Jump to content
daniyan

Проблем с 1.8 136 коня 1999г не се движи колата

Recommended Posts

Значи купих колата с проблем , не се движи на никоя скорост , иначе влизат скоростите , съединителя работи (уж) - лагера шуми при натиснат педал , вилката на долната помпа се движи с целия си хор , обаче колата се форсира на място и до там , на загасена кола ако е на скорост , все едно пак е на свободна , няма връзка с колелата!

Колата по думите на човека която я взех е движила по магистралата и е почнала да намаля , а двигателя се форсирал ... 

Дигана е на крик , колелата пак не се движат на скорост , иначе са зацепени двете (при въртене се движат и двете).

Според вас какъв е проблема , дали е съединителя или е кутията ... аз така или иначе ще разбера обаче не знам кога и се побърквам докато чакам да дойде ред при майстора !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъсан съединител, скъсан първичен вал, скъсан пиньон, изронени зъби на пиньон/корона... Нещо по пътя от двигателя до колелата. Като я отворят, ще се разбере.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами оказа се съединител , и сега се чудя какво да сложа ,има Ashika на 156лв , след това JAPANPARTS 175лв , NIPPARTS-214лв ,HERTH+BUSS JAKOPARTS -220лв ,съединител BLUE PRINT ADH23083 -240лв ? 

Редактирано от daniyan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Nakamoto

От тези който си посочил, вероятно BLUE PRINT 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами само забравих да спомена че съм от бедните хорица и тръся нещо тънко , с идеята да не е фишек (да се сменя скоро пак) за Ашика мнения има ли и добри ли са , иначе ако няма добри вариянти и този ще избера на BLUE PRINT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в крайна сметка , тъй като нямам възможност за скъпи "марки" съединители , избрах Ashika , вчера го сложих , за сега нямам забележки , ще си покаже дали е качествен след време и километри !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! А как е колата върви ли доволно с новия съединител?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами върви си без проблем ,ония ден излопах в една хубава дупка с 17ките и от тогава почна силно да дърпа на дясно (от дясно излопа) сложих за проба 15ки метални и даже още по яко дърпа...

На какво налягане се кара 17/215/40 гуми че вози като каруца с тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

215 са тесни 17ки иначе аз моите ги карам на 2.3. Принципно всеки производител има различни характеристики. Като ти тегли в дясно си я виж да не останеш без нея. Както казваш, че искаш да минеш икономично е по-добре сега за да не замине нещо повече по колата .
Успех и пусни малко снимки де

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ония ден ходих на гумаджия да сменим едната гума че жената и свърши работата , колата видимо няма нищо изкривено от дясна предна страна(още на другя ден ходих да я гледам на канал) казаха ми да отида на стенд да ми видят наклоните ... иначе сега бива едва доловимо дърпане на дясно има ! За тази хонда в Ауто дата няма инфо за наляганията иначе гумите ми идват доста ниски и широки за нашите пътища ,отделно предните се оказаха рън-флат което влошава още возията ...! Снимки нямам как да кача поне за сега ... 

Редактирано от daniyan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...