Jump to content
malak

Коя газстанция предпочитате?

Откаде зареждате газ най-често  

265 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

ЗдрвейтеЕдна статистика да направим каде газта като цяло е най-добра. Знам че има значение какво е налягането на съответната колонка, какво е отношението на пропан/бутан, че даже има ралика м/у газстанцийте на една и съща верига.Ако може коментарите да садържат само местоположение, марка или коментар за обслужването на съответната газстанция/бензионостанция.Не раводнявайте тема със странчни спорове за газта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След поява на газпромски бензиностанции в Пловдив сипвам само от тях и съм доволен и от вървежа и от разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НА газстанцията на баджанака Публикувано изображение/>

 

 

Да не рекламирам - щото явно темата е с рекламна цел ?

 

на която и да заредим все сме в гьола защото ако ги хванат че не спазват некое изискване плащат 200 -500 лева и продължават да работят....няма спряна газ стнация заради качество на пропан-бутана ....или количество...

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам на Ромпетрол и Топливо Варна и съм доволен. От газта на ЕКО не съм доволен, колата няма мощност, както вместо 95 октана караш с 86!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Варна...не съм намерил точната бензиностанция с добра газ.Единствено знам,че на Лукоил повече няма да заредя никога повече,поради причината,колата ми дава близо 12 литра на 100км извънградско.Интересна тема и ще се радвам,ако някой посочи къде да зареждаме газчица  :punk:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София: Ромпетрол (Връбница) и ЕКО (като цяло повечето ЕКО-та в София - в Хаджи Димитър срещу Балканстар, на Орион, на България след центъра по хигиена)

Ромпетрола веднага след Пловдив към Садово и на магистралата към София.

 

Последно от днес: ЕКО-то - на околовръстното срещу Макдоналдс и Шел Бояна. 6 колонка - върви добре, не ме удрят в литрите.

Отскоро правя засечки празно-празно и затвърдих разхода и реалния капацитет на бутилката. Слави, 33 литра хваща (+- 0.5)  не било 28, както си мислех :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам от Еко. На Ромпетрола до Топливо сипвах 4-5 пъти и бях доволен, но след последния път в който успяха да съберат 27.5 литра в 24 литрова бутилка се замислям дали да ходя пак 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от скоро карам Хонда Сивик 1995г. 1,6 Витек (англичанка) д16у2 на газ и съм зареждал за сега само 2 пъти единия път от Ромпетрол, втория от ДжиЕнерджи и двата пъти ми даде еднакъв разход около 13/100 градско във Варна при нормално каране , което ми се струва много. Колата е с газов инжекцион Ланди , сега се чудя да свещи ли да сменям или да правя една профилактика на газовия инжекцион! На бензин не съм я засичал колко гори! Според вас нормален ли е този разход 13/100 и как може да се намали на около 10-11 да речем ? :)

Редактирано от KostadinAtanasov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бургас на входа от Слънчев бряг на Кръговото  не стъпвайте - един път преди да се кача на пловдивската магистрала заредих 49 литра в напълно празна бутилка от 40 литра събираща максимум при студено време преди зимата и ми даде след това разход 15.5 на 100 при скорост 120-130 Магистрала.

Предната Седмица през Варна Лукойл - кв. Левски с 45 литра ми напълниха и изминах едвам 350 км по пътя София -Варна.

 

Инъче засякох 100 октана 7.8 литра за 100 километра от Шел. :yes: :yes: :yes: скорост 120 -130 км./h магистрала  по същия път преди да мина на газ.

 

Всички горива и бензиностанции лъжат В БГ - няма никъде разлика ......някой повече други по малко.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам там от където най-добре ми върви колата разхода с точност не го засичам защото винаги колата ми работи на място много време а и не карам икономично.Сега зареждам на INS колата ми върви най-добре от там не ми зареждат повече от колкото е бутилката а картите с отстъпка са от 8 стотинки на литър за всички горива-газта от 99 ми идва на 91 стотинки.Онзи ден сложих за 20 лева,20литра и 200грама,и ми връщат 1.60 отстъпка :P:D .И все пак не зареждам никъде заради отстъпките а където колата върви най-добре то се избива ;)

Ако няма инс,на шел ако няма и шел-ромпетрол.На Петрол върви също добре но и разхода е нагоре осезаемо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам от Еко. На Ромпетрола до Топливо сипвах 4-5 пъти и бях доволен, но след последния път в който успяха да съберат 27.5 литра в 24 литрова бутилка се замислям дали да ходя пак 

И на мен днес ми се случи нещо подобно, но на Ромпетрол-а до Окръжна. Така, че внимавайте, аз повече няма да ходя там!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нещо друго ми направи впечатление. Имаше една Хонда с разградска регистрация, може и да не е от Форума.Беше си паркирана, сигурно момчето работи там, можеше да каже на ухо:Мъжки, не слагай много газ! Или твърде много си фантазирам....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газта като беше 1,20 лв бутилката ми събираше 22-23 литра, сега като е около 1лв събира 25 литра :D Извода е ,че колкото пада цената лъжат повече в количеството! 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго нещо,което забелязвам е, че когато цената на петрола пада рязко на долу по нашите бензиностанции едвам мърдат цените с по някоя стотинка и то с известно закъснение, а като се качи цената на петрола са много бързи,тогава моментално ги вдигат!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам на Газпром понеже има отстъпка от 7-8ст/лНещо много интересно ми направи впечатление... Когато сипвам за 10-20лв колата ми дава по висок разход, а когато пълня до горе по малък.... това е малко не обяснимо ама вече за пореден път се случва. Някой да има такива наблюдения ?Иначе 50литра бутилка я пълня за около 46лв(с отстъпката) и минавам около 350-390км повечето градско и то студена(от нас до работа) и има няма около 80км извънградско(което е 10км в едната посока и на др. ден 10км обратно - до село)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от скоро карам Хонда Сивик 1995г. 1,6 Витек (англичанка) д16у2 на газ и съм зареждал за сега само 2 пъти единия път от Ромпетрол, втория от ДжиЕнерджи и двата пъти ми даде еднакъв разход около 13/100 градско във Варна при нормално каране , което ми се струва много. Колата е с газов инжекцион Ланди , сега се чудя да свещи ли да сменям или да правя една профилактика на газовия инжекцион! На бензин не съм я засичал колко гори! Според вас нормален ли е този разход 13/100 и как може да се намали на около 10-11 да речем ? :)

Добре е, недей си харчи парите. Имам почти същата хонда градското ми беше 15 в София, то зависи от задръстванията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има програма за андроид fuelo - много е удобна

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много километри минавам като я напълня от SNG  25 литра ( в момента е 0,89)==> 22лв ==> 235км градско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от време на време пълня от SNG,но главно от Шел и Петрол зареждам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://fuelo.net/gasstation/id/1686/%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F/%D0%91%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B0%D1%81/DEGA

 

Тук зареждам, минал съм 14000 километра с газта от там. Нямам никакви проблеми, няма осезаема разлика между газ и бензин, дори и като количество на 100 км.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега от Дега леко завишен разход нямаш ли аз съм пълнил от там 3-4 бутилки газ защото имам и отстъпка ? като цяло е ок но все пак ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипвам почти на всякъде с изключение на Шел  . Изминавам по малко километри там особенно на едн тяхна безиностанция .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега от Дега леко завишен разход нямаш ли аз съм пълнил от там 3-4 бутилки газ защото имам и отстъпка ? като цяло е ок но все пак ?

Не съм я карал зимно време достатъчно на бензин, за да знам колко гори през този период, но последния път заредих 15 литра LPG за изминати 150 км. Винаги зареждам пълна бутилка. Засичал съм 10-12л./100км., в зависимост колко време съм седял по задръствания. Извън града е падала до 9-10. Няма много голяма разлика градско/извънградско, което е странно. Общо взето съм доволен от ГИ, мърка като коте на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам от фирмени, където е най-голяма отстъпката - Газпром, Еко и Лукойл. При Газпром зависи от часа и деня (Неделя), а Лукойл от деня. Еко е твърда отстъпката. Недостатък на лукойл е, че ползваш отстъпка само ако плащаш в брой - скоро не съм ги ползвал. 

Наистина зависи от колонката - веднъж на Приморско заредих 26л при условие, че бутилката ми е 25, а максимум трябваше да влезе 20 (Лукойл).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газпром и Петрол. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корекция, когато имам възможност ходя в SNG в Люлин, екстра е газта и харчи по-малко :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам на Еко по съвет на приятел, изминал няколко-стотин хиляди километра на газ в България. Според него газта от Еко най-малко замърсява филтъра за газта (спрямо газта от Лукойл, който задръствал този филтър значително повече).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с газ от ЕКО  изминавам най-малко километри. Най-много изминавам с Петрол, след това Ромпетрол и Топливо еднакви километри. И това зареждане от Варна и Пловдив, еднакво малко км минавам с газ от ЕКО-то!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!
Тъкмо се сдобих със Сивик и имам АГУ, искам да ви попитам ако имате наблюдения за следното:

Из различните мнения и теми прочетох че освен марката на бензиностанцията има значение и коя точно от вегирата е, дори и коя колконка е... Ако предположим, че най-честия ми маршрут е Студентски град-Ботевградско шосе (към края) къде бихте ми препоръчали да зареждам газ? Имам карта на ЕКО, за ОМВ до колкото знам отстъпка на газта няма, има един ромпетрол на ботевградско при сухата река, като за веригата май прочетох хубави отзиви.... И така - посъветвайте ме! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gazprom!!! Това е бензиностанцията!!! Всички други яко лъжат за момента!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gazprom и аз много ги харесвах но и при тях е пак според колонката, например в Смолян ми наляха 53 литра в 48 бутилка, и харчих по 2 литра отгоре също гледам и тяхната газ е от газтрейд.

 

 

Та да обобщя важно е колонката и бензиностацията, работата е на пробра грешка.

 

Пример:

В Люлин махала има две ЕКОта близо до Била и до Хепи еми това до била колкото и да зарждам газта не става, това до хепи е в пъти по добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да купуваш от Газпром или ЛукОйл е все едно да купуваш от лаФка - въпрос на принципи или липса на избор...

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни, като ходих до морето от София пробвах ЕКО, Ромпетрол и ОМВ. На ЕКО-то ми напълниха 28л. в 30л бутилка (като това ми е рекорд), на ОМВ - 26л и на Ромпетрол - 27л. Най-добре вървеше на Ромпетрол, най-хубава тяга имаше. На ОМВ беше най-спряла. Принципно доскоро зареждах само на ЕКО и вървежа беше до късмет... един път върви друг път неще... обаче май ще мина на Ромпетрол :) Като разход не мога да ги разгранича поради шофирането в различни условия, но май Ромпетрола пак бие другите по икономичност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. До скоро бутилката ми не можеше да побере повече от 23-24л газ а сега побира 27-28... :punch:  :ermm:  :huh:  :confused:  :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раздула се е от горещините :yes: , иначе аз съм доволен, както и преди съм писал от Ромпетрол, а напоследък и от Петрол!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...