настройка (MAP) на ECU

Recommended Posts

Здрвейте,

 

да открия раздела с първата тема :yes:

Автомобилът е CR-V RD1 `98 мотор В20В3 128кс автомат.

Какво съм направил до момента:

Започна да ми губи антифриз, та реших, че така или иначе ще се отваря двигателя, да взема да и сменя главата с такава от В18С4.

Смених основни и биелни лагери, сегменти, шлайфах челно блока само за проверка (0.08). Подготвих и сложих глава от В18Ц4, нови клапани,гумички шлайф проверка и т.н. всичко каквото трябва. Гарнитура сложих от В20В3.

Делко си купих и монтирах от В18С4, като прехвълих датчиците с кабелите и буксата от моето (В20В3) за да не режа и снаждам кабели.

Всмукателен колектор взех и преправих от В16А2, като използвам инжекторите от В20В3 (имам стенд и тези бяха с по голям дебит), дросела е от В16А2 защото е с 6 mm по - голям от този на В20В3. Маслената помпа си я оставих тази от В20В3 защото не мисля да форсирам двигателя, защото ме притеснява, че високите обороти няма да се разберат с автомата.

И така дойде време за стартиране на двигателя. Въртях с откачено делко и свалени свещи докато ми изгасне лапмата за маслото за да няма сух старт. След това наредих свещите (Денсо иридиум IK20) нови кабели NGK, нова капачка и палец, закачих делкото и стартирах двигателя. Запали на 3-4и оборот, като заработи нестабилно, което за мен е нормално. Веднъж двигателя е по стегнат от новите лагери, второ и Франкенщайн карантия с оригинална електроника и карта за управление. След 5- 10 минути работа стабилизира тихите обороти, но при опит за подаване на газ след 2000 оборота в минута двигателя рязко губи обороти и в повечето случаи гасне.

Молбата ми за помощ е да отговорите на няколко въпроса, които се породиха в мен, защото знам, че много хора от форума са правили този сетъп, предимно на сивик, но предполагам, че няма голяма разлика.

 

1. Използвах комутатора в делкото от В18С4, който е Хитачи, а моя оригиналния на CR-V то е NEC, може ли това да оказва влияние в работата на мотора?

2. Дали това, че не е препрограмирано ECU-то е причина да не може да се изфорсира двигателя?

3. Може ли да дадете информация кой е колегата който ще може да ми програмира оригиналното ECU за да може да работи с този сетъп?

За управлението на vtec клапана мисля да използвам допълнителен външен контролер, защото нямам изход за управлението му от оригиналното ми ECU.

 

Всеки съвет или информация би ми бил от помощ, благодаря предварително!

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, колега, поздравления за темата - тоя раздел стоеше някакси празничък. Аз едва ли ще съм ти от голяма полза - не съм изучил Хондите достатъчно добре все още. За ЕКУ - не съм сигурен дали оригиналното подлежи на препрограмиране. Из темите за Сивик мярках да споменават едно момче от София, което доста успешно програмира ЕКУ, мисля че Боби се казваше. Дръж ни в течение на проекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко продължение без особен напредък :-).. понеже съм в отпуск и трябваше да закарам семейството на почивка, та имам много време да чета относно ECU -то.

Не намерих по различните форуми възможност да може да се ремапне оригиналното ми ЕКУ, което e P3F-G51 OBD2A. Навсякъде се говори за ремап на OBD1 с Кроме, Юбердата и др., които пробвах, но не отварят .bin-ове от OBD2A ECU-та. При мен няма да може да стане с преход OBD2 to OBD1 и смяна с Р28, 30 и т.н., понеже не намерих OBD1 ЕКУ, което да поддържа автоматична скоростна кутия. А като се зарових установих, че калпаните на скоростната кутия се управляват директно от Еку-то ми, т.е. Хонда не ползва одтелно ЕКУ за управление на скоростите. Управлението на кутията е през куплунг "В"на ЕКУ-то, който е празен при автомобилите с ръчни скорости.

 

Та решението, което намерих към този момент е външен контролер на Apexi VTEC AFC, в момента си го набавям и ще видя резултата, като дойде и го инсталирам.

Остава со проблема и с изфорсирането, но мисля, че него ще го отсраня, имам няколко идеи като се прибера от почивката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И така, да ъпдейтна малко.

 

Проблема с изфорсирането го отстраних...... :-) бях разменил буксите на TPS и MAP :-D, установих го след като я закачих с диагностичния комп, не го бях взел като сглобявахме, а бях в сервиз на колега. Ама и как може да сложат две еднакви букси една до друга - не е глупакоустойчиво така :-) .

Карам автомобила и освен, че я карам от два дни и ме остави вече веднъж на пътя (изгоря бобина) другото е, че не работи добре, преди беше по - пъргава. Вярно е, че в момента нямам все още управление на VTEC клапана, и кара сякаш на богата смес, почерняха ми свещите, ауспуха също.

Та някой ако е успял вече да сбори еку P3F-G51 OBD2A да пише едно лично и да се възползвам от услугите му по ремап.

Все още очаквам да пристигне контролер на Apexi VTEC AFC да видя с негова помощ дали ще се подобрят нещата.

 

нещо, което установих и може да е от полза за колеги:

Карантията датчищи, комутатор и бобина от делко на В20В3 е напълно съвместима с тази на В18С4, разликата е само в буксата - тествано всичко друго е еднакво и съвместимо освен куплунга - отново наблягам на карантията, корпусите са рзлични. Палците също са еднакви.

Редактирано от ijp_cor
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да повдигна темата, че като гледам и на мен ми предстои това, което си направил.

Имам няколко въпроса:

1. Какъв ангр.ремък използва след като сложи Б18 главата?

2. Водната помпа същата ли остави?

3. Как реши проблема с омасляването на главата, тъй като четох че се пуска външна линия?

4. Друго по главата преработвал ли си преди слагане?

 

Моят замисъл е B20B3 блок, който е на CRV-то в момента, ръчни скорости, B16A1 глава и всмукател с дросел, P28 комп. Събирам инфо и съвети какво ще ме изненада :) и дали ще стане надеждна ежедневка :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе момци а мерители лифта на клапаните във витек дали няма се целунат с едно две бутала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало или поне няма такива отзиви от хората, които са го правили. Даже се препоръчва да се намали главата за по-голяма стенен ако се събира с B3 блок, така че не би трябвало да има проблем.
Лошото е, че тая тема май не се вижда от всички и никой няма да обели никво инфо

Редактирано от freesoul

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

 

отговарям, като продължение на въпросите ти:

Имам няколко въпроса:

1. Какъв ангр.ремък използва след като сложи Б18 главата? използвах ремъка от В20В3

2. Водната помпа същата ли остави? да, същата помпа си оставих

3. Как реши проблема с омасляването на главата, тъй като четох че се пуска външна линия? - поръчах и монтирах кит за конверсия http://www.goldeneaglemfg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=76_88&products_id=445

4. Друго по главата преработвал ли си преди слагане? да, задължително се запушва отвор на маслената магистрала, който е отдолу на челото на главата, затова правиш горната външна магистрала. не се притеснявай описано е подробно в инструкцията за монтаж на кита от т.3.. Аз лично портвах вход и изход и полирах изход. Друго не се сещам, челосах естествено но с цел проверка, не съм я свалял за да сгъстявам.

 

Карам вече 30 к км не съм срещнал клапан и бутало, няма проблем и във vtec режим.

 

ако имаш въпроси питай, ще отговарям, ако съм в състояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Сменя ли компютъра или ползва твоя? Преход за ОБД?  

2. Маслена помпа сменял ли си? Предполагам не, но да питам :)

3. Делкото от Б20-ката ли ползва като смени само буксата или друго делко?

4. Смукател/ изпускател, дросел?

5. Болтовете на глава от Б20-ката ли ползва?

 

Какви изненади да очаквам, тоест което не може да се предвиди предварително?

И най-важния въпрос " Струва ли си" и има ли осезаема разлика от цялото упражнение?

 

Мерси за отговорите :)

Редактирано от freesoul

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ijp_cor - сега като си прочетох въпросите намерих отговори на някои от тях в описаното от теб.

 

Имам още няколко питания относно мапването и на газ ли караш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да ти е по лесно ако смениш компютъра с мегаскуар той мисля че може да управлява и втека а и втори ред инжекторите с различни таблици, евентуално за газова.

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...