Jump to content
JHM

Ключ за демонтаж и монтаж на горивен филтър за Accord 2.2 I-DTEC 2009г.

Recommended Posts

Здравейте колеги,питам от името на мой близък, дали някой от вас знае и може да ми каже с какви размери ключ отговаря за този Акорд, защото според него имало няколко размера, а оригинален в Лондон струвал над 50£.Ако може и някакъв линк от ebay евентуално. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купил си е оригинален + такъв за масления, и е по дория вариант. С цените на авто услугите там, ще си върне парите още при първата смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е въпросният ключ.

post-32686-0-95336200-1466872221_thumb.jpg

post-32686-0-71249500-1466872255_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня и аз.

 

Ключът за горивния филтър е: 90х15. Казано на разбираем език - 90 мм., петнадесетограм или петнадесетостен (на който както му харесва).

А ключът за масления филтър е: 76х14. Иначе казано - 76 мм., четиринадесетограм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.08.2016 г. at 16:55, DAN_DAN написа:

Да допълня и аз.

 

Ключът за горивния филтър е: 90х15. Казано на разбираем език - 90 мм., петнадесетограм или петнадесетостен (на който както му харесва).

А ключът за масления филтър е: 76х14. Иначе казано - 76 мм., четиринадесетограм.

Здравей колега,а защо като напиша в Амазон каталожния номер от снимката ми дава че ключа е 88х15 и е 88 мм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна работа, комплекта за развиване/завиване на филтри който имам е сравнително качествен и скъп. На ключът за горивния филтър пише 90/15 а на този за масления 76/14. А в листовката към комплекта за тези два ключа съответно пише: 90 мм., петнадесетограм и 76 мм., четиринадесетограм. Никога не ги бях мерил до сега. След като се постави въпроса им "ударих" един шублер, и що да видим: Този дето е обявен 90 мм., реално е 88 мм. А този на който пише 76 мм., реално е 74 мм. Броят страни е коректен, сътветно 15 и 14 стени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нафтовия си е 90/15.

Моя е евтин за 10-на лева, но си върши работа.

DSC_1385.thumb.JPG.6db69221435ea83d2dd6292d453a3a27.JPG

 

DSC_1386.thumb.JPG.a03a3a2601727e6f4b768bb564c130a2.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяната на горивния филтър от сервиза ми казаха, че назад във времето е бил демонтирван без необходимия ключ и след напъване нещо там се счупило/бос съм технически и не разбрах какво точно/. Успели са да монтират новия филтър, но при следващата смяна трябва да се подмени и тази прецакана част. Проверили са ,и цената е около 360лв. Какво аджеба е това и може ли да го намеря по-евтино при положение, че ще имам достатъчно време до следваща смяна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно, са счупени някои от зъбите (и то в горната си част), на капачката и ключа преплъзва. 

При мен са счупени 2 зъба и няма проблем при смяната.

Много "евтина" ще дойде капачката за 360 лв.,ако това е счупено.

Но само тя е от някакъв тип бакелит, който може да се счупи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...