Към съдържанието

- - - - -

Проблем алтернатор Honda accord 7 2004 2,2 i-ctdi

• Не можете да пишете в тази тема
30 отговора на тази тема

#1 ghristov

ghristov

Новак

• Член
  • Pip
  • 19 Мнения:
  • Кара:Honda accord 7 2,2 d
  • Място:Sliven

Публикувано 17 октомври 2012 - 19:35

Здравейте, имам следния проблем с моята Хонда акорд 7 2,2 дизел 2004г. Проблемът с алтернатора е следният, когато колата се запали студена всичко е ОК. Когато измина около 5 километра започва следният филм. Като е на обороти (750) динамото не зарежда, подаваш газ и на около 3000 оборота започва да зарежда, когато върнеш газта пак не зарежда. Обаче както е на обороти и не зарежда като включиш някакъв консуматор (примерно фарове), започва да зарежда. Пробвах с различните степени на вентилатора, до 4 степен не зарежда като включиш на 5 и започва да зарежда т.е. мине ли точно определена мощност на натоварване и започва да зарежда. Изключиш ли консуматора спира. Когато има консуматор динамото си зарежда минал съм хиляда км. и никакъв проблем, но като няма голям консуматор не зарежда и това е. Смених релето но проблемът си остава същият. Ако се е сблъсквал с такъв проблем нека пише. Обикалям сервизи и никой не може да я оправи, изобщо само ядове и даване на пари без да има резултат. Някой може ли да пробва дали и неговата Хонда не прави така. Благодаря предварително.
  • 0

#2 Sebulba

Sebulba

Потребител

• Бананизиран
  • PipPipPip
  • 2737 Мнения:
  • Кара:D13B2 / D14A4 / F18A3

Публикувано 17 октомври 2012 - 22:09

Четките как са на тоя алтернатор? ;) Т.е. има ли останали или ма?
  • 0

#3 ghristov

ghristov

Новак

• Член
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 18 октомври 2012 - 06:56

Добре, са няколко пъти го отваряха и всичко му е ОК.
  • 0

#4 DundyTheCroc

DundyTheCroc

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 125 Мнения:
  • Кара:Nissan Primera GT, Honda Accord 2.0TDI
  • Място:Sofia

Публикувано 18 октомври 2012 - 19:38

Реле-регулатор?
  • 0

#5 kokodaf

kokodaf

пенсионер

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1057 Мнения:
  • Кара:автоматици - EJ9 хеч,Одисей JDM H23A Vtec и метанов Д16Б5
  • Място:София

Публикувано 18 октомври 2012 - 19:58

.....Смених релето но проблемът си остава същият....

Колега , кое реле си сменил ? Ако е реле-регулатора , намиращ се на корпуса на алтернатора - на прав път си бил , особено ако е работещ новият / в ел.техниката нещата се делят на работещи и не работещи , като малко и от време на време работещите спадат към не работещите , без значение , че са нови / . Причината е или във въпросният реле-регулатор или във връзките вътре в самият алтернатор , като е възможно и подвързването му към ел.системата на автомобила / може и само лоша връзка при подвързването/ .
  • 0

#6 MIYAMOTO

MIYAMOTO

Гайджин

• Почетен член
  • 1668 Мнения:
  • Кара:му се 330 бръмбара праскат напред през кукуруза
  • Място:Варна

Публикувано 19 октомври 2012 - 18:40

Погледни си оборотомера дали показва адекватно.При мен има същия Акорд със същия проблем.Според мен проблема е в диодния блок,но другата седмица ще се занимавам и тогава ще пиша какво е станало ;)
  • 0
ВЕЧЕН ФЕН НА АМБУЛАНТНИЯ ТЪРГОВЕЦ DarcoSi

#7 ghristov

ghristov

Новак

• Член
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 19 октомври 2012 - 21:55

При оборотомера всичко е нормално. Днес в сервиза откриха че единия извод (кабел) който влиза в реле-регулатора взима + от акумулатора и когато плюса от акумулатора не достига при релето тогава то не зарежда, ако му се подаде + с кабел директно от акумулатора започва да зарежда. Предполага се че този кабел минава през някаква платка и може и тя да прави някакъв проблем.... Другата седмица отново ще я карам в сервиза и когато има напредък ще пиша отново. А, ако ти откриеш проблема моля те да споделиш къде е и как си го отстранил.
  • 0

#8 jastin

jastin

Новак

• Новак
  • Pip
  • 27 Мнения:
  • Кара:хонда акорд 2.2 i-ctdi
  • Място:sofia

Публикувано 30 октомври 2012 - 12:07

колега аз мисля че нямаш проблем защото моята хонда е същата и прави абсолютно същтото реле регулатора е точно за това да на ниски обороти няма какво да зарежда освен когато няма косумация на ток тогава релето кара да зарежда динамото акомулатора или на по високи обороти защото ако му подава ток постоянна освен при консумация ще стане презареждане на мен като пусна парното на 4 степен зарежда при 750 об много ясно че ако му подадеш директен ток ще зарежда в сервеза ми казаха че си е така подава ток само при консумация
  • 0

#9 ghristov

ghristov

Новак

• Член
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 30 октомври 2012 - 16:57

Колега "jastin" по-принцип има логика това което казваш, но представи си какво ще стане ако пътуваш примерно Сливен-София 3 часа и вентилатора ти е на 3 степен ,динамото не зарежда , напълно вероятно е акумулатора да падне според мен. А всички сервизи и специалисти които съм питал до сега за този проблем, никога не са се сблъсквали с такова нещо по други коли до сега.
  • 0

#10 barsi

barsi

Задволанен малоумник

• Член
  • PipPipPip
  • 2132 Мнения:
  • Кара:eg3,ma8
  • Място:София-Перник-Дупница

Публикувано 30 октомври 2012 - 17:10

Сега ще питам за становище майсторчето ми, но предполагам е направена така, че ако падне волтажа на акумулатора да се пусне зареждането. :dry:п.п. Как разбра, че не зарежда динамото?/майсторчето не ми вдига. /

Този пост е редактиран от barsi: 30 октомври 2012 - 17:12

• 0

... Голф 3 е сиромашко возило (нещо като автомобил), което никога няма да те остави на пътя, а ако ти направи фасон то във всяко село ще намериш по един "ладов майстор" който да го оправи срещу 20лева.

#11 manch

manch

фен

• Член
  • PipPipPip
  • 402 Мнения:
  • Кара:EK3 на LPG

Публикувано 30 октомври 2012 - 17:44

Колеги споделете как го хващате, че не зарежда. Аз съм мерил с мултицет на акумулатора по 10-15 мин с вкл. и изкл. на разни консуматори и си стой около 14V. Но според майстора ми "понякога" напрежението пада на 12V (а именно не зарежда) и ми затваря клапана на газовата.
  • 0

18-honda-logo-300x100.jpg

#12 SilverCivic

SilverCivic

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 401 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 1,4iS 6g D14A8 & Toyota Yaris
  • Място:Плевен

Публикувано 30 октомври 2012 - 18:32

В твоя случай няма как да затвори клапана от това че напрежението пада на 12 волта.Или си смени майстора или си смени клапана - случва се да прекъсват като позатоплят.
  • 0

#13 barsi

barsi

Задволанен малоумник

• Член
  • PipPipPip
  • 2132 Мнения:

Публикувано 30 октомври 2012 - 18:39

Определено смени майстора :D Пробвай с друго реле
  • 0

... Голф 3 е сиромашко возило (нещо като автомобил), което никога няма да те остави на пътя, а ако ти направи фасон то във всяко село ще намериш по един "ладов майстор" който да го оправи срещу 20лева.

#14 ghristov

ghristov

Новак

• Член
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 30 октомври 2012 - 19:15

Аз следя напрежението с помоща на един малък уред който се слага в запалката. Той показва постоянно какво напрежение дава динамото. нормално е 14 - 14,4 ,,,, като спре да зарежда то остава толкова колкото е на акумулатора т.е. 12,5 - 12,7
  • 0

#15 MIYAMOTO

MIYAMOTO

Гайджин

• Почетен член
  • 1668 Мнения:

Публикувано 30 октомври 2012 - 19:55

Тази кола зарежда точно така,вече втора седмица меря всака Хонда 2,2 дизел която влиза в сервиза.При липса на консуматори зарядката пада даже до 12 волта ;)
  • 0

#16 Olmy

Olmy

Plovdiv

• Почетен член
  • 566 Мнения:
  • Кара:CN1 - EX & MA8
  • Място:Plovdiv

Публикувано 30 октомври 2012 - 21:34

Абсолютно нормално е да е така. Още повече, че при дизела напрактика консумацията на електричество е нищожна, ако не са включени някакви сериозни консуматори /фарове, вентилатори и т.н./. Колегата Markony го е написал много добре ТУК в мнение #9. Поздрави и не се мъчете да разваляте нещо което работи.
  • 0

Публикувано изображение

#17 barsi

barsi

Задволанен малоумник

• Член
  • PipPipPip
  • 2132 Мнения:

Публикувано 30 октомври 2012 - 22:05

Сега се видях с моя човек и той ми каза, че новите коли са така... Било нормално.
  • 0

#18 jastin

jastin

Новак

• Новак
  • Pip
  • 27 Мнения:
  • Кара:хонда акорд 2.2 i-ctdi
  • Място:sofia

Публикувано 31 октомври 2012 - 10:56

Колега "jastin" по-принцип има логика това което казваш, но представи си какво ще стане ако пътуваш примерно Сливен-София 3 часа и вентилатора ти е на 3 степен ,динамото не зарежда , напълно вероятно е акумулатора да падне според мен. А всички сервизи и специалисти които съм питал до сега за този проблем, никога не са се сблъсквали с такова нещо по други коли до сега.

попитаи в хонда сервиза те ще ти обяснят парно на която и да е степен при мен почва да си зарежда и като пусна фарове също ако не е пуснато нищо не мисли че не зареда то си му подава по малко ток помисли ако постоянно зарежда нали почва да ври водата не си ли зареждал акумулатор затова е релето а акумулатора няма да ти падне както казваш ако не ти е свършил на мен казаха че си е така даже като си взех нов акумулатор от бош сервиза го замериха и казаха то се е така това нали иначе няма да ми важи гаранцията ако не зарежда динамото питал съм хора където правят генератори релета намотки там и казват че си е така
  • 0

#19 JDM as Fuck

JDM as Fuck

Rrrrrrrrrrrrrrrrr

• Член
  • PipPipPip
  • 228 Мнения:
  • Кара:ej 9
  • Място:Кюстендил

Публикувано 31 октомври 2012 - 11:18

Малко офф топик на моята масата на динамото не даваше контакт и Кюстендил-София(летището) -Кюстендил и моя акумолатор на 2 месеца замина , защото шибаното динамо не е спряло да го зарежда като дигнах капака от акумолатора излизаше пара , вода и киселини и секви други работи даже ако сигорно бях минал още някои километър направо ще ше да се взриви акумолатора :D :D

Този пост е редактиран от Civic 6 gen: 31 октомври 2012 - 11:20

• 0

#20 ghristov

ghristov

Новак

• Член
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 04 ноември 2012 - 22:23

Все пак искам да уточним, дали на някой динамото му заражда и на обороти без включен консуматор (след като е изминал 5-10 километра) !!!
  • 0

#21 Tino

Tino

хондахолик

• Данъчна Служба
  • PipPipPip
  • 3488 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer 2.2 Sport;Jazz mini-Tourer 1.2
  • Място:Пловдив - София

Публикувано 06 ноември 2012 - 18:40

Не съм проверявал колега , но това което мога да ти кажа и го забелязах съвсем случайно завчера . Паля колата , която е карана преди това през деня и не е изстинала напълно , докато работи на място светвам осветлението отпред , за да намеря нещо в джабката и при тръгване ( подаване на обороти ) осветлението започва да свети една две идеи по-силно ;) което ме подсети за твоя случай ;) Според логиката ми в момента когато колата ми е работила на място динамото не е зареждало акумулатора и при подаването на газ започва да зарежда и това променя силата на светене на самата крушка и т.н. ;)
  • 0

Публикувано изображениеПубликувано изображение

#22 ghristov

ghristov

Новак

• Член
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 07 ноември 2012 - 17:56

Благодаря колега за отговора, и смятам че точно така се получава и при теб с динамото, защото и при мен е точно така с осветлението, когато започне да зарежда динамото лампичките започват да светят с една идея по-силно. Ще съм ти много благодарен ако провериш дали динамото зарежда когато изминеш някой друг километър.
  • 0

#23 MIYAMOTO

MIYAMOTO

Гайджин

• Почетен член
  • 1668 Мнения:

Публикувано 07 ноември 2012 - 19:42

Поредната такава Хонда днес в сервиза и абсолютно по същия начин зарежда ;) Немаш мъка,давай газ смело
  • 0

#24 ghristov

ghristov

Новак

• Член
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 07 ноември 2012 - 21:45

Благодаря ти много за успокоениетоПубликувано изображение, ше направя точно така както казваш, давам повече газ свирене на гуми и повече няма да го мисля този "проблем" Публикувано изображениеПубликувано изображение.
  • 0

#25 MegatroniC

MegatroniC

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 189 Мнения:
  • Кара:Honda Jazz L12A1
  • Място:Бургас

Публикувано 27 декември 2016 - 17:22

Леле добре, че попаднах на тая тема. 

Купих си една джиджавка за запалката да ми мери температурата в купето, показва и напрежението на акумулатора.

Винаги съм го мерил на място с мултимер и всичко е било в рамките на нормалното.

Сега обаче влязох във филм, същия като колегата от първият пост. :)

Какви ли варианти не изъртях на ум днес като се прибирах.

Да разбирам, че е нормално това поведение на зареждане?

• 0

#26 GGG

GGG

fen

• Член
  • PipPip
  • 73 Мнения:
  • Кара:CR-V 2006г. N22A2
  • Място:Bourgas

Публикувано 03 февруари 2017 - 12:01

Здравейте!
Може би и при моята CRV 2,2 ctdi 2006, втора ген. фейслифт се яви този "феномен"...
Монтирах си цифров волтметър, да си сверявам от време на време състоянието на акумулатора (чисто нов - Motlu - препоръчвам) и най-вече, пада на напрежение, като стартирам.
Понеже, напоследък, карам основно градско, училището е на 3 км. от нас, все държи 14,1-14,2V. До тук добре ...
Но: на по-дълъг път, с периферното зрение забелязах някакви малки волтове - 12,6V, по време на движение с 90км./ч. Като пуснах газта, бум - пак 14.1V, пак газ - без промяна, държи 14.2V.... След 5 мин. - пак 12,6V. Спрях, на празен ход - 12,6V, подам газ - 14,1V ; работи 3 сек. и пак пада на 12,6V (и звука от двигателния отсек се променя, като спре да зарежда, утихва, като започне - шуми)...
И понеже бях чел за патилата на Емича с ЕДНОПОСОЧНАТА ШАЙБА, започнах да се чудя - тя ли е или реле, диоди, четки и т.н. При мен няма някакъв извънредно голям шум. Е - има слабо ромолене, предполагам от лагерите вътре...
Обадих се в един сервиз и то надежден, майстора поиска да я дам за оглед, НО тази шайба, каза, се сменяла със смяната на ремъка/веригата, за да няма изненади от сорта - да се скъса и да падне, заедно с ремъка, както при Емича...
И сега дилема е дали да се занимавам с "глупости" и да сменям шайба или това си е НОРМАЛНО за модела, или при мен има по-различен дефект...???
До сега с алтернатор на Хонда не съм се занимавал, а това ми е 5-та Хонда, та си мислех, че са "железни" на тази тема...
Или просто и Хонда стана като другите марки - все да се поврежда, за да има печалба от консумативи и да "вървят" продажбите на нови коли?!?
Както знаете (при некадърните марки няма нужда), но при истинските фирми си имат развойни отдели за разработване на детайли, които да дефектират след N километра (или години), точно като изтече гаранцията, поради горната причина... :).
На тази мисъл ме води факта от абсурдно многото и скъпи ремонти, които правя с това ЦРВ... За година и половина време, не мога да го вкарам в "час"... Не знам при вас как е, но то Голф да беше, щях да го "закрепя". Тук не говорим за пестене на пари или за немърливост, даже обратно, старая се всичко да бъде най-близо до заводското, че и по-добро ако може...
Спирам, че се изнервям...
Ако някой има опит със "заминаваща си" еднопосочна шайба на ранни етапи, моля да пише...
И още един въпрос, за какъв чеп е тази Еднопосочна Шайба, дайба? ! Какво пречи да си е твърдо вързана за ротора?!?
Благодаря предварително !
Поздрави от Бургас!
  • 0
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ - ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ...

#27 petko_z

petko_z

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 160 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2 i-cdti 2004
  • Място:Пловдив

Публикувано 03 февруари 2017 - 20:25   Най-добър отговор

For many years Honda and Acura have utilized a dual mode charging system to increase fuel
efficiency and to decrease the drag on the engine when starting. The two modes can accomplish
as much as 10% load reduction on the engine by allowing the Electric Control Module (ECM) to
determine charging rates based on information gathered from an Electric Load Detector (ELD)
and various other sensors. During heavy electrical or mechanical loads (i.e., if the AC
clutch is engaged), the ECM will set the charging voltage to 14.4-14.9V (high output mode);
during startup and light electrical load conditions, the ECM will set the charging voltage
to 12.4-12.9V (low output mode). In the latter case this anomaly might cause a
technician to try to diagnose a low charge problem, although it is normal to have 12.5-12.7
charging voltage when the parameters are met.

Алтернатора ти зарежда перфектно колега! Не търси проблем, там където няма.

Точно така трябва да е - високо ниво 14.4-14.9V и ниско ниво 12.5-12.7V.

Този пост е редактиран от petko_z: 03 февруари 2017 - 20:28

• 2

#28 GGG

GGG

fen

• Член
  • PipPip
  • 73 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2017 - 23:31

Хей, колега, БЛАГОДАРЯ много за бързия отговор и за добрата новина!
За мен наистина е новина, не очаквах да има два режима на работа и нямаше да науча, ако не бях сложил този нещастен волтмер... И ти, разбира се, да ни отвориш очите... Май е вярно, че колкото по-малко разбираш, по-щастливо живееш... :) Караш си, тя, колата, си следи режимите, за които дори не подозираш, че съществуват...
Всъщност, това е режим на разтоварване на двигателя при стартиране и при ниско ниво на консумация, но всички ползвате английски или гугъл преводач ... :).
Те са го написали хората, може и техник да се заблуди и да търси проблем за ниско зареждане....
Колега, от къде я намери тази статия или техническа информация?
Още веднъж, БЛАГОДАРЯ!
Остава въпроса за ролята на ЕДНОПОСОЧНАТА ШАЙБА на алтернатора - каква е нуждата от нея?
Знае ли някой? Мисля че ще е полезна информация за всички...
Лека вечер от мен!
  • 0

#29 petko_z

petko_z

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 160 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2 i-cdti 2004
  • Място:Пловдив

Публикувано 04 февруари 2017 - 08:25

Колега от къде я намери тази статия или техническа информация?

Има много информация в нета.. Просто напиши по търсачките "Honda dual mode charging system" или "Honda electric load detector" и си чети колкото искаш..
Избрах точно този текст, защото пишеше, че и майстор може да се заблуди.
Аз имах случка със заверка на акумулатора, за да ми важи гаранцията. Не искаха да я заверят, защото не ми зареждал алтернатора :).
  • 0

#30 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1669 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer CM2 АТ 2003

Публикувано 04 февруари 2017 - 11:48

Много полезна информация!
  • 0

#31 GGG

GGG

fen

• Член
  • PipPip
  • 73 Мнения:

Публикувано 08 февруари 2017 - 08:41

Петко, Благодаря още веднъж за ценната и навременна информация!
Никога нямаше да тръгна да търся режимите на зарядка - как да търсиш нещо, за което не подозираш, че съществува!
Затова са форумите - да си помагаме и споделяме опита (получен по трудния начин) ...
В Бургас те чака биричка от мен!
  • 1

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com