Jump to content
Alexa777

Проблем с амортисьори на Хонда Сивик 1,4 98 г.

Recommended Posts

Здравейте,

 

Карам Хонда Сивик англичанка 1.4 , 98 г. хечбек.

 

Забелязах, че на завоите е доста нестабилна.

 

Минах тест за амортисорите, според който амортисьорите са ОК.

Предницата е ремонтирана преди 1000 км. след което е направен стенд, но няма подобрение.

 

Бихте ли ме посъветвали какво друго може да е причина за тази нестабилност на колата при завои.

 

Дали смяната на амортисьорите ще оправи нещата или имате предположения и за други проблеми.

Какви амортисьори бихте препоръчали.

 

Благодаря Ви предварително.

Редактирано от Alexa777

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен преди време ме излъгаха големите задни тампони. Заради тях смених задни амортисьори. Оказа се, че амортисьорите са си О.К. Подобрение нямаше. В завои задницата се мяташе като тая на Шакира.

Тази есен смених въпросните големи задни тампони. Старите бяха Delphi. Уж изглеждаха здрави, а като ги размърдах с ръка, все едно нямат гума, а дъвка!

За да ги провериш, трябва да разкачиш болтовете, които ги държат към купето. После на ръка размърдай оста на тампона. Колкото по-лесно мърда, толкова по-нестабилна е задницата.

Сложих нови, марка Yamato - полски. Изглеждат много корави, а и задницата за сега е кротка... Ще видим до кога... :D

Последно за задни амортисьори сложих Bilstein, но не се сещам за модела. Возят по-комфортно от предишните Монро.

Редактирано от dandilov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво очакваш от колата и как я определяш като нестабилна. Щом са ти казали, че амовете са добре, кое те притеснява  ? 

Това не е болид. Намери друг с такава и се повози. Е, може да си видиш налягането в гумите и състоянието на задницата, но това е семейна кола бюджетен вариант, не очаквай болид. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оригиналните каква беше историята  - не са ли най-удачни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за тампоните говоря, при все, че е типичен проблем ; като се разбият да почнеш да завиваш и отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за съветите.

Ще сменя задните тампони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...