Jump to content
Hondae

Бултрако или Юби ко?

Бултрако или Юби ко?  

347 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Дайте да сондираме малко актуални мнения - Бултрако или Юби ко?В моя случай става въпрос за гаранционен автомобил, до моменнта обслужван само от Бултрако, но нещо не ме кефи отношението там. В Юби ко не съм ходил, но се чудя да рискувам ли да сменям сервиза сега, след като вече в Бултрако познават вече автомобила или не?!Какво ще кажете? Дайде реални мнения и коментари от опита си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да бъде максимално безпристрастна и полезна анкетата, моля да гласувате само ако имате впечатления и от двата сервиза. И ако пускате по някое и друго мнение след гласа си, ще е супер. На мен ще помогнете със сигурност, надявам се и на останалите колеги, които ще изпаднат в същата дилема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се коментира за Бултрако :) Посети Юби ко и ще разбереш разликата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам само едно ходене до старото Бултрако в Бъкстон и се отказах. Косвени впечатления от други хора, били там - не поправят или диагностицират, само сменят с нова част. Лошо отношение, брутално високи цени. Контрастно-полярно мнение за Юби-ко. И следващата кола ще е Хонда, и пак при тях ще ходя. Предимства - човешко отношение, компетентни отговори, добро диагностициране, телефони вдигащи по всяко време, опция да сложиш неоригинална част.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам преки впечатления от 2та сервиза, но веднъж на паркинга на Бултрако на Ботевградско, един младеж от механиците, леко обърса задната дясна вежда на едно новичко ЦРВ в друго съвсем ново ЦРВ (без номера дори беше)... Сигурно са ги оправили с пастиране, но е малко криво ... От друга страна един приятел кара гаранционна Лагуна и беше я оставил в сервиз на Рено, за да му монтират някаква екстра и му я върнаха с огъната рамка на вратата - "колегите са пуснали някаква кола от подемника и са я натиснали" и дори не искаха отначало да му сменят вратата, а само да му я изправят...Та извода е - винаги има и по-зле.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз също мисля,че Юбико е по добрия избор,но там като ми сменяха задни дискове,ми идваше да се застрелям,като взеха да блъскат с чука и ..... явно не знаят какво е ударна отверка.Иначе за обслужване съм доволен,по евтино е от Бултрако.А и в Бултрако има един приемчик,едно слабо момченце,което все много знае,а е гола вода.Абе май нещата са си на късмет :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бултрако: по-комерсиални, сервиза е чист и сравнително добре оборудван, работят добре но са доста неприветливи и студени в отношението си с клиентите. Цените за труд мисля, че са добри (поне за основните неща) а цените за части са както навсякъде в Европа за Хонда.Юби Ко: топли като отношение, нямат много части на склад, вършат си добре работата, цените за труд също са добри, почти винаги са свободни да те приемат на следващия ден.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От бултрако нямам много впечатления: Ходил съм само два пъти за смяна на масла и филтри. Мога да потвърдя за атмосферата, като в хладилник. Има нотки на любезност, но навява мисли, че е престорена :honda: Не ми харесва, че не виждаш какво правят по колата (поне преди беше така сега не знам). Ако това изискване да чакаш в приемната го нямаше, може би щях навреме да видя, че не ми сипват точното масло в двигателя, и нямаше да се наложи да го източваме и да сипваме друго, но това си беше за тяхна сметка и не бива да се оплаквам. Само малко ме забавиха заради това. Жената, която вдига телефона и отговаря за частите Росица Бирова е номер 1. - Много бърза, много точна и любезна.Дано е все още там. Само малко по-добри цени да съобщаваше и щях да я поканя на кафе без да съм я виждал на живо :cool: От Юби Ко съм доволен!Не съм имал сериозни грижи по моята кола като цяло, но там си ходя за всякакви консумативи, 2-3 щети са ми оправяли по застраховката ( едната по-сериозна). Много добро впечатление ми прави, че там не наблюдавам текучество на техниците - едни и същи са откакто ходя там.Разбират си от работата, отзивчиви са и ми вдъхват доверие.Собственика на сервиза също доста ги познава колите и дори странните и редките като моята. Безпогрешно той ми определи от къде идва доста странен проблем и по този начин ми спести пари за ремонти на сляпо в търсене на повредата.Сядаш си встрани на масичката с кафето и цигарата и гледаш как ти правят колата (без да се пречкаш естествено) .Понякога я оставям сутринта, отивам си на работа и си я взимам вечерта и съм спокоен.

Редактирано от pgh
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз също мисля,че Юбико е по добрия избор,но там като ми сменяха задни дискове,ми идваше да се застрелям,като взеха да блъскат с чука и ..... явно не знаят какво е ударна отверка.Иначе за обслужване съм доволен,по евтино е от Бултрако.А и в Бултрако има един приемчик,едно слабо момченце,което все много знае,а е гола вода.Абе май нещата са си на късмет :honda:

Всъщност точно с чука става отвиването на 2-та винта, ако са били затегнати прекалено преди това. Добре че не си прибързал с пистолета!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, зависи за какво :ph34r: Бултрако са доста стриктни при изпълнението на нещата, и освен това са много добри в диагностиката на разни неща, например по окачването, или пък регулиране на окачването. За Юбико също мога да кажа добри отзиви :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , Бултрако са особено добри при смяната на масло, накладки , филтри , тампони на окачването и то май свърши :D Просто да не ви се налага да правите сериозни ремонти при тях !!! 35 лв на час смятам , че е безбожно висока цена , за качеството което предлагат :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Юби-ко мога да кажа само добри думи. Много съм доволен от тях! С какво ме спечелиха - с внимание и отношение като към клиент. Цените за труд са абсолютно нормални според моите разбирания. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз също мисля,че Юбико е по добрия избор,но там като ми сменяха задни дискове,ми идваше да се застрелям,като взеха да блъскат с чука и ..... явно не знаят какво е ударна отверка.Иначе за обслужване съм доволен,по евтино е от Бултрако.А и в Бултрако има един приемчик,едно слабо момченце,което все много знае,а е гола вода.Абе май нещата са си на късмет :huh:

Всъщност точно с чука става отвиването на 2-та винта, ако са били затегнати прекалено преди това. Добре че не си прибързал с пистолета!
Да колега,с чук и ударна отверка,а не с чука да блъскаш по диска.Защото като удряш диска,ти биеш и по лагера.Ако за теб,това е гот,за мен не е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми сваляха преден диск и главина, за подмяна на скъсана шпилка. Съвсем отговорно мога да кажа, че Без да играе чука не става! Тази комбинация "чук и ударна отвертка" дори не мога да си я представя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се удря с чук директно по диска и мен не ме кефи. Имах впредвид с чук и отверка (обикновена, какво е 'ударна отверка' не знам) се отвият 2-та винта, които фиксират диска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми сваляха преден диск и главина, за подмяна на скъсана шпилка. Съвсем отговорно мога да кажа, че Без да играе чука не става! Тази комбинация "чук и ударна отвертка" дори не мога да си я представя.

Тъй като темата е за друго,пиша за последен път за нашата тема :) Колега недей така отговорно,че примерно автосервиз Васи,ще ти го свалят съвсем отговорно,без изобщо да ударят с чука диска.А не както във Юбико удряха с чука по диска,ама чукане да видиш.А ударната отверка просто при удар отзад,прави лек оборот и повечето сервизи разполагат с такива и определено върши работа.За инфо Google.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) Някой от посещавалите Юби-ко дали знае работят ли в съботa?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юби-Ко ЕООДСофия - 1738, кв. Горубляне, бул. "Самоковско шосе" 2В,тел./факс: (+359 2) 974 48 77,моб. тел.: (+359 88) 86 34 616,e-mail: office@ubico-honda.come-mail: ubi.co@abv.bgРаботно време:понеделник - петък: 09.00 - 19.00 ч.събота: 10.00 - 14.30 ч.неделя: почивен ден.

Юби-Kо websiteАз бих им звъннал един телефон преди да тръгна в събота, независимо от това, което пише в този сайт. Редактирано от eDaniel
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Бултрако не съм очарована, голяма борба беше, за да признаят гаранцията на автомобила ми.Слава богу, не се наложи да използвам услугите им гаранционно.Юби ко ги посетих 2 пъти - за да си купя упътване на български и за да помогнат за гадното скърцане на педал на съединителя.За второто ги посетих преди около месец, в Събота - 13.30ч.Когато попитах, какво дължа за услугата - монтьора просто се засмя - благодаря и усмивка каза...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като най-прясна тема касаеща Юби-ко, да попитам :)

Това ли е сервиза (голям бетонен двор със старичка постройка и хубави табели "Honda" и "Sofia Service") -> карта Гугъл <- ?

За инфо, днес звънях на мобилния от сайта и се оказа че не работят в събота

 

Ако някой има и скорощни впечатления(добри/лоши) или съвети... благодаря :bye:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е сервиза!Преди месец ходих там (за първи път) и останах доволен!

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само добри думи мога да кажа за Юбико - при досегашните ми посещения винаги са били много коректни и отношението им е на ниво, което рядко или почти никога не може да се види в други български сервизи, без значение оторизирани или не. Определено бих заложил на него и като разумни цени, и като качество на обслужването и отношение към клиента.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да кажа, докато така и така съм в раздела: Проверих, не работят в събота. С това ме загубиха като клиент. Не казвам, че са лоши или нещо подобно, просто няма как да се засечем.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам много добри впечатления от Юби ко.Преди това доста пъти не случвах на сервиз..Сега само им звъня,запазвам си час и отивам.Като си оставя колата в 9ч ми я правят в рамките на деня и не ми се налага да оставам по 1 седмица без транспорт.Ако забележат нещо,ме питат дали да го ремонтират.

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юби Ко - много добро отношение. Купувал съм си от тях разни неща. Нямам обаче впечатления от механиците там и не знам колко опит наистина има всеки от тях с марката. Затова съм леко резервиран.Иначе им желая успех и всичко най-добро занапред.

Редактирано от archer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстои ми обслужване на колата масло, филтри и т.н. замислям се дали да не го направя този път в Юби ко. Някой да ми сподели мнение, аз после ще споделя за обслужването :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм там воден радиатор , капачка и палец , всички масла без моторното също там и само добри впечатления от момчетата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях решил да сменям маслото на диференциала. Та накратко 3 пъти звънях в Бултрако, така и никой не ми вдигна телефона. След кратка справка във форума, реших да пробвам Юби-ко, тъй като е близко до офиса. Обадих се по телефона, казаха ми заповядайте, когато решите. Отидох в обедната почивка. За 15 минути свършиха работа, като за услугата ми взеха 40лв. Коректно отношение и нормална цена.

Редактирано от Dragijev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само информативно от около 1 година има закон за монопола който се отнася и за сервизите .несте длъжни да ходите в оторизираните сервизи ,може да обслужвате гаранциони автомобили в който и да е легален сервис и си пазите фактурите...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам и скоро ще постна документ , който можете да предоставите на всеки един дилър да си гледа работата !!!Забравете фирмените сервизи за коли!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених в Бултрако Пловдив масло скоростна кутия и хидравличната течност на диференциала (Honda CR-V B20B 128ps) :-масло скорости -Ultra MTF-3 -2л x19,00 лв-течност диференциал - 1л x29,01 -диагностика ходова част - 0,5 ч x 43,20 лв-смяна масло скоростна кутия -0,5 ч x 43,20 лв -смяна масло заден диференциал-0,5 ч x 43,20 лв Попитах и за:-полуоска дясна комплект -995 лв (без труда )-биалетки -по 109 лв-тампони стабилизиращи щанги - по 16-17 лв (впечатлих се по цените на биалетите и не запомних точно-може и да бъркам- нищо и никакви си 500 лв за стабилизиращи щанги ,без труда разбира се)Има тема какво си купих (къде и цена) -предлагам тема и какво НЕ си купих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 от мен за Юби-ко. Две ХР-В -та автоматик имаме и двете съм ги закарал преди покупка за диагностика . Каквото ме интересуваше - всичко ми казаха , диагностиката се направи и на компютър и визуално-мануална проверка на всички възли и агрегати.И на двете им направих профилактика - прецизна и чиста работа . Добронамерени , възпитани и коректни професионалисти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това масло Ултра МТФ ? Не ти ли сложиха оригинално масло на Хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, нещо май ме ебнаха с парите в Юби-ко-то. Тия дискове: https://mot.bg/zaden-spirachen-disk-ferodo-mt067662-c10026 ги харчат по 240 комплекта, тука в тоя сайт излизат 106. Както и да е, дано поне не се кривят много. Щото предните на EBC (невентилирани, 255 лв. с накладките и труда) пак са криви и тресат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клега на линка тези гледам че са задни ти да не си сменял предни, и ЕБЦ-то на колко км се закривиха питам че и аз съм с ебц и вече 60к няма проблеми ама да знам да ги чакам ли скоро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, и аз задни сменях. EBCтата сега ги усетих (понеже задните тресяха повече докат не ги смених), което е малко над 16 000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста сериозна сума за дискове и смяна.. ако дават гаранция може би е ОК

След последния разговор с тях и отговора, че не работят с части на клиенти (за смяна на съединител), ги отсвирих. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам противоречиви мнения за Юби Ко, но в крайна сметка не бих се обърнал към тях отново за сервиз. Хващам ги в тъпи лъжи. Имат 2-ма майстора които разбират, явно не им плащат и претупват. Оправиха ми единия от спирачните апарати с ремонтен комплект, така е да, но поисках оригинално масло на хонда за двигателя да ми сипат, за скоростите, антифриз оригинален, и другите течности, е случайно видях Мобила и някакъв безименен антифриз в бяло шише, от което ми доливаха. Свещите ми бяха объркали, грешно топлинно число, но ме таксуват за това което съм поискал, а не за това което са решили да направят. Да не горовим, че всички течности са ги разливали в коша, докато са ги сменявали. За Юби Ко впечатления имам от доста години, тъй като фирмени автомобили са ддържани там, а също и друг семеен Хонда автомобил. В крайна сметка всеки си преценява, може с него да се отнесат по друг начин.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...