Jump to content
georgie

Намерих я :) Honda Jazz 2002

Recommended Posts

Здравейте,след няколко месечно търсене намерих колата.Мога да напиша книга относно перипетиите през които минах.Най-лошото което беше ,че не можах да намеря честен автотърговец.Обиколих по два пъти Дупница,Пловдив ,София,Хасково,Стара Загора,Велико Търново,Плевен и Габрово .За около 3000 километра обикаляне попадах на какви ли не автомобили.В ценовия диапазон 5000-6500 лева работата е много трудна.Коли 2005-2006 г. изглеждаха смазани от употреба.Търговците лъжеха абсолютно безочливо.Днес видях Хонда Сивик без грам двигателно масло и кормилна рейка която издаваше невероятни звуци.Човека беше казал ,че колата си заслужава да се види,та минах 110 километра за да му кажа че в двигателя му няма масло.Наглия ми каза, че ще трябва да почакаме да се слегнело маслото.Отговорих че нямам време до нова година. :)/> В следващия град, в прилично излеждаща автокъща се оказа, че автомобилите се продават без акумулатор.Както и да е,от около 30 хонди (Сивик ,Джаз -2003-2005г.-цена 5000-6500 ) , най добре изглеждащата намерих в Плевен, обявена 2003г се оказа че е 2002,(бял кахър).Хората казаха ,че били много честни.Като разбраха че ще я тествам си размениха репликата да запалят колата докато слагат номера.Най вероятно има проблем със студен двигател,но иначе возията ми хареса,не претрисаше,при 60 км/час волана си стоеше прав,купето е доста запазено,задните лагери не виеха,тук таме е преръсена ,но не забелязах здрави удари.Прахоуловителя на кормилната рейка вместо със скоба беше с тел.Ама в края на краищата не може това в онова и душата в рая.Разделям колите на две- над 300 000 км. и под 300 000 км. Надявам се ,че моята е от вторите. :) Доволен съм ,харесва ми и изглежда добре.Днес я капарирах и утре ще сменям масла филтри и каквото трябва. :)/>Ще кача малко снимки,започвам да издирвам майстори в Плевен за японски автомобили.Щастлив съм,че одисеята приключи.Благодаря ви, че ми препоръчахте японски автомобил.Лека вечер :)/> ,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления! Нека те радва дълго време. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Честито и безавариино!Когато ходих да избирам кола от Плевен (за баща ми, взехме от там Мазда6), ми препоръчаха да търся Милен или Ачо, които работят ето тук:https://maps.google.com/maps?q=43.413553,24.605974&num=1&t=h&z=19Телефона на Милен още го пазя - 0878994595. Само с японци се занимавал. Намерих го, направи диагностика и оглед, бях много доволен и не искаше да ми вземе повече пари от колкото беше обявил (беше примерно 20лв за оглед + диагностика, аз исках да му дам с 10лв отгоре или нещо такова защото бях впечатлен, а в София огледи с диагностика си вървеше 40-50лв в хубавите сервизи).Между другото коя/къде беше автокъщата? Аз също се нагледах на десетки измамници от София, Дупница и Пловдив и накрая точно от Плевен случихме на въпросната Швейцарска Мазда - не перфектна и уникална без никоя забележка, но мноого по-читава от всички кенефи, които ми представяха като "ПЕРФЕКТНА, ЗАСЛУЖАВА СИ ДА СЕ ВИДИ".

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря ви за пожеланията :)/>/> ,къщата от която купих колата е срещу КАТ втората къща след Ауто слов,между другото там гледах няколко добри коли.Колега Veseliq ,за този сервиз се чуват само добри неща,даже щях да карам там саксото да му правят предницата, утре отивам там за Джаза. :)/>/>

 

 

Жена ми ме бъзика, че сме се хвърлили със саксофона направо в Джаза ,(шестата ми кола ми беше ситроен саксо).Днес карах Хондата 1 километър и установих че няма база за сравнение между двете коли.Язък ,че съм се осъзнал толкова късно ,ама по-добре късно отколкото никога . Хайде със здраве. :)/>

 

 

П.П. Не всички автотърговци са непочтенни,би трябвало да има и хора на честта.Не ме е яд ,че ме лъжат , яд ме е ,че си мислят ,че им вярвам. :)/>

Редактирано от georgie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само заради втория абзац на последното мнение, темата може да бъде закачена като важна! :D Честито, и със здраве да си я карате!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря ви за пожеланията :) ,къщата от която купих колата е срещу КАТ втората къща след Ауто слов,между другото там гледах няколко добри коли.

Не съм сигурен Аутослов ли беше, но беше първата автокъща в дясно след отбивката от околовръстния път към КАТ, на под 200м от КАТ, така че може и да се засичат. Момчето беше младо. Колата си се оказа с кусури - да кажем бяха сложили железни джанти 15ки (за Мазда6 дори най-ниското ниво идва с 16ки) с адски изтъркани гуми, което от Швейцария е абсурд. После разбрах, че са го направили, защото колата е била без накладки и дисковете са били на попара. Като изключим това (и че климатика лятото се оказа празен) всичко друго по автомобила бе перфектно, а километража напълно истински с всички оригинални документи. Взехме я на 177 000км и изглеждаше като нова, при положение, че тези които гледахме на по "122 000км реални" изглеждаха като съсипани от каране и мундарщина коли. След като сменихме всички течности, накладки, дискове, джанти и гуми - колата вече половин година си върти без нито една забележка. Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече смених маслото и филтрите ,(масло кастрол - 60 лева ,маслен,въздушен и купе -52 лева).Дава ми разход междуградско 5.4/100 с клима и градско с клима 9/100.Доволен съм много,двигателя е 1.2 , малко тромав , но при 6000 оборота нещата се оправят.За пръв път слагам аларма на японска кола и останах възхитен от прецизната сглобка на детайлите на салона(врати и табло).Електрониката и е в повече и трябва да се внимава с поялника.Ще слагам ГИ , избора е много голям и много се чудя на каква уредба да скоча.От Фобос препоръчват марката фобос 2 , която поддържа ОБД2 , и задължително омаслител на клапаните.Изчетох всичките теми за ГИ , но мненията са много разнопосочни.Ако някой кара Джаз на газ ще го помоля да сподели мнения.Фобос 2 с омаслител за клапаните е 850 лева , ако искам монтаж става на 1216 лева.Дали си заслужава да се вложат повече пари за газова или горепосочената има добро съотношение цена - качество.Благодаря Ви. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече монтираха ГИ Заволи със омаслител за клапаните ,средния разход засега е 10л./100км.Не се забелязва разлика във вървенето на газ и бензин.Единствено засега има проблем , че свети check engine ,два пъти го ресетваха , но същата работа.Четох по форумите че това бил масов проблем при хондите и не давало голямо значение. Карам я 15-ти ден и се хващам няколко пъти , че просто си карам и въобще не незнам къде отивам. :)След търсене по форумите установих че има доста малко Джазки на газ.Търся си кабел за връзка с компютъра на газова заволи , няма да я пипам докато е в гаранция , но искам да видя как е настроена.Ако някой има опит с тази газова , ще бъда признателен да я сподели.Двигателя ми е L12A.Благодаря Ви.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери какви са грешките, които компютъра записва. Това, че е "масов проблем" е заблуда и не трябва да се игнорира. Вероятно сместта е прекалено бедна или богата, може да е и друго. Накарай газаджиите да си свършат работата съответно и да корегират инжекциона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече всичко е наред , случайно заредих от друга газ станция.30 километра след зареждането check engine изгасна.Ако мога да бъда полезен на някой искам да кажа че Заволи без ОБД се държи супер на Хонда Джаз 2002.След втората донастройка на ГИ с 17 литра изминах 220 км , 50 от които междуградско.Сервизния инженер се оказа специалист.Мястото на резервната гума се оказа малко ,та се наложи да направя една скара и багажника се повдигна със 7 см.Донякъде е добре , че пък там се събраха пожарогасител аптечка и триъгълник.Много благодаря за съветите,да сте живи и здрави ,да се возите колкото си искате и да си сменяте хондите когато поискате!!! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,ако си сменял свещи може да споделиш за каква цена идва реч,чета ,че са две на цилиндър,на колко килочетра се сменят,да не излезе смяната като цена на дюзите на дизел.Кабели на свещи също ме интересува кога се сменят.Започнал съм да търся вече в сайтовете даз за около 5500 лв,но не бързам ще прочета първо внимателно тук какво да гледам и тогава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е че си я намерил колегааз така търсех сивик-ама под дърво и камък :)Много безаварийни и много радостпоздрав

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяте капачка палец кабели и свещи с оригинални, тогава ако продължава да ви свети чека отивате и я блъскате в главата на смотаните газаджнй.Просто повечето газаджий са некадърни. Не е нормално да свети чек на ГИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам от 6 години Джаз с по-големия двигател 2002г. и най-големият ми разход в града е 6,5л/100. И газ няма да й сложа дори да ми я подарят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам от 6 години Джаз с по-големия двигател 2002г. и най-големият ми разход в града е 6,5л/100. И газ няма да й сложа дори да ми я подарят.

При твоя разход е супер,Плевен е малък град със светофари на 50 метра и не можах да сваля градско с клима под 8.6 (говоря за всички хитрини ,с малко спирачки ,не повече от 2к оборота и когато може по инерция) .Максимален разход 6.5 градско в Пловдив просто е за завиждане.Уцелил си мотора с перфектното КПД. :)/> Редактирано от georgie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяте капачка палец кабели и свещи с оригинални, тогава ако продължава да ви свети чека отивате и я блъскате в главата на смотаните газаджнй.Просто повечето газаджий са некадърни. Не е нормално да свети чек на ГИ

Колега каква капачка, какъв палец, какви кабели, ти под капака на джаз поглеждал ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

смятам да си купувам кола и съм се насочила към следния модел хонда джаз http://www.mobile.bg...47&slink=7isi9h. Ще ми е интересно и полезно да чуя вашите мнения относно колата. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, какво очакваш да чуеш, колега...Във форума има толкова изписано относно колите втора употреба, автоджамбазите и какво трябва да им гледаш като ги избираш...Кола на толкова малко километри, а и ако се вярва на снимката е с един ключ...Просто ми понамирисва работата! И то доста!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , илюзия е това ,което се говори, няма кола дошла от там и не е купена лично от собственик, да не е пипано по нея, те не са бедни като нас, колите се карат здраво, но според мен е важно  и да са поддържани качествено и навреме, другото не е чак толкова важно, ако е в добро състояние , километража е първото нещо , което за България се омагьосва.Уверих се , как в Италия ги бракуват и за до 1000 евро се купува от наши джамбази и тук отново и се дава втори шанс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво си се насочил към автоматик , и аз бях така, и доста попроучих нещата, и дадох на заден при този тип автомати, защото живота на ЦВТ кутията е около 200х.км и то при положение че чат пат са и сменяли маслото, ремонта на тази кутия след това струва 2000 дори и на горе лева, сам си прави сметката. А масово на запад си продават тези коли когато автоматика почне да дава първи симптоми за ремонт, до сега не е имало автоматик ЦВТ които да съм тествал (4-5) и да е бил в ред, или рита като включиш на скорост, или като ускоряваш все едно нещо преплъзва и има леки тласъци, а тва са си симптоми на заминала верига(ремък) Така че ЦВТ само ако е нова от магазина или ако не те плаши евентуален ремонт, поне има кои да ги прави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...