Jump to content
ACID BURN

Проблеми с тампони на двигателя

Recommended Posts

Здравейте!

Миналата година реших да сменя тампони за двигателя. Колата е сивик 6-та EJ9.Мисля, че всички 6-ти генерации, 5-та ген. също, англичанки са с тампони на сходното място, за което ще ви говоря по-долу.

За кои тампони говоря? Говоря за тампоните, които "вземат" всички динамични сили от работата на двигателя и скоростната кутия. При 6-та ген те са 3. Два тампона на надлъжните греди и един на напречната греда (още наричана магаре).

Проблемът? Понеже не бяха сменяни сигурно никога , болтовете просто много трудно се развиваха. Молех се да не се скъса гайката, която е заварена вътре в гредата. Е - едната се скъса. Скъса не е точната дума, ами просто се откъсна от гредата. Няма как да се даде контра и съответно няма как да се завари.

Въпросът ми е - как се справяте в такава ситуация?

Аз имах подобрен проблем с гайка в напречната греда за стаб. щанга. Там просто заварих една шпилка и реших проблема. Но това решение за този тампон може да се окаже неудачно.

Ясно е, че тампона трябва да легне правилно върху гредата, а не върху заваръчния шев.

Някой решавал ли е този проблем?

Другото нещо, което искам да направя е да премахна ръждата и да ги защитя от нея. Какво бихте предложили за решаване на този проблем?

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка? На мястото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цепиш ботуша с тънкия диск , лепиш гайката и обработваш за корозия, и пак затваряш .

Друг вариант няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ботуша? Гредата? А в случай на удар, няма ли да е малко кофти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ще се завари . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...