Към съдържанието

- - - - -

Фарове акорд 6-та

• Не можете да пишете в тази тема
2 отговора на тази тема

#1 tosheftw

tosheftw

Новак

• Член
  • Pip
  • 13 Мнения:
  • Кара:Accord VI 1.6
  • Място:Варненска раота

Публикувано 08 декември 2016 - 20:30

Здравейте, имам акорд от годинка вече, имахме какви ли не проблеми, ама в момента сме добре уж... Обаче забелязах, че не ми работят машинките за регулация на фаровете(ЕЛ) ; странното е , че и при ръчен опит за настройване пак същия уй...
Айде ще сменя машинките, ама с другото какво ще правя? Тъй като единия фар свети по-надолу от другия как да го регулирам? Дали ще се оправи от ел.-а ? Съмнява ме.. Идеи от по възрастни ще е от полза :D .
  • 0

#2 ceco_accord

ceco_accord

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1597 Мнения:
  • Кара:Accord 7 -facelift 2,4 AT tourer
  • Място:Монтана

Публикувано 09 декември 2016 - 09:43

Ако колата е удряна отпред и не е добре изправена и наредена, а се е разчитало на реглажа, може да е счупено нещо. Моят случай беше такъв. Десният бе не перфектно наместен (светеше леко наляво) и майстора се опита да го регулира. Стигна до края на резбата, напъна още и строши джаджата. Сложихме нов фар. Може и при теб да е така. Провери вътрешната част (самият рефлектор) дали се движи свободно. Относно машинките, едната понякога не сработваше, но като щраках бързо от най-вдигнато до най-ниско положение се оправяше. Може проблема да е бил електрически, но не задълбах в решаването му, понеже бе рядко и го лекувах по описания начин.

Този пост е редактиран от ceco_accord: 09 декември 2016 - 09:44

• 0
Публикувано изображение

#3 tosheftw

tosheftw

Новак

• Член
  • Pip
  • 13 Мнения:
  • Кара:Accord VI 1.6
  • Място:Варненска раота

Публикувано 10 декември 2016 - 09:01