Jump to content
to-shiba

Задушлива миризма, идваща при отпускане на газта

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От миналата година си закупих Хондата 6 генерация и при първото ми каране на дълъг път се осети доста силна и задушлива миризма, идваща някъде от под шофьорското място. Миризмата идва като карам бързо и просто отпусна педала на газта, много е остра и силна наподобява мирис нещо изгоряло или масло не мога да преценя. При мен е махнат катализатора и се чудех дали не е нещо от тръбите ауспуси нещо. Моля ако някой може да ме посъветва какво може да е поне да имам насока къде да я закарам.

Благодаря предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифриз губиш ли?

 

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не мисля, трябва да долея, защото е почти на минимум. Но мисля, че така беше като я взех, но да кажем губя антифриз, какво ще рече това. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора не е еднозначен.

Въздух/миризма в купето може да влезе само от системата за парно отопление/климатик. Въздухът се взема от отделението под чистачките.

По принцип, даже да има някакъв проблем, в изпускателната система, не би трябвало със затворени прозорци да усещаш някаква миризма.

Системата е така направена, че единствената миризма трябва да идва от предната кола.

Въздуховодът е изолиран от двигателното отделение посредством гумено уплътнение.

 

Първата ти задача е да разбереш как влиза миризмата в купето. Това може да е от уплътнението двигател/отделение на чистачките.

Може да има изгнил под, с дупка в краката. Може да има скъсани уплътнения на врати и прозорци.

След това ще говорим какво създава миризмата...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миризмата почти не се усеща като съм на затворени прозорци, забелязах я при отворен шибедах. Като усетих тази миризма, веднага спрях от движение, при двигателя нямаше миризма, проверих нещо от накладките дали е, нямаше и там, но като проверих под колата миризмата се усещаше, но по-слабо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следователно, имаш някъде пробито и от там влиза миризма. Един вид, става течение. :) Като си отвориш шибито или прозореца. Разгледай за омасляване около двигателя и генерацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ще огледам всичко, от горе до долу. Ако има други предложения, какво може да е и какво да гледам, моля да сподели. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра на купето/климатика/сменял ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не, сменян е термостат и от как ми е сменен термостата има един проблем, който според мен няма общо, но все пак проблемът е следният, при избутано палче, на червено да работи парното, се чува един странен звук, като съм на място и подавам газ се чува нещо като циркулация на някаква течност и след като избутам палчето на синьо да духа студено, този звук изчезва. И това трябва да правя, но първо тази миризма. Възможно е и да са свързани тези два проблема, но честно казано, не знам.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробита генерация си мисля. Откъм изпускателния колектор.

Промяна в звука да си забелязал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ми не, тя, от както съм я взел си е доста шумна. Не съм забелязал промяна в звука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...