Jump to content
Guest Ceko

Смяна и проверка на консумативи - Сивик

Recommended Posts

Guest Ceko

Пак съм аз :blink: Малко предистория: Преди месец взех книжка и избор на кола, която съвсем случайно се оказа Honda Civic 5th 92. Един приятел ми каза само хубави неща за хонда, но тъй като нямам никаква база за сравнение, се надявам да го разбера и сам в бъдеще :dry: Та по същество - имам няколко питания като от абсолютен новак с автомобилите. Ясно е, че трябва да се сменят периодично разни работи - филтри, ремъци и нямам си и представа още какво. Та някой може ли да каже какво трябва да се сменя, кога трябва да се сменя и на колко време трябва да се проверяват и т.н.За по-лесно и на бъдещи новаци като мен, ако е възможно да стане нещо като табличка. Ето примерна:част ----------------------проверка (хил км.)-----смяна (хил.км)маслен филтърбензинов филтървъздушен филтърангренажен ремък ------------------------------ 70 000масло --------------------------------------------- 20 000 (тук не съм сигурен)антифризспирачна течностакумулатор (?)Със сигурност изтървам още части, които спадат към "консумативите", затова ще съм благодарен, ако някой допълни и разясни малко как стоят нещата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Начи масло не ти препоръчвам да караш повече от 10 000км освен ако не е пълна синтетика.Да кажеме че караш със синтетично (което обикновено значи полусинтетично масло). Добре е да го сменяш на 8000-9000км заедно с въздушния и масления филтър.Бензинов филтър на 2-3 смени маслото е добре да го смениш.Ангренажен ремък с ролките зависи от ремъка. Гейтс ремъците изкарват по 50 000-60 000км например. Бош са по-малко!Спирачната течност е добре да се смени на 2-3 години както и антифриза.Акомулатора при нужда иначе му поглеждай нивото на водата. Не трява да се оголват клетките и не трява да са пълни до горе. Имат маркер за нивото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RENAULT

чувал съм че клапани е хубаво да се пренатягат на 50 000 километра ... не знам до колко е вярно ...апък тези масла за които PARADOX_sf говори мисля че имат някакви миещи присадки който почват да работят след 3-4 хилядния километър и за тва няма проблем и на 10 000 да се сменя но при смяна на масло задължително със него върви и масления филтър ...апък акомулатора ... абе на 1-2 месеца се сещай да го поглеждаш :blink: ... другото е казано по горе ... наздраве :dry::D) а искам да ви питам - серво усилвателя на волана нуждае ли се от поддръжка ? някакви масла примерно ???и за скоростната кутия ... там какво масло е необходимо !!! или както е там ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Както неведнъж е споменавано във форума, в скоростите на хондите спокойно си се сипва моторно масло. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

М да забравих за скоростите. На 40 000км маслото се сменя задължително с моторно. Може да сипеш полусинтетично.Относно клапаните на 40 000 мисля че тряваше да се регулират. Но може и да е на по-малко.За хидравликата нямам идея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...