Jump to content
Plamen_ni

Гуми при CR-V

Recommended Posts

Колеги на CRV закупено на скоро,предните гуми са по-износени от задните,явно не са въртяни както трябва.Та въпроса ми е мога ли да ги сменя и да карам по-износените отзад докато станат еднакви или е по-добре да закупя нови?Гумите са абсолютно еднакви по показатели и по марка?Предните са с диаметър 5.5 а задните са 7.1.Дали ще е проблем да ги врътна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това какво са - мм см или инчове?! Диаметър, или дълбочина на грайфера?!Ако са мм дълбочина, разликата е нищожна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Съжалявам, нещо ми се дублира поста.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълбочина на грайфера в мм. Мисля да ги разменя по-износените да ги сложа отзад, а по запазените отпред. Пък зимата ще взимам други, но дали става с всесезонни (дали ще е стабилна с тях в дълбок сняг) или трябва да взема зимни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая изплю камъчето ,че е дълбочина на грайфера в мм. а не диаметър ,че си помислих, да не питаш за гуми на детска количка ,от шоколадовите яйца! В случая - можеш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих грешката в едни уж всесезонни Йокохама. Гумите не са лоши но не са за сняг - драпа обаче не завива както трябва и не спира. Една зима изкарах така със страх и на другата си взех Кумхо зимни и е съвсем друго положението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи кви всесезонни ще си вземеш, то няма голям избор но Пирели скорпион STR ще ти вършат чудна работа и зиме и лете. Има доста изписано за тях в офроуд форума и тестове в реални условие и гумите се представят блестящо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да се съглася с това мнение на Слави, но всеки си прави своя избор. За мен гуми да вършат чудна работа в два коренно различни по условия сезони просто няма. Plamen_ni ти си прецени сам колко и кога караш, зимата или лятото, пада ли много сняг в твоя район и дали се задържа, имат ли голям наклон улиците и т.н. Аз лично предпочетох да дам още 700 лева за комплект зимни гуми отколкото да карам със страх сутрин когато карам детето на градина или да счупя фара който е колкото един такъв комплект. Отделно от това живея на високо и това също е фактор при мен зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че си прав, за което спор няма, този Скорпион е компромисен вариант за човек които няма нужда от яки зимни гуми, като мен примерно, аз нямам нужда от всесезонни дори, на ски не ходя, по балкани в снега също не се качвам, с две думи сняг на снимка да не видя :) С чисто летни Джнереал Грабер УХП съм и зимата в 30 санта сняг върви, верно не спира и не завива, но на пътя не ме е оставила и карам като призрак, демек правя си сметката, и излизам с тази кола само по нужда. В големия сняг карам Ланча Ипсилон с летни гуми хахахаха, кво да направя тая година реших че няма си купя зимни понеже до сега винаги съм имал и никога не е валяло сняг за да ги ползвам :) Та ето я темата, в нея са писали хора ползващи гумите а не като мен тук чули там прочели, има тестовете на споменатата гума и ревюта, лично познавам човека провел тестовете и писал статиите. Никои не оспорва че два комплекта зимни и летни е наи добре, но има варианти според нуждата на собственика на които тези всесезонки хем ще го качат на Боровец зимата хем ще го закарат на морето лятото. Колко им е ресурса обаче не знам, когато четох ревюта на собственици в Tirerack имаше с навъртени по 60 000 км с тях някои ги харесват други не, като за всяко нещо :) Ето линка http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=108600

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с всесезони, но за зимата реших да взема зимни. Ходя на подледен риболов по Родопите, а там условията са тежки и няма да рискувам. Досега съм карал само леки коли и не са ми ясни доста неща относно високопроходимите автомобили. Тепърва ще уча доста неща.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти са такива условията ще ти трябват зимни няма как, ама и ти първа ще се убедиш ква благинка е 4х4 на хонда :)Аз в истински джип не се бях качвал имам предвид тея дет имат бързи бавни предни задни блокажи, днес се возих в един няма да казвам марка някои да не се засегне. Ми то на тва чудо да му включиш 4х4 е гати хамалогията, тряя да спреш и тогава, ако искаш да минеш на бавни още една ръчка, мани тва ами ако искаш да изключиш бавни пак тряя спреш натискаш едно копче буташ ръчката и тряя да покараш на заден докато изгасне една ламба инак не можело. Е такива ми ти подготовки, а ферХонде върви и не те пита за нищо :)лекичко е и тук тама стъпва трудно се окопава, е ако си по настоятелен.... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да се съглася с това мнение на Слави, но всеки си прави своя избор. За мен гуми да вършат чудна работа в два коренно различни по условия сезони просто няма. Plamen_ni ти си прецени сам колко и кога караш, зимата или лятото, пада ли много сняг в твоя район и дали се задържа, имат ли голям наклон улиците и т.н. Аз лично предпочетох да дам още 700 лева за комплект зимни гуми отколкото да карам със страх сутрин когато карам детето на градина или да счупя фара който е колкото един такъв комплект. Отделно от това живея на високо и това също е фактор при мен зимата.

Здравейте,и аз трябва да купувам зимни гуми на есен. от къде ги купувате за 700 лв. Аз под 1000 не видях нищо. Какъв размер са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги взех миналата зима за 170 лв броя и са Kumho izen нещо си 215/65/16 и бих казал че се държат добре а до есента не знам колко ще станат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите летните са по 153 лева броиката, тва цена без отстъпка, инак бях решил да вземам гудрич всесезонки те бяха по 176, на цена 165 лева тази зима имаше гудрич зимен. Но определено цените на гумите скочиха много заради недостиг на суровини от миналогодишните наводнения в индонезия. Да не пренебрегваме и факта че има гуми втора ръка доста добри за по 250-300 лева, моите контита ги дадох 350 ама бяха почти чисто нови с 9 мм граифер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз през есента си взех 4 бр. чисто нови гуми BF Goodrich 205/70/15. Като отидох продавача първо ми каза, че цената за една гума е 201 лв., но като купих 4 бр. ги взех по 176 лв. И така се обух за зимата за малко над 700 лв. Иначе като цяло съм много доволен от поведението им през целия зимен сезон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая зима реших да се правя на герой с всесезонни Бриджстоун.Казах си...нови са,колата е 4 по 4....няма ядове.Да ама не,първия по сериозен сняг и се окопах като прасе в глина :lol: За радост имах други джанти с монтирани едни доста стари зимни гуми.Имаха 4-5мм. грайфер,но бяха доста "сухи".Реших да ги сложа въпреки това и "О,чудо...",всичко се промени тотално :D Така че моя извод е:Зимата и най-лошите зимни са по-добри от най-добрите всесезонни.Скъпо удоволствие е да купиш и зимни и летни гуми,но чак тогава ще оцените достойнствата на ЦРВ-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Извинявам се дублирах си поста

Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,Аз лично като си купих дзверчето, в купето от зад ми се чуваше един звук като на москвич или волга с разбит диф. ... Факт задните гуми бяха почти изпилени за сметка на предните. Смених гумите - летни (малко всесезонни ама по скоро летни), Генерал от Дианата, и нашета си дойдоха на мястото. няма шум няма гявол. след това си сложих зимни мислех че щом сам 4х4 ня нужда от зимни гуми - БФГодрич Винтер слалом - ням такава гума !!!Така че споделям с теб че при мен се появи шум отзад!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес карах ЦРВ-то по черен път и съм доволвен, има много хубава возия. Не сбърках в избора си. Поздрави на всички, които ми дадоха полезни съвети тук.

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ша сбъркаш бре, кола слънце вози кат лодка, и вози много по добре от повечето леки коли :) а как върви.... кои СУВ прави 100 за 10,5 :) Ако не беше и така шумна и имаше една 6 та цена немаше да има :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години купих зимни Маxxиs таиванска фирма с американско участие 128 лв броиката Лошото е че от 2 години няма регламентиран вносител Иначе според специалисти са много добри особено зимните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам нещо друго - има ли разлика в разхода на гориво между моторите на ЦРВ 2001 г. и 2003 г. (vtec) . И двата са 2.0 147 коня. Един приятел има 2003 г и казва, че извънградско му дава 6,5 л./100 км бензин, а моята доколкото разбрах харчи 8,5 л. Не съм я засичал досега и затова ми е интересно. При положение, че се кара със 120 км/чИ още нещо - колко точно е резервоара 55 или 60 литра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

2001-ва е В20** двг 147 коня, а '03-а е К20** 150 коня vtec, и да, vtec-a e по-икономичен. Със 120 км/ч определено няма да я докараш до 8.5 л/100 км разход :PРезервоарът на RD1 е 60 литра, резервата е 10%, т.е. около 6 литра, когато светне лампата.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На мен обаче резервата не ми свети, сигурно трябва да сненя някой бушон или нещо друго...? А градско колко би трябвало да дава през лятото?

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата не светва изведнъж. Светва много слабо и постепенно се усилва. Не мисля, че има бушон за нея, по-скоро е изгоряла.По каталог ти дават 12/100 градско, колко е реално не знам. Моят автомат градско гори около 13,5. Сега, като се замисля, може и да го докараш до 8,5 извънградско. Аз с 5 човека и багаж, и средна скорост 120 км/ч стигам 10,5, а празен и скорост 100-110 постигам 9,5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с К20 и съм доволен от разхода на газ като цяло но 6,5 на 100 бензин при 120 км/ч ми се вижда фантастика. При мен извън града около 9 л а градско не знам 11-12 може би но всичко зависи от начина на каране. Имал съм случаи когато извън града ми гори 11 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с К20 и съм доволен от разхода на газ като цяло но 6,5 на 100 бензин при 120 км/ч ми се вижда фантастика. При мен извън града около 9 л а градско не знам 11-12 може би но всичко зависи от начина на каране. Имал съм случаи когато извън града ми гори 11 :)

На газ ли ти дава толкова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да но както казах всичко зависи от стила на каране и дали бързаш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър разход. Онзи ден я настъпих здраво на магистралата (150 км) и стана ламя, в смисъл разхода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой има ли опит с гуми FALKEN HS439 Eurowinter и изобщо с марката FALKEN. Харасах зимни http://carshop.bg/Falken-HS439-Eurowinter.Моля за съвети и опит с тази малкаБлагодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, подновявам темата за гумите, понеже още не съм си взел зимни за ЦРВ-то и тепърва ми предстои покупка. Фен съм на GOODYEAR Ultra grip и има такива за SUV. http://www.bggumi.co...nfo/2/15109786/тези обаче май са със шипове и не знам как ще е на по-сухоЧудя се и за нещо с по-сериодзен грайфер, може и на друга фирма Eто линк към сайта и на дрги фирми с този размерhttp://www.bggumi.co...%B5%D0%BD%D0%B5 Yokahama ми хвана окотоhttp://www.bggumi.com/eshop/productinfo/2/15001148/

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Това ми е първия пост във форума :)

По темата вчера закупих 4 броя Nokian Wr g2 suv. Произведени за тази година и цената беше прилична. Произведени са в Русия. Надявам се да са добри. Още не съм ги монтирал, понеже ще се стопли времето. Ако някой е използвал такива ще се радвам да сподели(не че ще мога да ги върна). По форумите и класациите ги водят съвсем прилични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои да е чул нещо за тези гуми Barum Bravuris 4x4 ?

 

Днеска четох еи тука тест Auto Bild и си ги поръчах.

 

Но си е друго ако някои ги е карал и има лични впечатления. :rolleyes:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Това ми е първия пост във форума :)

По темата вчера закупих 4 броя Nokian Wr g2 suv. Произведени за тази година и цената беше прилична. Произведени са в Русия. Надявам се да са добри. Още не съм ги монтирал, понеже ще се стопли времето. Ако някой е използвал такива ще се радвам да сподели(не че ще мога да ги върна). По форумите и класациите ги водят съвсем прилични.

 

Купил си една от Топ добрите зимни гуми,няма да съжаляваш.Смело мога да кажа,че са по-добри от прихваления Мишлен Алпин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Nokiana карал съм същите на лека кола, уникални са, само дето видях сметката на едната в една столична дупка, но за периода които ги ползвах (2 зими) бяха перфектни и на сухо и на мокро и на сняг. За Барум нищо хубаво не мога да кажа, нискобюджетна гума да се предвижиш от точка А до точка Б ако трябва да си показва качествата..... по добре да не ти се налага. Имахме едни служебни пикапчета убуваха ги с барумки че имахме някво отношение с фирмата и ги вземахме на добра цена, ми те на сух асфалт ако трябва да спреш се пързаляха като на мокро, над 30 градуса свиреха в завои като на рали, имат ли каучук, нямат ли не знам, тва беше преди 4-5г. Сега не знам, дано са по добре, макар че нещата винаги отиват към по зле, към по добре никои не е тръгнал що се отнася до качество. Да не казвам голяма дума ама наканга с които след тва обухме пикапчетата направо беше в пъти по добър, пък е китаец жълт до няма и къде, аз бях много скиптичен ама в началото на кризата и затягане на коланите шефовете взеха да купуват наи наи евтиното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за оффа-а,ама коато сте чели,ккаква е разликата между гумите за СУВ,лека кола и джип и кои гуми са 4х4?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави, аз мисля, че въпросът беше риторичен :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...