Към съдържанието

- - - - -

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!
Въпроси и мнения за коли от обяви извън тази тема ще бъдат изтривани.

• Не можете да пишете в тази тема
408 отговора на тази тема

#41 Tokio

Tokio

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 351 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2 i-CTDI 2008, комби
  • Място:Ямбол

Публикувано 09 юли 2016 - 21:56

Обърни внимание и, че жабката леко е увиснала наляво.

На всички седмици жабката така си стои. Точно това не е проблем.

• 1

Спрете Земята, искам да сляза!

#42 Veseliq

Veseliq

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 2117 Мнения:
  • Кара:Accord 2009 Tourer 2.4i EX
  • Място:София

Публикувано 10 юли 2016 - 05:20

Само, за да наблегна на това колко нереални са километрите на горния Акорд, ето пример за безупречна отвътре дизелова 8ца от 2010та, на 350 000км:

http://www.autoscout...arfrom=2003&r=5

Както и безупречна отвън и отвътре седмица от 2008ма година на 450 000км:

http://www.autoscout...arfrom=2003&r=5

Всички швейцарски автомобили са страхотно поддържани, имат абсолютно всички сервизни документи, но дизел там се взима ако ще се пръсне от каране. Ако дадена дизелова швейцарска кола в българска автокъща няма сервизна книжка, вероятността да е на над 400 000км е многократно по-голяма от тази да е на под 200 000км.

• 2

#43 Mmarchev

Mmarchev

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Кара:Акорд

Публикувано 17 август 2016 - 18:16

Добър вечер (надявам се ) бъдещи колеги . Може би  не е точно тук мястото на въпроса ми , но все пак ще го задам . В процес на търсене на кола съм - Акорд. Спрял съм се, на няколко , като голям интерес ми представлява точно една определена .Ще дам линк към колата. Ако някой знае някаква информация за нея , ще ви бъда много благодарен да я споделите с мен , както и дали е ок, като цяло . Благодаря предварително :)   http://www.mobile.bg...76&slink=f53vq1

Този пост е редактиран от dindin: 17 август 2016 - 19:23
Тук е мястото за обсъждане на коли от обяви, колега.

• 0

#44 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer CM2 АТ 2003
  • Място:XYZ

Публикувано 18 август 2016 - 09:53

Виждал съм тази кола преди няколко месеца. Отиди на място и си направи обстоен оглед. Гледам пипал е музиката човека, явно е мераклия, изглежда добре външно, но отиди на място и почваш да гледаш за нещата описани за Дизела в Акорд 7-ген.

• 0

XYZ

#45 Mmarchev

Mmarchev

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Кара:Акорд

Публикувано 19 август 2016 - 19:06

Благодаря ти , ходих , мисля ,че като цяло е добре , километрите са 250 хил . близо и не беше палена 2 месеца (поне по техни думи ) слез  запалване нямаше пушек , нито станни звуци в работата на мотора, може би  само малко повече вибрации....  

• 0

#46 niki_honda

niki_honda

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 266 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 7 2.4

Публикувано 01 септември 2016 - 09:00

Доста добре е за тия пари, но задължително обстоен преглед и закачане на комп. в някой читав сервиз.

• 0

#47 bat_ves

bat_ves

Новак

• Член
  • Pip
  • 38 Мнения:
  • Кара:Accord 7 , 2.4 AT
  • Място:Бургас

Публикувано 03 септември 2016 - 12:27

Здравейте Колеги! Търся си 2.4 автомат .Някой ходил ли е до с.Труд да гледа Акорди ? Конкретно тези трите ми хванаха окото:

http://www.cars.bg/c1804905

http://www.cars.bg/c1777976

http://www.cars.bg/c1640561

Ако някой  има впечатления ще ми бъде много полезно. .

• 0

#48 goodybg

goodybg

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 63 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 7 2.4 Automat
  • Място:Plovdiv

Публикувано 03 септември 2016 - 18:53

Купуването на кола от с. Труд си е доста рисковано. Като съм гледал какви напудрени милионници има.
  • 0

#49 bat_ves

bat_ves

Новак

• Член
  • Pip
  • 38 Мнения:

Публикувано 03 септември 2016 - 19:16

По принцип си прав. Идеята ми е ако ми хареса нещо да се качва на пътна помощ и в Бултрако Пловдив за оглед.

• 0

#50 goodybg

goodybg

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 63 Мнения:

Публикувано 03 септември 2016 - 19:48

Ами първо се обади в бултрако дали могат да проверят историята на колата , че такива които не са от европейския съюз мисля, че не могат.
  • 0

#51 JHM

JHM

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 446 Мнения:
  • Кара:ACCORD CL7 K20Z2
  • Място:BG

Публикувано 03 септември 2016 - 20:01

За преглед ще я прегледат,но за проверка на историята на колата ще ти откажат. Аз получих на времето такъв отказ с думите, че не извършват такава услуга.Може да питаш все пак, може да се е променило нещо.
  • 0

#52 bat_ves

bat_ves

Новак

• Член
  • Pip
  • 38 Мнения:

Публикувано 03 септември 2016 - 20:14

Според мен шансът да е внесена от страна извън ЕС е малък  , друг е въпросът защо отказват? Не могат или не им се занимава ?

• 0

#53 goodybg

goodybg

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 63 Мнения:

Публикувано 03 септември 2016 - 20:29

Повечето са вкарани от швейцария , а тя не е от ес. Но пък тези от италия и германия може и да може да се проверят. Звънни и питай най сигурно
  • 0

#54 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 04 септември 2016 - 07:53

Първо питай откъде е колата, моята я провериха.
  • 0

XYZ

#55 ВесКо

ВесКо

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 363 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2i-ctdi 30th executive navi--- Jazz Graphite 1.4i-dsi--- CBR600RR pc40
  • Място:Първо!!!

Публикувано 05 септември 2016 - 00:11

Колата от вторият линк е с халогенни фарове от дизел.  :hmmm:

• 0

#56 goodybg

goodybg

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 63 Мнения:

Публикувано 07 септември 2016 - 15:55

Какво стана колега, реши ли да отидеш да ги видиш, че на снимки е едно на живо е друго. И на коя си се спрял.
  • 0

#57 zeek

zeek

Новак

• Член
  • Pip
  • 4 Мнения:
  • Място:Elin Pelin

Публикувано 08 септември 2016 - 07:35

Здравейте колеги! Стартирахме търсене на семеен автомобил... Първоначално се бяхме спрели на FR-V, но това беше докато жената не се качи на Accord :)

След дълго ровене из форумите сме се спрели на дизелов седан... След фейслифта. Към момента съм се спрял на тези две обяви и моля за мнение.

http://www.cars.bg/c1695128

http://www.cars.bg/c1744580

Благодаря предварително!

• 0

#58 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 08 септември 2016 - 07:46

Ами ако и двата са от първи собственик, бих побързал да ги видя, проверя, и най-вероятно закупя единият. Не мисля, че биха се задържали много.
  • 0

XYZ

#59 Cyreon

Cyreon

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 354 Мнения:
  • Кара:2009 Honda Accord 2.0 i-VTEC 156 hp

Публикувано 08 септември 2016 - 08:01

Здравейте колеги! Стартирахме търсене на семеен автомобил... Първоначално се бяхме спрели на FR-V, но това беше докато жената не се качи на Accord :)

След дълго ровене из форумите сме се спрели на дизелов седан... След фейслифта. Към момента съм се спрял на тези две обяви и моля за мнение.

Благодаря предварително!

На картинка всички изглеждат прекрасно. После като ги видиш почват разочарованията. Добре, че не са от автокъща, така поне е по-голяма вероятността тия 200 000 км да са реални. Виж какво й е сменяно, че на тия километри обикновено едно по едно започват разни по-скъпички работи да се обаждат за смяна. Грубо по колко км правите семейно на година?

• 0

#60 zeek

zeek

Новак

• Член
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 08 септември 2016 - 08:08

Грубо около 15 - 20 000 на година...

• 0

#61 Cyreon

Cyreon

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 354 Мнения:
  • Кара:2009 Honda Accord 2.0 i-VTEC 156 hp

Публикувано 08 септември 2016 - 08:14

Грубо около 15 - 20 000 на година...

Добре си се насочил към дизел. Много е важно да провериш какво й е сменяно до момента и ако се стигне до покупка задължително преди това я вкарай в сервиз и направи пълен преглед. Огледай и за драскотини, удари, че после е много неприятно, ако видиш. А и това смъква цената. Успех с покупката и каквото и да вземеш се похвали после тук.

• 0

#62 bobchoo

bobchoo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 391 Мнения:
  • Кара:Матов Акорд 1.8 136к.c. 00г, Хонда Сивик Аеродек 1.4is
  • Място:Бургас и Несебър, Варшава

Публикувано 08 септември 2016 - 09:29

Здравей Zeek!

Тъй като това е кола която е вече на години и си имаш бюджет, което е разбираемо за семеен човек, търси екземпляр с повече екстри. Сензорите за паркиране и там подобни за задължителни. Стресът при женати ще е по-малък, изобщо спокойствие си е. След 200к километра имаш смяна на веригата. Тя е със живот 220к. Не е евтина, но пък не се сменя и така често. Ослушвай се за шумове при палене на студен двигател. Ако трака като трактор или някое ауди и там подобни ваг кошници и има нещо. Провери и съединителя! Задължително на преглед в Хонда сервиз , както колегата е написал и гледай за драскотини и тн. Свалиш ли едни 200-300 лв. после ще ти излезе по-евтино обслужването.

Успех!!

• 1

#63 Беселин

Беселин

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 738 Мнения:
  • Кара:HONDA CIVIC 1.7CTDI
  • Място:България

Публикувано 08 септември 2016 - 09:49

Колеги, обявата не е от България, но ми привлече вниманието.Колата изглежда изключително добре http://www.autoscout...1&vehtyp=10&r=5

Чак се чудя дали има нещо, което да не е наред предвид цената на фона на останалите обяви.

• 0
Публикувано изображение

#64 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 08 септември 2016 - 11:32

Не виждам нищо мистериозно в цената, предвид че не виждам Навигация на първо четене, а пък е Екз. Автомобилът е 2.0 и е от 2010, франка е 1.80лв., което не я прави евтина, така че не се заблуждавай. Като сложиш пътя, проверката в сервиз и ще ти излезе и скъпо даже.

Този пост е редактиран от crown_bg: 08 септември 2016 - 11:32

• 0

XYZ

#65 Veseliq

Veseliq

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 2117 Мнения:
  • Кара:Accord 2009 Tourer 2.4i EX

Публикувано 08 септември 2016 - 13:54

За внос на кола от Швейцария се плаща мито и ДДС - общо 30% върху цената, която виждаш.

• 0

#66 Беселин

Беселин

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 738 Мнения:
  • Кара:HONDA CIVIC 1.7CTDI
  • Място:България

Публикувано 09 септември 2016 - 15:27

Значи вноса от Швейцария е загубена кауза.

• 0
Публикувано изображение

#67 romborak

romborak

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 64 Мнения:
  • Кара:ше - Audi A4 '97 1.9 TDI AFN, сега - Accord '09 Tourer R20A3 AT
  • Място:Перник

Публикувано 09 септември 2016 - 16:09

Освен ако нямаш човек да уреди вносната цена да бъде по-ниска от реалната и така да платиш сравнително малко мито и ДДС.

Ако при внос запишеш, че имаш някакъв проблем по колата (например проблем в скоростната кутия или нещо подобно), с това ще можеш да оправдаеш по-ниската покупна цена и вместо на цена 7хил. франка да я обмитиш на 2хил. По този начин вместо 2240 CHF мито и ДДС ще платиш 640 CHF, което е грубо около 1150лв.

А за кола от Швейцария според мен това е сума, която си заслужава да бъде платена.

Този пост е редактиран от romborak: 09 септември 2016 - 16:10

• 2

honda-accord-tourer-2-0i-elegance-cu-r20

#68 ВесКо

ВесКо

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 363 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2i-ctdi 30th executive navi--- Jazz Graphite 1.4i-dsi--- CBR600RR pc40
  • Място:Първо!!!

Публикувано 09 септември 2016 - 16:18

Благодаря предварително!

Втората е кола с всички екстри за модела, като единствено няма парктроник, но тази екстра и при другите се е поставяла допълнително. А да не забравяме, че на кола с нави след 2006г. много лесно се поставя камера за задно виждане. Втората има красиви джанти 17", ксенон, шибидах, кожени Ел. седалки с подрев, блутут с бутони на волана, тъч скрийн екран с навигация и гласови команди, това са все неща, които ги няма при първата. Между двете коли няма много място за сравнение. 

Този пост е редактиран от ВесКо: 09 септември 2016 - 16:20

• 0

#69 zeek

zeek

Новак

• Член
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 09 септември 2016 - 18:22

Здравейте колеги...

вчера се обадих на телефоните на двете обяви и се оказа, че обяваа за екзекютив-а вече не е актуална.. Иначе определено като ниво на оборудване е много по-добре... Но здраве да е....

На другата обява се чухме с колегата и ми изпрати допълнително малко снимков материал... Днес успяхме да се видим и да погледна колата.... Определено ми хареса как работи и се държи... макар и за малко по тесните квартални софийски улички :) Оказа се че този автомобил е закупен и поддържан в бултрако... Човека определено се е грижил много добре за нея... С нови летни гуми....

Докато я карах усетих леко стържене отзад и като я погледнах видях, малко ръжда по спирачните дискове... Каза, че не е карана от известно време... (все пак се движи със служебен автомобил ;) )

• 0

#70 zeek

zeek

Новак

• Член
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 14 септември 2016 - 08:42

Време е и аз да се похваля.... Вече сме собственици на акорд и кефа е огромен :) Скоро и снимки :)

• 0

#71 ceco_accord

ceco_accord

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1825 Мнения:
  • Кара:Accord 7 -facelift 2,4 AT tourer
  • Място:Монтана

Публикувано 04 октомври 2016 - 20:01

Питанка имам и аз, но от "обратната страна". Имам приятел който си продава Акорда. Колата е добра, а него познавам преди да го купи, и ще го познавам след като го продаде -човекът е точен. Сега казусът. Според правилата той не може да я публикува (не е форумец), а а аз също не мога да я пусна в продава (понеже не е лично моя). Линкове към авто сайтове са забранени. Като как да доставим инфото за тая кола и в нашия форум, без да пре... правилата???

• 0
Публикувано изображение

#72 vesivanova

vesivanova

Потребител

• Общи модератори
  • PipPipPip
  • 1969 Мнения:
  • Кара:N22A2
  • Място:.....

Публикувано 04 октомври 2016 - 20:23

Формално, няма как.
Може би като въпрос за покупка тук. От Вас, за конкретна обява?
  • 0

#73 ceco_accord

ceco_accord

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1825 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2016 - 09:13

http://www.mobile.bg...80&slink=fvea9t

http://www.cars.bg/c1838681

Колата съм я виждал многократно, пробвал няколко пъти и за състоянието в което е, краткото описание от собственика е твърде семпло -имайки предвид какви барутници се хвалят с дълги суперлативни текстове. Човекът, като отдавнашен фен, си я гледа с любов и уважение, но поради обясними причини (съседното малко черно зверче) я кара само зиме и на дълъг път. Продава я защото си взе по-голяма Н и тази остава ненужна. Предполагам че цената се коментира, но поне стоката е без подводни камъни.

• 0
Публикувано изображение

#74 ROCKONOFF

ROCKONOFF

Mr.Roadra'Sir

• Почетен член
  • 2684 Мнения:
  • Кара:'27 year old Mistress in Red'
  • Място:... behind the wheel of B20A7

Публикувано 05 октомври 2016 - 10:25

Аз не виждам кфо го бърка г-на Павлов да си направи една нова регистрация , след като дълги години беше член на форума и да си презентира хем Легендя , хем старото возило ! Да не са праи на ощипана госпоица тоз младеш и мой познат също ...  :zen:

• 0

image.jpg

#75 ceco_accord

ceco_accord

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1825 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2016 - 12:31

Ми и аз така му рекох, а и мнозина от старите съфорумци го знаят, но ... Важно е някой нов да се присъедини към нас и седне в Акордеона.

• 0
Публикувано изображение

#76 dgy

dgy

Новак

• Член
  • Pip
  • 13 Мнения:
  • Място:Burgas

Публикувано 16 октомври 2016 - 17:37

Здравейте колеги,

след 8 години без хонда се опитвам отново да се завърна към любимата марка. Искам да си купя Акорд 7 седан. Предпочитам обаче да е от човек, а не от автокъща. И тук избора ми се ограничава доста поради недостиг на финанси. Спрял съм се на две коли

http://www.mobile.bg...88&slink=g1qlsw

http://www.mobile.bg...39&slink=g1qlsw

Моля ако някой тук познава колите или ги е гледал да ми помогне.

Колата от първата обява е карана само в България. Притесняват ме обаче описаните ремонти и тунинга(чипосването на двигателя). Какви рискове крие това? Ремонта на турбината нещо нормално ли е за тази възраст и километри или по-скоро не? Съединителя по принцип на колко километра се сменя?

Колата от втората обява е внесена в страната преди две години. Според мен е малко необичайно такава кола да се продава след само две години каране, но може и да си въобразявам. 

Надявам се някой да успее да ми помогне в избора.

• 0

#77 dindin

dindin

СнегоХондка

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1461 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 16 октомври 2016 - 17:53

Колега, преместих ти въпроса. Смятам, че е по-подходящо да е тук.

Моето скромно мнение без да познавам Акордите, хеле пък нафтовите :)

1-вата:
Съединителят е възможно да не е харесал тунинга, но може просто да е бил вече за смяна. Попитай кога е чипосана и кога е сменен съединителя - какво е сменено точно, комплект, с или без маховик.
Малко инфо:
http://forums.hondab...entry1057472006

2-рата:
Обявата явно е писана от човек, каращ Киа/Хюндай.
Не очаквам да е наясно с модела като цяло, но не се знае.
Същите въпроси като за предишната :) Какво означава "напълно обслужен"?

ПП. не знам що продължават да го наричат ЧИП-тунинг като чип НЕМА...

• 0

CRV II 2005 face/ RD8 / K20A4 / 5MT
ROMANO A.I.S. OBDII LPG

#78 h5rov

h5rov

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 428 Мнения:
  • Кара:Accord 2.4i, АТ, 2007
  • Място:Пловдив

Публикувано 16 октомври 2016 - 20:53

Втората защо е с английски скоростомер?

• 0

sig-2011.png

#79 Valkov90

Valkov90

Новак

• Член
  • Pip
  • 31 Мнения:
  • Кара:К24 7TH GEN

Публикувано 16 октомври 2016 - 22:12

Здравейте,

Колега относно темата за 2 та дизелови акорда.

Първият стои от около 4,5 месеца на обява.Тук се поражда въпроса защо ?

Това чипосване не е никак добра идея,понеже съединителя и маховика са най-малкото зло,което може да причини,тази доста над нормалната мощност.Като може да одари скоростна кутия,лагери и доста компоненти по веригата.

Втората е с обръщана дирекция и обявата е налична от миналата година.Казвам го,защото аз самия търсех читав екземпляр 2.4,когото намерих лично в Щвейцария и в периода в който съм разглеждал бензиновите,хвърлях и око на дизеловите.

Не знам дали е добра идеята да те съветвам,да си докараш от Германия или Италия,защото стана масова практика чалмарите да вкарват коли от Италия,минават с тях технически преглед в Германия и ги продават за германски.

За сравнение ще ти дам пример че моята красавица е със сменена спортна генерация без катализатор,спортен филтър K&N,сменен съединител,ТypeS пакет с допълнения,245/35/18 с почти чисто нови гуми и страхотни джанти,сменени крушки за заводски ксенон за къси светлини на 170*** хиляди километра и крайната цена с каско,регистрация,обслужване и кат е 12 000.

Ако една кола е Щвейцарска то тя със сигурност е гледана с много любов и изглежда превъзходно.Като впечатлението което ми остана,че там кола с по малка джанта от R18 няма  :whistle:  :whistle:

Този пост е редактиран от Инж.Вълков: 16 октомври 2016 - 22:17

• 2

#80 petko_z

petko_z

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 182 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2 i-cdti 2004

Публикувано 17 октомври 2016 - 14:12

Втората защо е с английски скоростомер?

И врътките на двузоновия климатроник са с управляваща дясна,  а не лява.. Въртян е волана :)

• 0

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com