Jump to content
iazondar

Обороти / Скорост

Recommended Posts

Здравейте! Днес си купих първия ХОНДАК '97 Фастбек, 1.4i 90hp , двигател D14A8. Преди малко си го прибрах от Пловдив и ми направи впечатление, че доста мудно се наема, и че при скорост 120км/ч,  държи 4000 об. Прочетох каквото можах да намеря във форума до 2012 :) ... Най-близко ми се видя подобна тема, с вероятна причина да са ремъци, но ще съм благодарен за свежи предложения.

 

Благодаря предварително :D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл!

Честито за новата придобивка!

 

Можеш ли да дообясниш въпроса си? Кое ти се вижда неправилно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ми не е ли малко множко, 4000 оборота за 120км/ч? Като цяло това ме притеснява, понеже предните коли, който съм карал, за тази скорост поддържат м/у 3000 и 3500? Едната беше 1.6 90к., а другата - 1.8 125к. ...А и това мудно ускорение. Утре ще се пробвам да направя клип. :)

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от клип. Теоретично, това зависи от 5-та предавка .Нормална работа е наистина 3500 об, но мощността и въртящия момент са приятни при 4500.

Така, оптимално, на магистрала с 140, трябва да си на 5500.

 

За Хонда, ниските обороти са опасни, не високите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Д14А8 би трябвало при 140км/ч да си с около 4200-4300 оборота. При 3000 оборота - 100 км/ч по скоростомер. Относно въпроса с вървенето,  не знам какво очакваш от аеродек-а с 90 коня под капака. За да върви иска обороти, типично за тия миксери и се задъхва по баирите, особено с климатик, така че недей да очакваш кой знае какво като вървеж, от това комби.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това ми трябваше - да разбера съотношението обороти / скорост :) , следователно имам проблем. Ако сега намеря и решение, ще е супер. :) ... Колата е фастбек, но да, двигателя е същия.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...