Jump to content
Neophyte

Ниски обороти при отпускане на газта

Recommended Posts

Привет :)

 

От известно време забелязвам, че нещо се случва по двигателя. На място ако форсирам или в движение освободя скорост, обортомера пада до 350-400 оборота, двигателя се разтриса за 1-2 секунди и след това оборотите се нормализират. Другото, което ми прави впечатление е че около 2000-2500 има развъртане, като при Втека, но после си го има и него на 4500. Тоест нещо се случва в ниските обороти. Някой да е имал такъв проблем, защо си мисля, че е някакво запушване на филтър или нещо от тоя сорт?

 

Спорен ден :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледаи свещи, кабели, като за начало почисти стъпковото моторче и зареди от друга бензиностанция..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, заредих от друго място (няма промяна), поръчал съм свещи и кабели и въздушен филтър за всеки случай ще сменян. Но ще задам глупав въпрос -  къде е стъпковото моторче? Не го намирам :hmmm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага след дросела, отзад, откъм купето. Малко е заврян на тегаво място, но има начин, и се сваля за почистване сравнително лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е по-добре със снимки.

 

http://www.diymyhonda.com/accord/clean-your-iacv-idle-air-control-valve/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз мислех, че е това, но хич не бях сигурен, защото не го виждах добре :) много ви благодаря, надявам се нещата, които поръчах и моторчето да успея да ги направя идните и ще кажа какъв е бил резултата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така по между другото си виж PCV клапана,който е на капака на главата. Трябва като го свалиш и като го разклатиш вътре да чуваш едно буталце как се движи и трябва да пропшуща само от едната страна въздух накисни го в някакъв разтворител .Принципно това си е консуматив и е добре да се сменя, ако не всяка поне през 1-2 смени на маслото. Другото което ми идва на ум е да си направиш една профилкатика на EGR клапана и пътищата му. Сваляне почистване.

 

post-31240-0-49677500-1509448843_thumb.jpg

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега! Хванал съм се да го стягам и това го включвам в предстоящите процедури:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пробвай да сипеш 100 октанов бензин. 
Имам същата- Ф18, както и Б18ка сивик. 
Ф ката палеше тегаво и вадеше тия сиптоми. Взех добавка на бардал. Това като не помогна изолация временно на ЕГР и чистене ЕАЦВ. Имаше лека промяна. 
После сипах 100 октана и се оправи. Ама се ползва само за палене, иначе е на газ. 

С Б18ката същата работа. Даже с 95 глъхнеше. Скапано ни е горивото просто. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах го това, обаче не помогна, нямаше никаква разлика. Смених въздушния филтър и свещите и има малка промяна. Предполагам, че като отворя ЕГР и стъпковото моторче, ще има разлика. Като цяло колата не е била поддържана и сигурно датата такива процедури, ще трябва да направя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А чистене на въглеродни отлагания дали ще помогне? 60 кинта е и няма да си развалиш металната гарнитурки на егр и магистралата до него (под колектора).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това въглеродно почистване върши ли работа ако отлаганията са много, тоест ако трябва да се накиснете и тръкне с нещо по принцип, а не е просто за продухване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с тия почиствания без разглобяване, изобщо не ми се вярва, а ако става въпрос за EGR да почисти-забрави! Като го отвориш и като видиш за каква гняс става дума,то с четка и разтворителие е трудно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, предпочитам да я отворя, око да види, ръка да пипне :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...