Към съдържанието

- - - - -

Няколко въпроса относно Хонда Акорд 2000г 2.0 купе

• Не можете да пишете в тази тема
28 отговора на тази тема

#1 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:
  • Кара:Honda
  • Място:София

Публикувано 17 юни 2016 - 17:49

Здравейте хонда фенове. Днес взех една Хондичка в бързината, обаче колата има доста забележки. Като за старт като се натисне спирачката светва ръчната и долу на самото табло brake, другото което е като навиваш волана нещо скърца, дори и в движение. Колата е с фул оборудване, кожа в ужасно състояние за тапициране, ел седалка, шибидах, климатроник и ел пакет. Доволен съм от една страна, защото знам, че е Хонда и няма да умре без бой. Скорости и мотор са бомба. Това е за сега, утре щея наснимам и ще отворя и една тема в другия раздел. Благодаря за отговорите.
  • 0

#2 Veseliq

Veseliq

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 2088 Мнения:
  • Кара:Accord 2009 Tourer 2.4i EX
  • Място:Токио

Публикувано 17 юни 2016 - 18:05

Честита да ти е Хондичката, но понеже благодариш за отговорите - кажи какви са ти въпросите? :)

• 1

#3 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 17 юни 2016 - 18:20

Като за начало от какво скърца така предницата при въртене на волана, и защо като се натисне спирачката светва индикатора за ръчна и индикатора brake. Аа ии оферти за кожен ел. салон на ЛС приемам
  • 0

#4 Shorty

Shorty

Мъдеклатор

• Член
  • PipPipPip
  • 511 Мнения:
  • Кара:Accord Coupe CG4
  • Място:Plovdiv

Публикувано 17 юни 2016 - 18:45

Виж,дали ти светят стоповете,ако не явно имаш същия проблем който имах аз...
http://forums.hondab...entry1057461656
След това ти препоръчвам да прочетеш тези теми:
http://forums.hondab...entry1057423655

http://forums.hondab...+пред +дилемата

За скърцането иди на сервиз,за да не гадаем,може да е от няколко неща.
И накрая честито за придобивката,купето е страхотна кола,ако се поддържа както трябва ,няма да имаш проблеми.Разпиши се в темата която съм отворил специално за модела и с някоя снимчица.
  • 0
No Fat Chicks Car Will Scrape!

#5 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 17 юни 2016 - 18:49

Прочетох една тема за акорд, и там има някакъв модул отзад в багажника за спирачките. Някаква бяла кутийка, явно е индикатора за изгорели крушки. Ще видя утре дали и аз я имам и ше я откача да видим дали ще спре светлинния сигнал по таблото отпред.
  • 0

#6 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 17 юни 2016 - 18:51

Да shorty,точно твоята тема гледах. Благодаря, утре като я изпера ще я покажа, защото е много зле. Кожата е тотална щета. Има я в мобиле, най-евтината. Сори за второто мнение, ама пиша от телефона... И ми е тъмна индия от къде се редактира.
  • 0

#7 Shorty

Shorty

Мъдеклатор

• Член
  • PipPipPip
  • 511 Мнения:

Публикувано 17 юни 2016 - 18:56

Взел си я направо без пари,нормално е да има забележки.Лека полека ще си я стегнеш,Честито още веднъж!
  • 0

#8 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 17 юни 2016 - 19:02

Да, има какво да се прави вътре и вън, но ще я стегна. Въпреки, че вътре все едно е живяло прасе, много мо хареса. До сега не бях карал Хонда, нооо явно няма да сляза скоро.
  • 0

#9 Shorty

Shorty

Мъдеклатор

• Член
  • PipPipPip
  • 511 Мнения:

Публикувано 17 юни 2016 - 19:12

Тоя модел е направен за комфорт и е най-набъкания с екстри модел Хонда от тези години,глзотийка си е.Но ако искаш да усетиш истинския дух на Хонда трябва да покараш Сивик,който се качи на 5-та или 6-та ген. не иска да чуе за друга марка!
  • 0

#10 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 17 юни 2016 - 19:35

Малее ми 5-6 генерация на Сивика. Аз за това скочих на Акорда. ndtxqb.jpg
  • 0

#11 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 18 юни 2016 - 09:55

Оправих дръжката, беше счупено палчето дето дърпа механизма, направих по една дупка на счупените части и ги вързах със свинска опашка. Всичко работи както трябва. Крушката беше изгоряла на заден ляв стоп, и затова светеше индикацията. Но датчика за скорост и километри май е заминал...вадих буксата и кво ли не и неще. Ще видя да извадя датчика да видим дали с почистване ще стане.

• 0

#12 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 18 юни 2016 - 18:59

Ново двайсе... Проверихмаслото и едвам достига пръчката....... Верно, ме е сменяно август миналата година, ама нещо почнах рязко да се притеснявам. Какво масло и филтри да взема колеги и колко литра събира?
  • 0

#13 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 25 юни 2016 - 15:10

Хора, смених датчика, обаче ухото му за захващане е по-късо и болта не влиза..... Ще излиза ли масло от скоростната кутия? За сега е със свинска опашка....

• 0

#14 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 09 август 2016 - 15:56

Всичко е бомба за сега. Смених датчика всичко си работи добре. Смених и салона сега е перфектен. Обаче изникна още една беля. Осветлението на дисплея за изминатите километри не свети. Също и някои копчета. Загуби се и регулирането на огледалата от копчетата. Някакви идеи? Бушоните са ок.....
  • 0

#15 Dimteam

Dimteam

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 262 Мнения:

Публикувано 10 август 2016 - 07:27

Здравей , Колега! Прочетох темата ти и мисля , че мога да помогна за някой от проблемите. За скърцането на предницата при навиване на волана си погледни шарнирите! При мен се беше появило подобно скърцане и се оказа , че шарнирите бяха останали без грес. Смених и четирите след което предницата заспа и скърцането изчезна. Осветлението на дисплея се оправя като свалиш уредите и смениш крушката. Поне на моя Акорд свалянето на уредите става за не повече от 15мин. Поздрави и успех с възстановяването на този прекрасен Акорд! :)

• 0
Публикувано изображение

#16 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 10 август 2016 - 13:44

Е заради една крушка да не свети дисплея, врътките за климатроника и копчетата за стъклата? Доста странно. Кои уреди да сваля колега? Мерси за насоката за шарнирите. Днес я закарах в сереиз и доста неща има за правене по предната част, но още не е заминало всичко. За сега ще сменим шарнирите. Поръчах и гарнитура за капака на клапаните... 90 лева, нонс отатъпката дойде на 56 лева, че е заминала и тече много масло, дори беше разяден тънкия маркуч на кръга към парното. Та вдена за път към морето се спука и трябваше да го сменям на полеви условия... Добре, че бях още в София, та реагирах и от Цар Симеон взех съединението и антифриз. Иначе я пробвах доста стабилно до морето, и съм много впечатлен какво се случва след 4000 оборота. 220км/ч по скоростомер, и върнах газта, че с тая предница си е малко филм на ужасите. Разхода беше много добър за 1360км 185 лева бензин.
  • 0

#17 Dimteam

Dimteam

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 262 Мнения:

Публикувано 11 август 2016 - 07:33

Колега , ако дисплея само не свети , а има надписи , но тъмни просто му е заминала крушката за подсветката. И под уреди имам предвид Оборотомер , Километраж и тн. То си е едно цяло и се сваля лесно. След като го свалиш отзад ще видиш коя е крушката за дисплея , сменяш и светва. За разхода на извънградско и аз съм доволен! Началото на Юли ходих до морето и с 130лв бензин изминах 900км с 4 души и багаж. Като около и над 200км карах с пуснат климатик. 

• 0
Публикувано изображение

#18 Knoxville

Knoxville

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 304 Мнения:
  • Кара:Accord VI, 1.8

Публикувано 11 август 2016 - 07:48

Много приятен разход дава този мотор на извънградско, ако не се състезаваш, а пък ако сте няколко човека да си делите бензина - още по-добре.

• 0

#19 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 12 август 2016 - 17:51

Въобще мисля да не слгам ГИ! Вчера заминах по спешност до Козлодуй. Отиване и връщане от София до там, плюс две ходения до едни села 500км с 50 лева.... Направо не ми се вярва! Как да сваля таблото? А нещо за огледалата да кажете? Да не съм прецакал нещо по самия бутон за регулиране, като разглобявах корите да ги сменя?
  • 0

#20 honda5500

honda5500

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 114 Мнения:
  • Кара:Accord CG9

Публикувано 24 август 2016 - 21:57

При мен ужасното скърцане беше от шарнира (долния) Крушките си горят и нищо чудно да са изгоряли там, където не ти свети. Тези на таблото, които осветяват самите циферблати на моя Акорд 2001 седан, но европейската сглобка са 14 волта и изкарват страшно дълго време, но не съм срещал тук в БГ да се продават такива, или поне аз не съм.

Този пост е редактиран от honda5500: 24 август 2016 - 22:14

• 0

#21 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 29 октомври 2016 - 10:15

Колеги, предложения от къде да си къпя външни крета?
  • 0

#22 Kumpa

Kumpa

Новак

• Член
  • Pip
  • 16 Мнения:
  • Кара:сивик 4 ген.- акорд купе 6 ген.

Публикувано 09 ноември 2016 - 22:18

Аз бях ги взел мойте от АУТО КЕЛИ.Предлагат полски на фирма СТАРЛАЙН около 70 лв.беше бройката.Незнам колко са читави с тях съм от  половин година за сега няма проблем.

• 0

#23 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 10 ноември 2016 - 15:55

Ще се обадя в Тех Ко да видим, че имам 40% отстъпка. А каретата си идват с маншони и грес вътре нали? Защото взех един маншон, защото мислех да сменя само него на дясното каре, ама то вече си пука, а в ляво даже се усеща и биене в движение в завои. Та направо 2 карета и да се приключи филма. Ще пиша тези дни да потвърдя какво съм взел :)

• 0

#24 Kumpa

Kumpa

Новак

• Член
  • Pip
  • 16 Мнения:
  • Кара:сивик 4 ген.- акорд купе 6 ген.

Публикувано 10 ноември 2016 - 18:23

Да комплект със маншони и грес са.

• 0

#25 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 04 декември 2016 - 22:34

Колеги, не ми работят пръскалките на фаровете. Когато пусна фаровете и натисна копчето, напрежението дори пада в купето и оборотите лееко падат. Гледах схемата в бушониерата, но всичко е здраво. От къде да започна?
  • 0

#26 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 24 декември 2016 - 11:59

Сменено дясно каре, 120лв марката, някаква Японска. 2 горни шарнира Ямамото и един долен, пак Ямамото. Предницата заспа, а и маншон ляво каре на Джапан партс. Смених си и крушките по таблото , сега остава и на часовника, и климатроника да сменя. Оправих си и круиз контрола, че жилото излизаше от привода на газта. Сега всичко работи перфектно.
  • 0

#27 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 04 януари 2017 - 15:04

Някой има ли мануал, да видя как се разглобява конзолата на климатроника с врътките, за да сменя крушките и там?
Вече изминах 1300км с новите части и за сега няма грижи. Уникален автомобил..... Обаче чека ми светва, след като колата тръгне да вдига стрелката на температурата. Общо взето 10тина минути след като колата е запалена. Някой някаква идея с каква диагностика да прочетем за какво става въпрос?
  • 0

#28 Shorty

Shorty

Мъдеклатор

• Член
  • PipPipPip
  • 511 Мнения:

Публикувано 06 януари 2017 - 08:16

За крушките, конзолата се сваля елементарно. Дърпаш копчето за аварийните с часовника напред, разкачаш буксите и отзад ще видиш болтче. Развиваш го, след това има още две болтчета, които са най-отдолу на конзолата, развиваш ги и тях и дърпаш конзолата напред, хваната е на щипки.
За чека най-добре провери каква грешка дава. Аз залагам на ламбда сонда, ама може да са много работи.
  • 0

#29 vucata

vucata

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 06 януари 2017 - 20:58

Благодаря колега, ще ги сменя малко да се стопли обаче. Грешката ще я мисля някъде да закарам колата и да я закачим. Странното е, че когато колата работи на място, загрява си до 90 градуса, перки си включва всичко си е както трябва. В момента, в който тръгна и мина 30-40км/ч се включва... Но няма да гадаем, ще я закарам другата седмица.
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com