Jump to content
cooler20687

8 Генерация добавяне на екстри

Recommended Posts

Здравейте на всички във форума.Преди около  месец си купих Civic 8 генерация, 1.8iVtec 140к.с 2006г Comfort Pack.Единственото което няма като екстри е dvd навигацията и подгряване на седалките, за разлика от Executive пакета на същия 1,8iVtec двигател, където е най високото  оборудване.При дизеловите варианти като 2.2iCDTi също има навигация и подгряване на седалките.

Въпросът ми е: Има ли възможност да се добавят тези две екстри на моята. Примерно да взема целия модул заедно със дисплея и навигацията от друга такава хонда която ги има като екстри и да ги сложа на моята.По същия начин и седлаките :)

Има ли някакъв вариант това да стане и изобщо има ли вариант да се добавят тези екстри към модела във сервиз на Хонда.

Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филм си е навигацията. Преди време бях почнал да издирвам нещата, които трябват за да се сложи навигация, като сравнявам частите на модел с и без нави и се отказах. Прекалено много са тези, които трябват със сигурност и пак може да съм пропуснал някоя. Това, ако кажеш на някой продавач на кола на части, че ти трябва всичкото, ще реши, че трявба да му платиш половината кола.

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=17406,17407&nplgrp=3&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=2006&carea=KG&ctrsmtyp=6MT&xgrade=1.8%20EXECUTIVE&nplblk=B__1120

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=17406,17407&nplgrp=3&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=2006&carea=KG&ctrsmtyp=6MT&xgrade=1.8%20EXECUTIVE&nplblk=B__1611

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=17406,17407&nplgrp=4&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=2006&carea=KG&ctrsmtyp=6MT&xgrade=1.8%20EXECUTIVE&nplblk=B__3110

Тук даже го няма декоративния голям капак над радиото пред дисплея. До окабеляването даже не стигнах. Отделно, че донори с ляв волан почти няма.

 

Като стана дума за донори с ляв волан, що се отнася до седалките - пак ще ти трябва такъв. Иначе губиш регулирането във височина на шофьорската седалка. Дотук имаш две седалки, релета, бушони, двата бутона, окабеляване...

 

Но ако дерзаеш, няма невъзможни неща :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се замислиш за този варинт: 

 

Link: 1 https://data.motor-talk.de/data/galleries/0/181/1223/51623287/dsc01532k-8921832772641322610.jpg

 

Link: 2 https://uploads.tapatalk-cdn.com/20150502/06fb3c0d1c6a309c6acc324b1124e0e1.jpg

 

Много по яко е от стандартната навигационна система на Хонда. С тази система имаш свободата да правиш каквото си искаш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението в пост 3, но дали може да се свърже и управлението от волана.

Редактирано от punish

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има навигационни системи, които го предлагат като опция. Доста четох по темата и има устройства, който си го предлагат като екстра. Не съм си сложил такова, защото ми се струва прекалено голяма инвестиция, за нещо, което не съм сигурен, че ще ми е от полза :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятах да слагам 2din на моята, обаче ми се вижда голям филм да заработят бутоните на волана. Ако някой е правил да сподели какво трябва да се вземе за да работят и те. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Моля да извините ако не съм уцелил правилната тема, но не намерих по-подходяща. Моля ако не е коректно, да бъде преместена, където трябва, но исках да споделя какво намерих днес във форума civinfo.com  и приложих на моята колица, а именно да се заключва/отключва централното автоматично при тръгване/изгасяне на мотора.

Процедурата е доста проста, незнам дали съм открил топлата вода прекалено късно, но се надявам все някой да го намери за полезно :)

Колата ми е април - 2007 година, хетчбек с 5 врати, ниво на оборудване - Спорт, двигател - R18A2 (1.8, 140hp) с ръчни скорости.

Та да се върнем на въпроса: 

линк към оригиналната тема - тук.

Активирането на автоматичното заключване при тръгване, когато вдигнете 16км/ч, става като:

1. затворите всички врати (за по-сигурно)

2. завъртате ключа на положение II, натискате и задържате бутона за заключване, докато не чуете втори сигнал за заключване (около 6 секунди);

3. след това връщате ключа на положение I.

 

Активирането на автоматичното отключване при изключване на двигателя се настройва като:

1. затворите всички врати (за по-сигурно) 

2. завъртате ключа на положение II, натискате и задържате бутона за отключване, докато не чуете втори сигнал за отклюване (около 6 секунди);

3. след това връщате ключа на положение I.

 
Деактивирането на тази "екстра" става по същия начин. Колегите в английския форум казват, че трябва да е отворена шофьорската врата, аз го деактивирах при заторена. Допускам че все пак има и някакви разлики. 
 
Надявам се информацията да е полезна, и да съм я описал (превел) достатъчно разбираемо :)
 
Поздрави,
Любо
  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,и аз го прочетох в сивинфо и си го приложих на моята кола,но моята е 2006г. А английските колеги бяха писали,че става само на коли до 2006-та година. Твоята със сигурност ли е 2007 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. по документи е Април 2007. Допускам че тогава е продадена и всъщност си е 2006, която е чакала доста докато си намери купувача, но знам ли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,по VIN номера можеш да разбереш коя година е.Ако осмата цифра е 6,значи е 2006-та година,ако е 7,значи 2007-ма ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята е 9, а колата 06 година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Малко информация и цени за 2 din.

 

http://www.avitel-bg.com/connect-2-ctsho002--honda-stalk (за да работят копчетата от волана и много важно, да ти свети 2-рия дисплей, иначе няма да се вижда когато работи климатика) .

http://www.avitel-bg.com/acv_381130-20__2-din_honda_civic (преходник)

http://www.eonon.com/Android-Car-GPS/2-Din-GPS-Navigation/GA2154.html (примерна навигация) има и по-хубави!

Трябва и преходник за антената, около 20лв.

Цена за работа - 80лв.(монтиране на навигацията с микрофон).

Цена за поставяне на камера 80лв.(без камерата).

Цените са от Авител.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филм си е навигацията. Преди време бях почнал да издирвам нещата, които трябват за да се сложи навигация, като сравнявам частите на модел с и без нави и се отказах. Прекалено много са тези, които трябват със сигурност и пак може да съм пропуснал някоя. Това, ако кажеш на някой продавач на кола на части, че ти трябва всичкото, ще реши, че трявба да му платиш половината кола.

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=17406,17407&nplgrp=3&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=2006&carea=KG&ctrsmtyp=6MT&xgrade=1.8%20EXECUTIVE&nplblk=B__1120

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=17406,17407&nplgrp=3&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=2006&carea=KG&ctrsmtyp=6MT&xgrade=1.8%20EXECUTIVE&nplblk=B__1611

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=17406,17407&nplgrp=4&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=2006&carea=KG&ctrsmtyp=6MT&xgrade=1.8%20EXECUTIVE&nplblk=B__3110

Тук даже го няма декоративния голям капак над радиото пред дисплея. До окабеляването даже не стигнах. Отделно, че донори с ляв волан почти няма.

Имам налични всички части от линковете, плюс големия капак пред дисплея. Ако на някой все още са му необходими, нека ми напише едно лично.

 

Няма невъзможни неща за ценителите на заводския вид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпросче! Някъде във форума четох, че е възможно свързване на задна камера към оригиналният дисплей (големият с навигацията), а от едно място където се занимават с такива работи ми казаха, че нямало как да се разпознаят и да стане магията. В крайна сметка някой правил ли го е наистина и става ли?

 

И другият ми въпрос е когато се свържем към колата via bluetooth (говорим за заводския модул който идва с Ex), може ли да се възпроизвежда музика от телефона към колата както при по-новите модели или е от балканската война реликва и само за повиквания става и тн. ?

 

Поздрави колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма стрийминг Блутуут аудио , ако за това питаш

P.S. балканската война е била 1913 година ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много жалко! Благодаря все пак

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпросче! Някъде във форума четох, че е възможно свързване на задна камера към оригиналният дисплей (големият с навигацията), а от едно място където се занимават с такива работи ми казаха, че нямало как да се разпознаят и да стане магията. В крайна сметка някой правил ли го е наистина и става ли?

 

И другият ми въпрос е когато се свържем към колата via bluetooth (говорим за заводския модул който идва с Ex), може ли да се възпроизвежда музика от телефона към колата както при по-новите модели или е от балканската война реликва и само за повиквания става и тн. ?

 

Поздрави колеги!

Камерата се закача към dvd в жабката . Аз съм сложил на моята и на още няколко коли . Няма такова нещо да не се разпознаят. Прави се кабел преходник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Здравейте колеги,

Моля да извините ако не съм уцелил правилната тема, но не намерих по-подходяща. Моля ако не е коректно, да бъде преместена, където трябва, но исках да споделя какво намерих днес във форума civinfo.com  и приложих на моята колица, а именно да се заключва/отключва централното автоматично при тръгване/изгасяне на мотора.

Процедурата е доста проста, незнам дали съм открил топлата вода прекалено късно, но се надявам все някой да го намери за полезно :)

Колата ми е април - 2007 година, хетчбек с 5 врати, ниво на оборудване - Спорт, двигател - R18A2 (1.8, 140hp) с ръчни скорости.

Та да се върнем на въпроса: 

линк към оригиналната тема - тук.

Активирането на автоматичното заключване при тръгване, когато вдигнете 16км/ч, става като:

1. затворите всички врати (за по-сигурно)

2. завъртате ключа на положение II, натискате и задържате бутона за заключване, докато не чуете втори сигнал за заключване (около 6 секунди);

3. след това връщате ключа на положение I.

 

Активирането на автоматичното отключване при изключване на двигателя се настройва като:

1. затворите всички врати (за по-сигурно) 

2. завъртате ключа на положение II, натискате и задържате бутона за отключване, докато не чуете втори сигнал за отклюване (около 6 секунди);

3. след това връщате ключа на положение I.

 
Деактивирането на тази "екстра" става по същия начин. Колегите в английския форум казват, че трябва да е отворена шофьорската врата, аз го деактивирах при заторена. Допускам че все пак има и някакви разлики. 
 
Надявам се информацията да е полезна, и да съм я описал (превел) достатъчно разбираемо :)
 
Поздрави,
Любо

 

 

Колега, вчера пробвах това и не се получи нищо. Задържах бутона за заключване (този до настройката за огледалата) и врата се заключи, но и след 20 сек не чух второ заключване. Ключът беше на позиция за запалване. Колата е като твоята, но 2008-ма.

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, днес го прочетох в интернет преди да видя че си питал и го тествах. Всичко работи както трябва. Затваряш вратите, даваш ключа на позиция 2, дърпаш ръчната и тогава задържаш копчето. Ще се заключи колата, после ще чуеш още едно щракване и до 5 секунди трябва да минеш в позиция 0 с ключа, демек да изключиш от контакт. Същото движеное но задържайки долната част (за отключване) ще доведе до ефекта сама да се отключва като я загасиш. Поздрави и успех!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам honda civic 2008 elegance 1,8 бензин. Искам да си сложа блутуут за разговори. Дали има само готов модул, който да се купи от хонда примерно или си мечтая и трябва да си сложа допълнително устойство?

 

Довечера ще пробвам това с заключването на вратите. Видях че коментирате до 2006 година, дали ще сработи и за 2008? Ако не- знаете ли какво да направя, за да имам същата екстра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще работи и за 2008 година. Относно модула не съм компетентен и не знам, но ми звучи или като шапка пари или невъзможно /мое мнение/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален блутут модул няма да може да сложиш лесно , а и ще е скъпо. Потърси афтърмаркет , на времето нокиа имаха добри модули. Другия вариант е да сложиш ново радио/сд плеър с тъч скриин , андроид , те имат блутут.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си монтирах xcarlink. С блутут и съм доволен. Не е сложен монтажа може и сам да го направиш.

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Има обозначения на средния бутон AUX. Къде е изхода? Има ли изобщо такъв? Благодаря Ви. 
Моето е като модела от линка 

http://www.motospace.pl/dat/articles/2013-02/honda-civic-viii-1-8-type-s-z-roku-2008-1844s.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнително се монтира. Някои от сивиците след 2008г имат букса в подлакътника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам honda civic 2008 elegance 1,8 бензин. Искам да си сложа блутуут за разговори. Дали има само готов модул, който да се купи от хонда примерно или си мечтая и трябва да си сложа допълнително устойство?

 

Довечера ще пробвам това с заключването на вратите. Видях че коментирате до 2006 година, дали ще сработи и за 2008? Ако не- знаете ли какво да направя, за да имам същата екстра?

За 8-ма моделите без фабрична навигация , оригиналния Блутуут се монтира на А колоната отляво на шофьора и е с ужасно качество , сложи си един Parot  за 100 лв с монтажа и си говори на воля.

И на 8-мата и на 9-тата бях с базовия парот с 2 бутона и не съм имал проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви! 2011 г е моята, 1.8, type S. Утре ще проверя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.10.2017 г. at 19:35, mafyata написа:

Камерата се закача към dvd в жабката . Аз съм сложил на моята и на още няколко коли . Няма такова нещо да не се разпознаят. Прави се кабел преходник.

Може ли помощ за което ще си заплатя да ми кажеш как става или да ми е направиш както е по удобно за вас ?Че колата е направих дармадан  и чета днеска цял ден форуми..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.01.2017 г. at 11:35, Pelinio написа:

Здравейте,

Малко информация и цени за 2 din.

 

http://www.avitel-bg.com/connect-2-ctsho002--honda-stalk (за да работят копчетата от волана и много важно, да ти свети 2-рия дисплей, иначе няма да се вижда когато работи климатика) .

http://www.avitel-bg.com/acv_381130-20__2-din_honda_civic (преходник)

http://www.eonon.com/Android-Car-GPS/2-Din-GPS-Navigation/GA2154.html (примерна навигация) има и по-хубави!

Трябва и преходник за антената, около 20лв.

Цена за работа - 80лв.(монтиране на навигацията с микрофон).

Цена за поставяне на камера 80лв.(без камерата).

Цените са от Авител.

Поздрави!

Колега, този преходник за антената ит къде мога да го намеря и как изглежда? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,името на адаптера е АА-Honda-DIN (Кабелен преход за антена на автомобил Suzuki,Honda,Mazda), аз си го купих онлайн 3 пъти докато нацелят кой модел е  ( два варианта са виж при теб какво ти трябва - кръгло или правоъгълно.) 

 

AA-HONDA-DIN.jpg

Редактирано от Nikolay_dim
добавих снимка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...