Jump to content
libol

Метално тракане отпред в дясно

Recommended Posts

Здравейте, от няколко дни чувам металически тракане отпред в дясно.

При проверка на окачването нищо притеснително не беше открито.

Но когато оглеждахме бомбето на предния десен амортисьор се видя, че

стержина му, където е навита централната гайка е ексцентрично изместена напред, а не е в центъра на отвора, както е при левия амортисьор.

Какво може да е разбито там, за да трака така според вас? Прилагам схема на предното окачване.post-36437-0-68448100-1498280047_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето и две снимки, първата е на десния, повредения тампон, а втората на левия:post-36437-0-21462600-1498287049_thumb.jpgpost-36437-0-44693400-1498287066_thumb.jpg

Кои номера на части от схемата според вас трябва да се поръчат?

Редактирано от libol

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай добре пружините, може да имаш скъсана намотка на една от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тия тампони номер 7, там ти е проблема, аз ги сменям вече 2 пъти, чакам за оригинални, белким те изкарат повече. Последните в дясно като ги свалихме бяха износени на елипса, както, като гледам и при теб. И при мен се разбиха само в дясно, но като гледам и в ляво са тръгнали, че са се нацепили вече. Ето снимка как беше при мен:

 

038101014.jpg?r=0038101015.jpg?r=0

 

Не са много скъпи, сменяй и ще видиш промяната, лошото е че са ...... и скоро ще се разтропа пак. В Бултрако няма, очакват евентуално Август.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сменям тампоните 7, втулките 16 и лагера 8 трябва ли да се сменят, за да ги поръчам заедно?

Откъде идва металическото тракане, кое в кое опира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото металическо похлопване има и на акорд 6 на задните амортисьори. Там комплекта е тампони 7 и втулка 16, плюс две капачки.Тропането най-вероятно идва от втулката 16.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата над мен го е написал, комплект тампони 7, и втулка 16, двете шайби 6 и 10 (мисля че е). Тропането идва от шайбата 6, която се удря в купето, гледах какво се случва седнал на маската на колата, а приятел караше. Не знам защо казваш лагер на 8-цата, за мен тва е нещо като капачка и толкоз :), тя не се сменя.

 

Аааа и ако някой има скърцане в предницата, при здрава ходова да знает, че има мнооого голям шанс да е от втулката 16 :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 8 и 11 сачми няма ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миии не :), там влизат тампоните 7 и толкоз :), няма съчми, няма нищо. А гумата 11 е една обикновенна гума с изрези за лягане на пружината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...