Към съдържанието

- - - - -

Предстоящи промени в раздел Accord - since 1976

• Не можете да пишете в тази тема
4 отговора на тази тема

#1 Veseliq

Veseliq

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 2117 Мнения:
  • Кара:Accord 2009 Tourer 2.4i EX
  • Място:София

Публикувано 09 август 2016 - 08:37

Раздел Accord се преструктурира, с което вярвам, че ще направим намирането и даването на информация по-лесно за всички! Новата структура изглежда така:

- 8ма генерация Акорд

- 7ма генерация Акорд

- 6та генерация Акорд

- 5та генерация Акорд и по-стари модели

- Общи дискусии

- Моят Акорд

Нека всички нови теми, общи и силно технически, да отиват в съответния раздел за модела от който се интересувате. До няколко дни "Общи дискусии" и Технически ще бъдат сляти (в един - Общи дискусии), като с модераторите постепенно ще прехвърляме темите по генерации.

Опитът ми показва, че много рядко се случва да има реално "Обща дискусия", която да обхваща няколко генерации, но да не е за глобалния "Общ" раздел. Например "Какви гуми да си взема" не е въпрос за раздел Акорд по начало. Но има и примери за общи теми, за неща, които са еднакви за две генерации автомобили - като да кажем К-серията двигатели.

Раздел "Тунинг" отпада и темите от него са преместени по генерациите и в "Моят Акорд". Заради това, че за две години там имаше 17 теми и там се обсъждаха неща като джанти и ремапи, които не са нищо толкова тунерско, че да заслужава отделен раздел. Истинските тунинг проекти принадлежат на раздел "Проекти".

За финал "Моят Акорд" остава мястото където да покажете автомобила си, без промени :)

Ако имате коментари и въпроси за предстоящите промени - пишете в тази тема.

• 3

#2 vesivanova

vesivanova

Потребител

• Общи модератори
  • PipPipPip
  • 1967 Мнения:
  • Кара:N22A2
  • Място:.....

Публикувано 09 август 2016 - 19:13

Дали тази структура може да се приложи и в раздела за Сивик?
Предполагам, че ще е тегава работа за модераторите, но ще стане чудесно и лесно.
Добре би било да се запазят подраздели Тунинг и Моят Сивик.
Извинете, че надничам пак в раздел Акорд и пиша. Когато търся, доста отговори намирам тук.
  • 0

#3 Veseliq

Veseliq

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 2117 Мнения:

Публикувано 10 август 2016 - 02:43

Здравей, Веси и благодаря за обратната връзка :) Идеята на новата структура е експериментално да се види дали е по-удобна за потребителите, така че твоето мнение е наистина важно. Аз отдавна исках да променя Акорд по този начин и накрая се разбрахме, че ако е успешно - ще го приложим и в останалите раздели. И да отговоря на предложенията ти.

Моят Accord (Civic) би останал така или иначе - той си има ясна цел.

Тунинг обаче попрегледах раздела и почти всички теми би било добре (според мен) да отидат в секцията на съответната генерация, а някои да се преместят в "Моят Сивик" или глобалните проекти. Мажоритета от теми са подобни на "запушване на колата", "по-добри крушки за фаровете", "по-добри спирачки", "снижаване на окачване". 

Има няколко смислени проекти - като този на fenabg. Но си мисля, че въпросната кола или може да бъде демонстрирана в "Моят Сивик" или в глобалните проекти + специална тема в "Моят Сивик" с най-добрите снимки.

Бих се радвал да кажеш какво мислиш, всичко това са идеи и може да не съм прав.

• 0

#4 barsi

barsi

Задволанен малоумник

• Делегат
  • PipPipPip
  • 2143 Мнения:
  • Кара:eg3,ma8
  • Място:София-Перник-Дупница

Публикувано 11 август 2016 - 21:19

Много по- добре е по раздели. Ориентацията е улеснена и информацията е систематизирана. 

Много се радвам и на темата за маслата. Писнало ми е всяка втора тема за е масло. 

Аз колко време търсих преди темите за акорд 6та, сега са си на едно място. Евала. 

Направете го и за сивик. Пък, който си преработи достатъчно колата да ходи в проекти и те така. Но пък за там трябва да има точни критерий, не по усмотрение. 

Сложете някакви изисквания. 

• 0
... Голф 3 е сиромашко возило (нещо като автомобил), което никога няма да те остави на пътя, а ако ти направи фасон то във всяко село ще намериш по един "ладов майстор" който да го оправи срещу 20лева.

#5 Veseliq

Veseliq

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 2117 Мнения:

Публикувано 14 август 2016 - 04:59

Проблемът не е с разделянето на форума, направата на раздели и прочее - проблемът е със съществуващите 8000 теми и нуждата да се преразпределят по генерации. Особено, че голяма част от темите са с безмислено заглавие от типа на "Проблем с електроника" или "Не пали" или "Какви фарове да сложа" и трябва да я отвориш, да видиш за каква кола става дума (често гадаейки по какво потребителя е писал, че кара под аватара си) и чак тогава да я преместиш.

Но може просто да се направят разделения за всички генерации от Civic 5та натам, 4та и предишни в отделен, да се слеят Технически и Общи и поне новите теми да отиват на правилното място, докато малко по малко старите се местят.

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com