Jump to content
vivs

Проблем с виене на скорости

Recommended Posts

Сивик 6, 1,4 90к.с. На неутрална се чува виене, като натисна саеденителя спира. Какво е и какви действия да предприемам?

Редактирано от vivs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 6, 1,4 90к.с. На неутрална се чува виене, като натисна саеденителя спира. Какво е и какви действия да предприемам?

Колега мисля че е лагера на съединителя, опорен ли се казваше, или аксиален лагер, колегите ще кажат.
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 6, 1,4 90к.с. На неутрална се чува виене, като натисна саеденителя спира. Какво е и какви действия да предприемам?

Колега мисля че е лагера на съединителя, опорен ли се казваше, или аксиален лагер, колегите ще Този лагер не вие ли при натиснат съединител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 6, 1,4 90к.с. На неутрална се чува виене, като натисна саеденителя спира. Какво е и какви действия да предприемам?

Лагер на първичния вал на скоростната кутия ..Действия- или сваляш скоростите и го сменяш, или караш докато роди и после търсиш друга кутия ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагер на първичния вал и след отварянето може и други да излязат за смяна както се оказа при мен!Аксиалния се обажда при натиснат съединител доколкото знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или спира да вие при натиснат съединител ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагер на първичния вал и след отварянето може и други да излязат за смяна както се оказа при мен!Аксиалния се обажда при натиснат съединител доколкото знам.

Точно обратното като натиснеш съединителя, аксиалния спира да шуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Объркахте питащия с разногласията си.СКоростната кутия си е за смяна или ремонт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за аксиалния лагер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мислех, че е кутията, но освен набутването за лагер на първичен вал и сваляне и цепене на кутия, друго не постигнах. За сметка на това аксиалния лагер беше приключил, но не бях подготвен, та си я събрах с него. Смени си аксиалния лагер и ще спре да вие. Ако няма да правиш смяната сам ти препоръчвам да се уговориш с някой магазин за к-т съединител ( за всеки случай), така че ако евентуално съединителя е за смяна да можеш да реагираш веднага и да не се налага да плщаш за сваляне и качване на кутия втори път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен това виене за момент спря напълно да вие,прекъсна няколко пъти и пак почна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук явно ще трябва да се намеси Миамото и да разчисти темата.Скоростната кутия още не е почнала да мисли/поне тази за която става въпрос/Аксиалния лагер без да е натиснат няма контакт с нищо въртящо се и няма как да "вие",освен ако някой недоразбрал не е дозавил болчето за обиране прания ход на педала.На свободна при Ненатиснат съединител се въртят 2 лагера и 4 или 5 двойки зъбни колела-демек общо 7 лагера.Ако "вие" кутията е 1 от тях или всичките...най-често всичките.Това не изключва да ви е за смяна и аксиалния лагер,който "вие" когато се натиска съединителя.Моля ви не пълнете темата с глупости и с това кой какво е правил.Устройството на кутията е елементарно и логично на всички двигатели напречно разположение е едно и също.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Markony моя аксиален лагер виеше дори ми стържеше в педала,след време изведнъж започна да тресе мотора при натискане на съединител и започваше да СВИРИ яко-резултата беше лагерите се бяха събрали на едно място абе лагера беше разтопен и не е лагерувал изобщо.Ако го намеря ще кача снимка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TEREXE,въобще не е обратното ами точно както съм го написал!При ненатиснат педал на съединителя аксиалния стои във въздуха и не се добира до нищо въртящо се че да шуми той.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не дращя нова тема тук да попитам тези, които имат опит с машината от подписа ми или подобна:Първата ми вие.. защо?вие както обикновенно задните го правят... това може ли да е казус или си е технологчно така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аиде пак опира или не ,върти ли се или не аксиалния на нетатиснат педал ? И като обереш празния ход на педала кутията върти ли се още или не защо аксиалния е понатегнал и е спрял да вие .Задачка закачка ?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 6, 1,4 90к.с. На неутрална се чува виене, като натисна саеденителя спира. Какво е и какви действия да предприемам?

Ей големи страсти са се разгорещили тук по тази тема!Имах подобен проблем, и се реши със смяна на 3 лагера с нарушена циментация в скоростната кутия.Първо майсторите твърдяха, че е от аксиалния лагер, и даже искаха да ми сменят и съединителя като така и така ще разглобяват.Само че при мен не само на неутрална виеше, но и при движение на всички скорости. Това, което обаче явно се установяваше беше, че на неутрална вие, и като натиснех съединителя спираше.Успех с решаването на проблема, и да пишеш после кои лагери са били причината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фена набляга на 3-вариант,недоспал майстор пипал настройка на педала на съединителя.Вярно е фенче,ама излизаш от общия случай :D/>

Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 6, 1,4 90к.с. На неутрална се чува виене, като натисна саеденителя спира. Какво е и какви действия да предприемам?

Ей големи страсти са се разгорещили тук по тази тема!Имах подобен проблем, и се реши със смяна на 3 лагера с нарушена циментация в скоростната кутия.Първо майсторите твърдяха, че е от аксиалния лагер, и даже искаха да ми сменят и съединителя като така и така ще разглобяват.Само че при мен не само на неутрална виеше, но и при движение на всички скорости. Това, което обаче явно се установяваше беше, че на неутрална вие, и като натиснех съединителя спираше.Успех с решаването на проблема, и да пишеш после кои лагери са били причината.
Същите симптоми, и при движение също се чува. Засега излях старото масло и сипах МТФ от Хонда го купих, поне да е чисто маслото, но шума не спря, може и да удължи малко ресурса на кутията. Но между другото с този шум миналата година пътувах до Германия и обратно (около 5000км.) и цяла година карам в България (около 20000км.) шума е същия, не се увеличи, не намаля.Един майстор ми каза че се сипва някаква добавка и спирал шума. Но как се казва не помни. Някой да знае?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавката се казва- нови лагери в скоростната кутия .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека сложи бре не една добавка а две преди месец правих на мицубиши една .Та там му казали на оня да сложо обелка от банан :o да оплътни .Е на лагерите сачмите беха почнали да падат от сепаратора .А на мицуто лагерите са 3-пъти по скапи от тея на на хонда д серия .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аксиален лагер според мене колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имам същия шум и си мисля, че е от някой лагер на скоростната кутия, но не съм сигурен (нямам много опит със скоростните кутии) ако някой разбира или е имал такъв проблем нека сподели, че и аз искам да знам дали е нещо сериозно.. Благодаря предварително! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 6, 1,4 90к.с. На неутрална се чува виене, като натисна саеденителя спира. Какво е и какви действия да предприемам?

Ей големи страсти са се разгорещили тук по тази тема!Имах подобен проблем, и се реши със смяна на 3 лагера с нарушена циментация в скоростната кутия.Първо майсторите твърдяха, че е от аксиалния лагер, и даже искаха да ми сменят и съединителя като така и така ще разглобяват.Само че при мен не само на неутрална виеше, но и при движение на всички скорости. Това, което обаче явно се установяваше беше, че на неутрална вие, и като натиснех съединителя спираше.Успех с решаването на проблема, и да пишеш после кои лагери са били причината.
Същите симптоми, и при движение също се чува. Засега излях старото масло и сипах МТФ от Хонда го купих, поне да е чисто маслото, но шума не спря, може и да удължи малко ресурса на кутията. Но между другото с този шум миналата година пътувах до Германия и обратно (около 5000км.) и цяла година карам в България (около 20000км.) шума е същия, не се увеличи, не намаля.Един майстор ми каза че се сипва някаква добавка и спирал шума. Но как се казва не помни. Някой да знае?
Точно така. Добавката се казва нови лагери в скоростната кутия.И при мен освен шума нямаше друг осезаем проблем, и я карах така няколко хиляди километра преди да ги сменя. Но все в даден момент ще стане по-лошо положението. Излишно си сипал новото масло, тъй или иначе то няма да ти реши проблема.Тъй че не се залъгвай с добавки, а си смени лагерите. Няма как с добавка да оправиш заминали лагери.Пък после с новите лагери, хубаво е да сипеш и ново масълце. Редактирано от мишо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека сложи бре не една добавка а две преди месец правих на мицубиши една .Та там му казали на оня да сложо обелка от банан Публикувано изображение да оплътни .Е на лагерите сачмите беха почнали да падат от сепаратора .А на мицуто лагерите са 3-пъти по скапи от тея на на хонда д серия .

 

Хехе, не съм знаел, иначе и на главините щях да сложа обелка от банан да уплътни!Публикувано изображение

Нека не се залъгваме, има хора, които са склонни да вярват на всякакви глупости, само и само да спестят пари за по-сериозен ремонт. Не че не ги разбирам, но това просто не е сериозно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...