Jump to content
Guest babun

Civic 96 1.5i Vtec-e

Recommended Posts

Guest babun

здравейте,интерисува ме какво мислите за това нещо.Honda Civic 1.5i VTEC-E SHHNA97400U003748 D15Z3От информацията в нета се получиха доста противоричиви сведения.На различни места ми дава, че двигателя е или 90 или 114 коня, да не говорим, че некъде излиза, че не е с VTEC. Номера на рамата не съответства на нищо!!Досега единствено се разбра, че двигателя е икономичния VTEC и е единствено за пестене на гориво!Моля всеки, който може да помогне!Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MUGEN-POWER

babun туи животно е 1.5 16v sohc 66kw civic 5-вратиот 09.94 година влиза в производствоза vtec незнам дали е дано някои друг знаео

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

tasko ne moga da ti pomogna v momenta no kato se vidim ste raziskvame pove4e po vaprosa az tazi sedmica ste se pribera v SZ i ste se vidim nadqvam se:) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest japan

D15Z3 e 114 коняD15Z1 e 90 коняи двата са VTEC-E...за D15Z1 сам сигурен че е VTEC-Eза D15Z3 OMBRE беше казал че работи като VTEC-E...ей тук има още инфо от по просветени от менhttp://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=197&hl=vtec-e :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

D15Z3 e 114 коня

Само лека корекция - D15Z3 е 115 коня, а не 114 :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest civic 1.5 cx

кефи ме педантичността на АДХ :beer::thumbs1::drunk:;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

кефи ме педантичността на АДХ :beer:  :thumbs1:  ;)  ;)  ;)

Чак пък педантичност :lol::drunk:

 

Мисълта ми е че - получава се една "обърквация". Това съм го споделил мисля и в ТАЗИ тема. За Сивик 6-а генерация (подчертавам за ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАЗАР) са се предлагали ДВА 1500 кубикови мотори - D15Z3 и D15Z6. Първият е 115, а вторият е 114 конски сили - затова съм така категоричен, защото често хората и най-вече по разните Български обяви (за Немците това НЕ СЕ отнася - онези хора са напрееед с материала и точността си на светлинни години пред нас) се правят грешките да се пише безразборно 114 или 115 коня без да се обръща внимание. А има !!! D15Z3 (т.е. 115 коня) се е слагал САМО на АНГЛИИСКИТЕ Сивици 6-а генерация (т.е. на 5 врати хечбека и комбито "AERODECK"), докато D15Z6 (114 коня) се е слагал пък САМО на Японските версии Сивик 6-а генерация (тези с ГОЛЕМИТЕ, "ОКОКОЛЕНИ" :D фарове) 3 врати Хечбек и 4 врати Седан. Или казано накратко - има си строго определена зависимост :D!!! НЕможе да се пише (е, НЕ че НЕможе, но просто НЕ Е правилно) на Японски Сивик 3 врати хечбек с 1.5 SOHC VTEC мотор че е 115 - 85kW (при положение че е 114 - 84kW) :D

 

Както и да е де - подробности :P

 

Иначе относно това какви системи са: D15Z6 (114 коня) със съгурност е "SOHC VTEC" система. За D15Z3 (115 коня) НЕ съм напълно сигурен :P Със съгурност е VTEC някакъв, ама какъв точно....дали е "SOHC VTEC" или е "VTEC-E"- трудно ми е да кажа със сигурност !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest japan

Омбре беше писал в някаква тема че Z3 /Z6 може не сам сигурен/ работи на 12 клапана на ниски обороти затова си мисля че и той е VTEC-E ей тука пише същото без VTEC-E 105 коня с VTEC-E 115 за Z3 става въпросhttp://www.leecao.com/honda/vtec/sohcvtece.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...