Към съдържанието

- - - - -

Препоръчайте хубави чистачки за Акорда

• Не можете да пишете в тази тема
23 отговора на тази тема

#1 striking

striking

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 123 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 7th
  • Място:София

Публикувано 07 декември 2016 - 17:06

Здравейте, 

дайте мнение какви чистачки да си купя. Искам да са хубави, предполагам среден клас ще свършат работа. 

Има толкова много на пазара, че човек се обърква и за това искам мнение от хора, които вече са ползвали и могат да изкажат мнение за разични варианти.

Благодаря!

• 0

#2 angello

angello

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 257 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.2 ICDTI Tourer 2004

Публикувано 07 декември 2016 - 17:26

Аз вече трета зима ползвам Alca. Германски са, продават се в Петрол и в други бензиностанции по една бройка и двете излизат малко под 20 лв. За мен са достатъчно добри и има различни размери. Купувам ги през есента, идеални са за зимата и за стържене на сняг. Като мине лятото ги сменям с нови.

http://www.kastrade..../universal.html

• 1

#3 malak

malak

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 133 Мнения:
  • Кара:CL9
  • Място:SF,PLD

Публикувано 07 декември 2016 - 17:39

виж в коксмотора:

http://www.coxmotorp...-14_35_571.html

аз си взех от тука на две години е вече и чисти по добре от другата която и сменям перата жсяка година с bosch/valeo или там подобни.

• 0

#4 striking

striking

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 123 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 7th

Публикувано 07 декември 2016 - 19:49

@malak

значи да разбирам, че за 2006 Акорд ми трябват тези 2-те: 1-ва  2-ра

А защо на снимката като ги погледна, към края й, все едно се сгъва? Нещо не ми става ясно това :)

• 0

#5 g0sh

g0sh

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 323 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.2 i-DTEC Exclusive
  • Място:Ихтиман

Публикувано 07 декември 2016 - 19:51

Перата за оригиналните аз не можах да ги намеря никъде в България. По-широки са от обикновените и може да се поръчат от Бултрако срещу сериозна сума. Аз затова карам с Бош и след три години вече са за смяна. Към 50лв излизат
  • 0

#6 Mad`Head

Mad`Head

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 443 Мнения:
  • Кара:Tourer
  • Място:Стралджа<->Бургас

Публикувано 07 декември 2016 - 20:02

Пробвах Бош- боза, Валео също, мики маус от разни бензиностанции искараха колкото другите - разбирайте макс 3-4 месеца. От няколко дни съм с хибридни Денсо ще видим дали ще искарат зимата
  • 1

#7 dindin

dindin

СнегоХондка

• Администратор
  • 1621 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 07 декември 2016 - 20:13

Най-добро съотношение цена/качество според мен:

http://nspauto.com/ч...-18-detail.html

• 0

CRV II 2005 face/ RD8 / K20A4 / 5MT
ROMANO A.I.S. OBDII LPG

#8 JHM

JHM

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 493 Мнения:
  • Кара:ACCORD CL7 K20Z2
  • Място:BG

Публикувано 07 декември 2016 - 22:20

Най-добро съотношение цена/качество според мен:
http://nspauto.com/ч...-18-detail.html

С такива смених оригиналните вече са над година и чистят перфектно. Взеха леко да пристъргват от време на време, но не размазват,а си обират всичката вода от стъклото без пропуски.Купих ги от руския пазар в Пловдив 5лв.общо двете на шега, а те направо излязоха върхово КИТАЙСКО качество. Скоро ще ги сменям с втория комплект купен пак от там. Дано и той изкара толкова. За сега не мисля за какъвто и да е скъпоструващ оем комплект.
Препоръчвам ги!
  • 1

#9 Mr. Accord

Mr. Accord

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 65 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.2 i-DTEC 2009 г.
  • Място:Sofia

Публикувано 08 декември 2016 - 06:10

Отчитане ли факта, че някои чистачки /ниско качествените/ надраскват стъклото?
  • 0

#10 Knoxville

Knoxville

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 358 Мнения:
  • Кара:Accord VI, 1.8

Публикувано 08 декември 2016 - 09:08

Аз също купувам Mitutoyo

• 0

#11 mitaka_t

mitaka_t

Миг невнимание и после - цял живот мъртъв!

• Член
  • PipPipPip
  • 266 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.2 i-CTDi (N22A1), Honda Accord 2.2i VTEC (F22Z2), Honda Civic Aerodeck (D14A8)
  • Място:София/Пазарджик

Публикувано 08 декември 2016 - 10:11

С две ръце бих препоръчал Bosch Aerotwin -> цък <-

Преди на стария Акорд (5-та) слагах само Champion, изкарвах над година с един комплект. След това изхабиха ли ги, не знам какво стана, но почнах през месец-два да ги сменям. Какви ли не пробвах в този ценови диапазон - я изкарат месец-два, я не. 
Едно време бях пробвал Бош (с твърдо рамо) и се бях отрекъл от тая марка за чистачки, но от няколко места много ми похвалиха безраменните - Aerotwin и се прежалих та взех един комплект (~ 50 лв). След около 2.5 години, сменихме само малката (от пасажерската страна), голямата още върши работа (поне не съм разбрал баща ми да я е сменял). 
    Когато взех по-новия Акорд (7-ма), веднага взех същите (за този модел излизат ~55-60 лв). Карам с тях вече година и 8 месеца - никакви проблеми. Надявам се да не се предадат скоро... :)

Този пост е редактиран от mitaka_t: 08 декември 2016 - 10:11

• 0

Don't drink and drive.... че мое се разлее...

#12 malak

malak

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 133 Мнения:
  • Кара:CL9
  • Място:SF,PLD

Публикувано 08 декември 2016 - 11:58

@malak

А защо на снимката като ги погледна, към края й, все едно се сгъва? Нещо не ми става ясно това :)

да двете,

ами тия нали са като другите без железа(като аеротуина на бош

0, аз не ги харевам на моята 2004 като сложа такива и пръскалките ми бият баш в тях, като ги мръдна пък пръскат много на горе. като зема не оргинално рамо пак бие струята в тях, на оригиналните железни, струята си минва перфектно и чистят най добре.

http://www.coxmotorp...0305-p-671.html

нензма при другите така ли е с пръскалките мен, много ме дразни да пръска посредата на стъклото и нагоре.

• 0

#13 ВесКо

ВесКо

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 379 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2i-ctdi 30th executive navi--- Jazz Graphite 1.4i-dsi--- CBR600RR pc40
  • Място:Първо!!!

Публикувано 14 декември 2016 - 17:35

@malak

да двете,

ами тия нали са като другите без железа(като аеротуина на бош

0, аз не ги харевам на моята 2004 като сложа такива и пръскалките ми бият баш в тях, като ги мръдна пък пръскат много на горе. като зема не оргинално рамо пак бие струята в тях, на оригиналните железни, струята си минва перфектно и чистят най добре.

http://www.coxmotorp...0305-p-671.html

нензма при другите така ли е с пръскалките мен, много ме дразни да пръска посредата на стъклото и нагоре.

Чистачките от линковете и на двамата, са за коли с десен волан!!! 

Има опция и за коли с ляв.

Този пост е редактиран от ВесКо: 14 декември 2016 - 17:38

• 0

#14 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1749 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V

Публикувано 14 декември 2016 - 17:41

mitutoyo са екстра. Онзи ден купих лява и дясна за 6лв :) Имам и една резервна бош в багажника за всеки случай :D 

• 0

#15 ceco_accord

ceco_accord

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 2055 Мнения:
  • Кара:Accord 7 -facelift 2,4 AT tourer
  • Място:Монтана

Публикувано 14 декември 2016 - 19:09

А каква е разликата между mitutoyo които са по 3.5лв и тези от 6.5лв? Като взех колата преди година пробвах 1 лява (за шофьорската страна) и по средата оставаше непочистено. Или пружината на рамото не притискаш добре, или перото е доста твърдо. Не я взех, понеже при скорост този ефект би се засилил. Взех си Бош - шарнирни, но голямата вече маже.

• 0
Публикувано изображение

#16 Mr. Accord

Mr. Accord

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 65 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.2 i-DTEC 2009 г.
  • Място:Sofia

Публикувано 14 декември 2016 - 22:23

Вчера си купих от Бултрако японски гумички /оригиналните/, но става само ако са Ви оригиналните пера. По 20 лв. за бройка, голям кеф, като гледам как чистят. С Accord 8 съм.
  • 0

#17 madrigal

madrigal

Новак

• Член
  • Pip
  • 45 Мнения:
  • Кара:Accord K20
  • Място:Пловдив

Публикувано 15 декември 2016 - 01:15

Абе да се врежа и аз с един бръз въпрос - каква е дължината на чистачките на Акорд CL7 (2003 г.). Гледам шофьорската в coxmotors май е 65 см., а някъде ми казаха 60 см. Може ли да се провери със сигурност някъде? Разбира се, същото и за другата чистачка.

• 0

#18 ceco_accord

ceco_accord

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 2055 Мнения:
  • Кара:Accord 7 -facelift 2,4 AT tourer
  • Място:Монтана

Публикувано 15 декември 2016 - 08:32

Моите в момента са 65см и 40см, като припокриването е около 2-3см. За голямата, по-дълга не може да се сложи, а малката може да е максимум 45см. Не знам конструктивно заложените колко дълги са, но с по-къси от 60 / 40 не бих карал.

• 0
Публикувано изображение

#19 h5rov

h5rov

/!\

• Член
  • PipPipPip
  • 459 Мнения:
  • Кара:Accord 2.4i, АТ, 2007

Публикувано 15 декември 2016 - 08:33

Орегиналните размери: 76620-SEA-G11 BLADE, WINDSHIELD WIPER(650MM) (DRIVER SIDE)

76630-SEA-G11 BLADE, WINDSHIELD WIPER(375MM) (PASSENGER SIDE)

Цецо, в момента карам със Valeo VFB60 и Valeo VFB40, няма никаква драма. Почистват цялото стъкло...

Този пост е редактиран от h5rov: 15 декември 2016 - 08:36

• 0

sig-2011.png

#20 madrigal

madrigal

Новак

• Член
  • Pip
  • 45 Мнения:
  • Кара:Accord K20

Публикувано 15 декември 2016 - 13:06

Мерси за инфото! Поръчах един комплект от coxmotors, дано да са ми коледен/новогодишен подарък :)

• 0

#21 nedyalkov

nedyalkov

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 56 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.4 type S

Публикувано 06 януари 2017 - 12:37

виж в коксмотора:
http://www.coxmotorp...-14_35_571.html

аз си взех от тука на две години е вече и чисти по добре от другата която и сменям перата жсяка година с bosch/valeo или там подобни.

Здравей колега, можеш ли да кажеш как става поръчването и доставката на тези чистачки, защото ми омръзна да купувам и сменям чистачки, вече 4-ти чифт чистачки сменям, като и веднъж само с пера пробвах, това за няма и 3 години. Два пъти пробвах с Champion, първият комплект се оказаха някакво брутално менте, защото след седмица заминаха. Сега съм с Valeo от около месец и положението хич не ми харесва. В Бултрако питах преди време за чистачки, но двете струваха около 200 лв. Ще съм благодарен, ако споделиш как става поръчване, плащане и доставка, защото около 70 или 80 лв. бих дал за комплект истински чистачки.
  • 0

#22 h5rov

h5rov

/!\

• Член
  • PipPipPip
  • 459 Мнения:

Публикувано 06 януари 2017 - 18:42

Ще съм благодарен ако споделиш как става поръчване, плащане и доставка, защото около 70 или 80 лв. бих дал за комплект истински чистачки.

Ето тук:
http://forums.hondab...entry1057479446
  • 0

sig-2011.png

#23 nedyalkov

nedyalkov

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 56 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.4 type S

Публикувано 09 януари 2017 - 11:56

Ще съм благодарен ако споделиш как става поръчване, плащане и доставка, защото около 70 или 80 лв. бих дал за комплект истински чистачки.

Ето тук:
http://forums.hondab...entry1057479446

За съжаление колега в общите поръчки, при оригиналните части по VIN номера не можах да открия чистачки, така че това в случая не е вариант.

• 0

#24 h5rov

h5rov

/!\

• Член
  • PipPipPip
  • 459 Мнения:

Публикувано 09 януари 2017 - 12:06

Колегата Izanagi в тази тема е споменал, че може да прави и поръчки за оригинални аксесоари от Англия както и от http://www.coxmotorparts.co.uk/. За това те пратих на там.

Пиши му какво може да ти предложи.

• 0

sig-2011.png

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com