Jump to content
Tolkin

Honda Accord 7, проблем с малкия дисплей на таблото.

Recommended Posts

Здравейте, пичове... От няколко дена имам проблем с Хондата. Значи малкия дисплей на таблото, където е чаовника и температурата на климатроника, от време на време изгасва. Като го чукна отгоре и пак светва и така до следващия път. Колата е запалена, дисплея показва часа и там другите работи и по някое време изгасва, все едно съм загасил колата, като го потупам отгоре и пак светва... Някакви идеи, от кво може да се получава това и как да го оправя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от студени спойки. Намери си някой, който борави добре с фина електроника, сваляш, даваш му го, оправя ти го и си готов. Колко пари - ами зависи, но повече от 30-40лв. не трябва да ти вземе.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфф... Кви са тия студени спойки? И въобще тва как се сваля?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро оправях моя - разглобява се сравнително лесно. Внимателно се сваля капака на таблото като 1-во се изважда от щипките отстрани на духалките. След това модула на дисплея е хванат с 2 винта само. Проблемните спойки са на куплунга, но за да се стигне до тях трябва да се разпоят около 30-40 крачета, което всъщност е и неприятната и трудоемка част. На мен ми го препои един колега и вече няколко седмици нямам проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Webster, и при теб ли проблема беше същия? Изгася се сам? Дали няма да е от някои кабели? Преди седмица вадих двд-то за да го почистя, че спря да чете диска за навигацията. Имаше доста кабели, да не съм разместил нещо? Двд-то тръгна, ама малкия дисплей почна да го прави тоя проблем. Дали има нещо общо? Щото като изгасне и го тупна отгоре, тръгва.

 

Случайно да си от Варна? Да отида и аз при тоя твоя колега. :)

Редактирано от Tolkin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам 1:1 това, което crown е писал. Проблемът е с някои спойки, които се разлепят. Моят започна да прекъсва (което се оправяше с тупване отгоре) докато в един момент не можех да го накарам да свети почти никога. Оправиха го за около 30лв - човек, който се занимава с електроника ги презапои. Следващите 2 години докато не продадох колата не съм имал проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно... Около 30лв звучи добре. Сега остава да намеря и аз човек... Ако някой има някой на ум от Варна, да каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа човек в Шумен, който оправи моя и вече две години нямам проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ти го оправя и за 10 лв, но трябва да ми го пратиш по куриер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ще може ли някой да каже точно как се сваля този дисплей

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като махнеш панела с въздуховодите, после махаш буксата, като внимаваш със сензора в дъното на панела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това горното е по мързеливия начин направено - не е голяма философия да се разпоят всички крачета и да се стигне до проблемните без да се чупи пластмасата. Поне дава ясна представа какво точно трябва да се направи :)

Редактирано от webster

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой знае ли къде в София мога да отнеса моя дисплей за ремонт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за спойките имах същия проблем.. оправиха ми го за 10 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кои спойки говорите?

Тези, които са на конектора, самите пинове на конектора ли , в основата ? За да стигнеш до тях обаче трябва  да извадиш платката и трябва да отпоиш една редица 50-60 пина сигурно....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кои спойки говорите?

Тези, които са на конектора, самите пинове на конектора ли , в основата ? За да стигнеш до тях обаче трябва да извадиш платката и трябва да отпоиш една редица 50-60 пина сигурно....

Точно така, пиновете на буксата са проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има в Ютуб видео потърси. Един пич го разглабя и показва. Мен ми отне 10тина минути да го оправя, супер лесно е и няма мърдане след като се оправи. не знам как всички втора ръка които идват в БГ са с прецакан дисплей, който се прецаква на 150-200к. А колите са на по 500к. На запад никой ли не ги оправя тея дисплеи, мен ме дразнеше адски много. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, stanislavnba написа:

Има в Ютуб видео потърси. Един пич го разглабя и показва. Мен ми отне 10тина минути да го оправя, супер лесно е и няма мърдане след като се оправи. не знам как всички втора ръка които идват в БГ са с прецакан дисплей, който се прецаква на 150-200к. А колите са на по 500к. На запад никой ли не ги оправя тея дисплеи, мен ме дразнеше адски много. 

Спойките се прецакват не от изминатите километри, а от годините на колата. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте, колеги! За да не отварям нова тема, ще попитам тук. Някой след презапояване да е имал все още проблем???  Презапояване на всички връзки от долната страна( трудната) и все още прави същото....дали може да е проблема от буксата с кабелите. Там при прегъване изчезва и се появява..

15987980363067237274963899315220.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.12.2018 г. at 18:11, Tokio написа:

Спойките се прецакват не от изминатите километри, а от годините на колата. 

И по-точно от безоловния припой. С времето калая се разпрашава и "изчезва". Това се нарича "калена чума".

Ремонтирал съм досега няколко такива на хонди и тойоти и не само пинове са с кофти спойки, виждал съм и SMD елементи, почти пред изпадане от платката.

Редактирано от Niakoi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се опитах сам да го оправя, но без разглобяване и ревизия на пистите около куплунга, няма да мине номера. :( 

Кажете за София, някой добър майстор ако може! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Бих желал да споделя и моят опит с ремонта на малкият дисплей. При мен нещата се получиха по "балканският" модел, чрез разтопяване на малко от пластмасата. 

Разтопяването на пластмасата е лесно, след което се открива видимост към проблемните спойки на зелената букса. След сглобяване на дисплея, нищо не се вижда от интервенцията.

 

Като съвет бих желал да кажа, да имате предвид "чопчето" на предната пластмаса при разтопяването, най-добре е да махнете предната (прозрачната) пластмаса при разтопяването и после да направите отвор за "чопчето" с поялника. НЕ се мъчете да го режете, има вероятност да се спука прозрачната пластмаса.

 

Поздрави,

Мартин

 

IMG_20201218_161044.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...