Към съдържанието

- - - - -

Проблем с фара за мъгла
Смяна на релето за мъгла

• Не можете да пишете в тази тема
4 отговора на тази тема

#1 Костадин

Костадин

Новак

• Член
  • Pip
  • 8 Мнения:
  • Кара:Honda Accord
  • Място:Пловдив

Публикувано 09 декември 2016 - 21:59

Прикачен файл  DSC_0645-1.jpg   339,81K   6 Брой сваляния

Здравейте! Колата ми е Honda Accord 1.8i LS / '99 г. UK производство. Скоро се наложи да ползвам фара за мъгла. Включих го и проверих дали свети преди да тръгна. След около 10-15 минути каране забелязах, че индикацията на бутона, че работи е изгаснала. Помислих си, че само лампичката за индикацията е изгоярала. Но като пристигнах проверих и фара за мъгла отзад - не работеше. А на бутона на таблото свети само подсветката му. Проверих всички възможни бушони (на трите места), проверих самия бутон, а също и крушката. Всичко е изрядно. Единственото което остава е да е релето. Но не знам къде точно се намира. Предлолагам, че е под волана, но там има и други, та не знам как да отркия проблемното реле, за да го сменя. Ако някой знае, моля да помогне.

• 0

#2 kvd74

kvd74

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1282 Мнения:
  • Кара:D15Z8
  • Място:Североизточен Перник

Публикувано 09 декември 2016 - 22:10

Ако колата ти е угаснала и си я запалил отново, от това е. Автоматично се изкл.стопа за мъгла при гасене и трябва пак да го натискаш при всяко палене, поне при Сивик 97 г. е така.
  • 0

#3 Костадин

Костадин

Новак

• Член
  • Pip
  • 8 Мнения:
  • Кара:Honda Accord
  • Място:Пловдив

Публикувано 09 декември 2016 - 22:15

Ако колата ти е угаснала и си я запалил отново, от това е. Автоматично се изкл.стопа за мъгла при гасене и трябва пак да го натискаш при всяко палене, поне при Сивик 97 г. е така.

Не е изгасвала. Докато работеше преди беше така: фара се пуска само ако късите светлини са включени. А върнеш ли едно назад - до габарит, и фара за мъгла изгасваше. Сега изобщо не мога да го вкюча, колкото и да натискам бутона.

• 0

#4 kvd74

kvd74

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1282 Мнения:
  • Кара:D15Z8
  • Място:Североизточен Перник

Публикувано 09 декември 2016 - 22:21

Крушката да не ти е изгоряла?
  • 0