Към съдържанието

- - - - -

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!
Въпроси и мнения за коли от обяви извън тази тема ще бъдат изтривани.

• Не можете да пишете в тази тема
207 отговора на тази тема

#1 Veseliq

Veseliq

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 2055 Мнения:
  • Кара:Accord 2009 Tourer 2.4i EX
  • Място:Токио

Публикувано 21 май 2016 - 04:43

Тъй като се пускат тема след тема за обсъждане на обяви, както се разводняват технически теми с разни общи и неясни въпроси от сорта на "какво мислите за тази кола", правя специална тема. Тук всеки, който иска да получи или даде акъл по обява или снимки - да го направи тук. Тъй като темата е направена важна и е в раздел "Общи дискусии" (където е мястото на тези въпроси), всички теми и постове за обсъждане на обяви ще бъдат изтривани.

• 0

#2 niki_honda

niki_honda

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 259 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 7 2.4
  • Място:София

Публикувано 21 май 2016 - 12:50

Аз ще съм първия с тази обява - http://www.mobile.bg/11462646490940390 Какво мислите?

Колата според думите на собственика е карана около 2 год. във Видин, преди това е вкарана от Словения.

Не е правил нищо сериозно, освен нови свещи, накладки, акумулатор и бобина.

Каза, че го кара с 10W40, което е малко по-притеснителното, защото би трябвало да е с 5W40.

Все пак мнения? И също има ли колега от Видин във форума?

• 0

#3 JapCar

JapCar

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 629 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.0 i-VTEC (K20Z2), EX, 2007
  • Място:Bristol ,England

Публикувано 21 май 2016 - 23:36

Аз ще съм първия с тази обява - http://www.mobile.bg/11462646490940390 Какво мислите?

За каква бобина става въпрос?

• 0

#4 niki_honda

niki_honda

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 259 Мнения:

Публикувано 22 май 2016 - 00:01

Не знам, така ми каза по телефона.

• 0

#5 JapCar

JapCar

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 629 Мнения:

Публикувано 22 май 2016 - 00:44

Ами питай го (не, че това е важно за избора ти, но да разбереш дали е добронамерен или ...) Имам предвид, че едно време колите бяха с една бобина и дистрибутор, после с две, а съвременните коли обикновено са с 4 малки на лулите за свещите...

• 0

#6 niki_honda

niki_honda

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 259 Мнения:

Публикувано 22 май 2016 - 19:40

Ами питай го (не, че това е важно за избора ти, но да разбереш дали е добронамерен или ...) Имам предвид, че едно време колите бяха с една бобина и дистрибутор, после с две, а съвременните коли обикновено са с 4 малки на лулите за свещите...

Най-вероятно ще я гледам скоро и ще разбера всичко. Най-много ме притеснява дисплея, защо екрана стои като в грешка. Той по телефона каза, че си работи всичко без навигацията, но това е ясно. Може би няма диск и така показва в началото...

• 0

#7 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1536 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer CM2 АТ 2003

Публикувано 22 май 2016 - 19:43

В Двд-Рома няма диск, затова е така екрана, но това не пречи на останалата функционалност на екрана. Естествено ти ще изпробваш всичко това на място.
  • 0

#8 Ивайло Йовчев

Ивайло Йовчев

Хулиган

• Член
  • PipPipPip
  • 359 Мнения:
  • Кара:Honda Accord TypeS-CL9-K24a3
  • Място:Стара Загора

Публикувано 22 май 2016 - 22:33

До колегата 

niki_honda   http://www.mobile.bg...462646490940390

Тази Хонда е меко казана ужасна... най-ниската цена в мобиле от Стара Загора ходихме до Видин да я гледаме с голям интерес и разговори безбройни по телефона и накрая не беше нищо което ни беше казано.Първо безброй много детайли правени не както трябва имала е натиснато или удар от дясно има ръжда на задна дясна вежда.Иначе е лъскава отдалече, отвътре леко мизерно момчето пуши вътре багажника миришеше на риба.Съединител почти няма,няма го и компресора на климатика след като го попитахме къде е каза че е в един сервиз и не може да го даде ако я купим.Колата е вкарана от словения поне така твърдеше човека.Като ходова част беше стегната не можа да каже с какво масло е обслужвана каквото имало явно  :) дано съм бил полезен с тази информация за колата. 

• 0

#9 JapCar

JapCar

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 629 Мнения:

Публикувано 23 май 2016 - 00:14

До колегата 

,няма го и компресора на климатика след като го попитахме къде е каза че е в един сервиз и не може да го даде ако я купим.

В какъв смисъл го няма? Не работи или...ако го няма, какво става с ремъка?

• 0

#10 niki_honda

niki_honda

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 259 Мнения:

Публикувано 23 май 2016 - 00:50

До колегата 

niki_honda   http://www.mobile.bg...462646490940390

Тази Хонда е меко казана ужасна... най-ниската цена в мобиле от Стара Загора ходихме до Видин да я гледаме с голям интерес и разговори безбройни по телефона и накрая не беше нищо което ни беше казано.Първо безброй много детайли правени не както трябва имала е натиснато или удар от дясно има ръжда на задна дясна вежда.Иначе е лъскава отдалече, отвътре леко мизерно момчето пуши вътре багажника миришеше на риба.Съединител почти няма,няма го и компресора на климатика след като го попитахме къде е каза че е в един сервиз и не може да го даде ако я купим.Колата е вкарана от словения поне така твърдеше човека.Като ходова част беше стегната не можа да каже с какво масло е обслужвана каквото имало явно  :) дано съм бил полезен с тази информация за колата. 

Доста подробна информация, мерси колега. Спести ми евентуално ходене до Видин... очевидно не е гледана както трябва и е потенциален източник на проблеми.

• 0

#11 Ивайло Йовчев

Ивайло Йовчев

Хулиган

• Член
  • PipPipPip
  • 359 Мнения:
  • Кара:Honda Accord TypeS-CL9-K24a3
  • Място:Стара Загора

Публикувано 24 май 2016 - 21:37

До колегата 

,няма го и компресора на климатика след като го попитахме къде е каза че е в един сервиз и не може да го даде ако я купим.

Няма го на мястото му тръбичките към радиатора на климатика са с намотано тиксо и компресора е свален.Каза че са го свалили да го правят ама не ставал и трябвало нов по негови думи нов бил 300лв.Аз още там проверих в нета нещото което излезе беше на Delphi най-ниска цена 492 лв,

• 0

#12 JapCar

JapCar

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 629 Мнения:

Публикувано 24 май 2016 - 21:44

До колегата 

Няма го на мястото му тръбичките към радиатора на климатика са с намотано тиксо и компресора е свален.Каза че са го свалили да го правят ама не ставал и трябвало нов по негови думи нов бил 300лв.Аз още там проверих в нета нещото което излезе беше на Delphi най-ниска цена 492 лв,

Е колата в движение ли е тогава? Ако да, как е опънат ремъка с липсващ компресор?

• 0

#13 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1536 Мнения:

Публикувано 25 май 2016 - 06:55

Можеш да го попиташ, къде ги продават тези нови компресори за по 300 лв. Доста хора ще бъдат заинтересовани.
Въобще не се занимавайте с този повече, кой знае колко още не ви казва, просто зщото не се вижда.
  • 0

#14 niki_honda

niki_honda

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 259 Мнения:

Публикувано 25 май 2016 - 10:14

Това за компресора изби рибата хаха Не ми беше казвал за това по телефона...ама се тая. Ясна е работата с тая кола...

• 0

#15 Чавдар K

Чавдар K

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1019 Мнения:
  • Място:София/Варна/

Публикувано 25 май 2016 - 11:02

...в тази същата автокъща ходих да гледам един фейслифтов Акорд 7ма, светло зелен, на добра цена, но беше очевидно, че е наводняван.

Пак от Словения.

Ако не се лъжа същия този Акорд от обявата се продаваше в тази автокъща по същото време, та нищо чудно и той е да плувал..

• 0
honda-civic-1-6-sport_medium.png

#16 kembo

kembo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1234 Мнения:
  • Кара:Del Sol B16/civic ЕК3/Accord CL7
  • Място:Пазарджик

Публикувано 29 май 2016 - 22:16

Само да уточня за цената ( понеже съм купувал за приятел ) ОЕМ компресор 2 ра употреба с гаранция 1 ден е точно 300 лв. нов мисля ,че варираше от 900- до малко над 1100 лв  . Само като някой ми каже такава цена за част и то чисто нова ми става ясно колко е коректен. Преди 4 г мой приятел си купи акорд 6г 1.8   от въпросния търговец. Внос от Словения . Невероятно изгнил, Масло гореше колкото бензин , но бил евтин.  Това мога да кажа . Всеки сам си преценява колко "евтино" излоза евтиното .Поздрави 

• 0

#17 Kalinski88

Kalinski88

Новак

• Член
  • Pip
  • 7 Мнения:
  • Място:Варна

Публикувано 06 юни 2016 - 14:56

http://www.mobile.bg...1&slink=e58vu2

Здравейте нов съм във форума :) Решил съм да сменям марката и се спрях на Хонда , но още се чудя ЦРВ 2ра генерация или Акорд.

Бих бил благодарен за всякакво инфо за автомобила на линка по-горе. Вижда се, че отзад в ляво е леко чукната което принципно за мен това лесно може да се оправи стига всичко останало да е наред най-вече с техническата част.  

Бих искал да попитам и от кой месец и година започва фейслифта на Акорд. 2006 или 2007? Четох , че преди фейса навигацията не ставала за бг. 

• 0

#18 Mad`Head

Mad`Head

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 403 Мнения:
  • Кара:Tourer
  • Място:Стралджа<->Бургас

Публикувано 06 юни 2016 - 15:07

Този от линка изглежда градушков.

• 0

#19 pepur

pepur

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 208 Мнения:
  • Кара:ex Accord 2.0 auto/now Jazz 1.4 and Lex :)
  • Място:Стара Загора/Плевен

Публикувано 06 юни 2016 - 15:38

Аз градушка не мога да преценя(монитора на служебния е скапан-но май Мадхед е прав.),не е фейс но пък изглежда доста прав и запазен.Регистриран със още комплект гуми,добро оборудване-на мен направо евтин ми се вижда : :)

Този пост е редактиран от pepur: 06 юни 2016 - 15:41

• 0

#20 ceco_accord

ceco_accord

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1406 Мнения:
  • Кара:Accord 7 -facelift 2,4 AT tourer
  • Място:Монтана

Публикувано 06 юни 2016 - 16:01

Фейса е от 2006-та, а и този не е най евтиният (имайки предвид че не е с всички екстри), но пък е с регистрация. Калникът може би не е труден вътрешно за достъп, но за капака, да каже някой със седан.

• 0
Публикувано изображение

#21 Kalinski88

Kalinski88

Новак

• Член
  • Pip
  • 7 Мнения:
  • Място:Варна

Публикувано 17 юни 2016 - 10:28

http://www.mobile.bg...39&slink=eaip5t Пичове мнение за тази обява ? :) 

Този пост е редактиран от Kalinski88: 17 юни 2016 - 10:31

• 0

#22 ceco_accord

ceco_accord

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1406 Мнения:
  • Кара:Accord 7 -facelift 2,4 AT tourer
  • Място:Монтана

Публикувано 17 юни 2016 - 10:39

Добре изглежда. Чудесно е че има сервизна история -стига продавача да ти я прати и да видиш какво от предстоящите "дизелови болежки" вече е правено.

• 0
Публикувано изображение

#23 Mad`Head

Mad`Head

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 403 Мнения:

Публикувано 17 юни 2016 - 11:02

Колата я има и във форама, свържете се с колегата. http://forums.hondab...howtopic=101237

Поздрави

• 0

#24 Чавдар K

Чавдар K

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1019 Мнения:
  • Място:София/Варна/

Публикувано 17 юни 2016 - 12:52

...това което на мен ми направи впечатление е, че фаровете за мъгла са от бензинов акорд.

• 0
honda-civic-1-6-sport_medium.png

#25 Mad`Head

Mad`Head

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 403 Мнения:

Публикувано 17 юни 2016 - 13:50

Отписвай я, продадена е вече ...

• 0

#26 gosta

gosta

Новак

• Член
  • Pip
  • 7 Мнения:
  • Място:london

Публикувано 06 юли 2016 - 12:23

https://www.gumtree....spec/1175460751.

Моля дайте мнение за тази обява , че възнамерявам да пропътувам 400 мили тази нощ и утре сутринта да я погледна ,( евентуално) купя.

Имах същата до предишната седмица за 2 месеца , но катастрофирах и е тотална щета та...

Благодаря предварително.

• 0

#27 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1536 Мнения:

Публикувано 06 юли 2016 - 16:09

Екстра изглежда.
  • 0

#28 JHM

JHM

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 259 Мнения:
  • Кара:ACCORD CL7 K20Z2
  • Място:BG

Публикувано 06 юли 2016 - 17:21

Хубава е, но не са ли много "£"?

Този пост е редактиран от JHM: 06 юли 2016 - 17:22

• 0

#29 gosta

gosta

Новак

• Член
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 06 юли 2016 - 18:09

Ами в сравнение с другите които гледам тази е на средна цена според пробега , пък и смятам да се пазаря сериозно. Надявам се , че ще бутна поне £300-400. Днес и минаха прегледа успешно с предписания за леко задържащи задни спирачки и малък теч от изпускателната система. Ще има за какво да се пазаря определено . Повече ме интересува двигателя ,съединителя , интериора и окачването. Ще разбера утре сутрин дали съм изтрошил 1200 километра в двете посоки напразно.....:) Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#30 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1536 Мнения:

Публикувано 06 юли 2016 - 18:37

В Англия цените са други, нямат общо с тук.
  • 0

#31 gosta

gosta

Новак

• Член
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 06 юли 2016 - 18:42

Каква е цената за такава в България? Тази със сигурност е на 72 000 мили (110 000 километра), проверих ги . Като отида ще проверя по документите и дали са били жени собствениците . Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#32 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1536 Мнения:

Публикувано 06 юли 2016 - 18:47

За 110К, фейслифт с това оборудване около 14К, и това е бензин, но под 13К не виждам как ще се намери, даже е малко. Виж в мобиле Германия и Аутоскаута частните обяви, скъпи са.
  • 0

#33 gosta

gosta

Новак

• Член
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 06 юли 2016 - 19:25

Предната я взех за £3300 на 110к и сега не намирам да ми хване някоя окото и на 72-3 к мили под £3900 -4000 че и нагоре . Пък нямам и време да чакам толкова , трябва да работя с нея. Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#34 Veseliq

Veseliq

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 2055 Мнения:

Публикувано 07 юли 2016 - 04:35

Моля да не коментираме цени на автомобилите извън България и особено в UK. Заради обратното движение, възможността за износ е много по-малка и съответно цената на всички автомобили там пада по-бързо и по-важно се определя от фактори, които не са релевантни за повечето хора в този форум. Има не един или два великобритански Хонда форуми, където цени и пробег може да се коментират.

• 0

#35 Angelov88

Angelov88

Новак

• Новак
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 07 юли 2016 - 08:24

Колеги, какво мислите за тази? 

http://www.mobile.bg...95&slink=ejt2lw

Преди 2-3 седмици я гледах на живо, добре  изглеждаше, запалих я на място и звучеше добре, но:

1- не ми хареса, че няма капак на двигателя

2- дизел е, пък не ми се вярва да е на 130к км....и то за тия пари 2006?

• 0

#36 JHM

JHM

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 259 Мнения:
  • Кара:ACCORD CL7 K20Z2
  • Място:BG

Публикувано 07 юли 2016 - 08:57

Към колегата "gosta",защо не погледнеш тази:https://www.gumtree....-mot/1176198699
  • 0

#37 Tokio

Tokio

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 275 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2 i-CTDI 2008, комби
  • Място:Ямбол

Публикувано 07 юли 2016 - 10:40

Преди 2-3 седмици я гледах на живо, добре  изглеждаше, запалих я на място и звучеше добре, но:

Ако е 2006 г, трябва да е фейслифтова, а тази не е.

• 0

Спрете Земята, искам да сляза!

#38 niki_honda

niki_honda

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 259 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 13:13

Ако е 2006 г, трябва да е фейслифтова, а тази не е.

Принципно на този колите са му читави. Вкарва почти всичко от Швейцария, ходил съм да гледам коли там. Тази обаче не е 2006г. наистина. Много често търговците пишат коли, които са края на определена година, направо за следваща...съответно тази сигурно е 2005г. Също така е писал ел. седалки, а тя няма такива. Такива седалки има само executive пакета.

Този пост е редактиран от niki_honda: 08 юли 2016 - 13:14

• 0

#39 Veseliq

Veseliq

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 2055 Мнения:

Публикувано 09 юли 2016 - 18:13

Преди 6 години нямаше дизелови Акорди 2004-2005 на такива километри от там. Колата не е на 130к км - доказателство е липсата на сервизни документи. Няма швейцарец, който да изхвърли тези неща и опита ми показва, че ако сервизната книжка липсва - километрите задължително са плашещо много. Имайки предвид, че е дизел, бих те посъветвал да си крайно предпазлив или да изискаш да отидете в Бултрако (които не са далеч) да кажат сменяна ли е верига. Но за мен наистина е излишно - както е излишно да се споменава, че свети чека на двигателя (нещо, което от къщата биха оправили ако беше дреболия, както ще ти кажат, че е).

На място и с документи на колата - има шанс и да ви дадът сервизна история срещу малко заплащане, но се съмнявам от къщата да се съгласят знаейки истинските километри.

• 0

#40 Knoxville

Knoxville

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 295 Мнения:
  • Кара:Accord VI, 1.8

Публикувано 09 юли 2016 - 19:12

Обърни внимание и, че жабката леко е увиснала наляво.

• 0

2 потребител(и) четат тази тема

2 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com