Jump to content
sttekata

Ел. отопление в седалки на Honda CRV III

Recommended Posts

Здравейте,

 

След като външните температури станаха доста ниски, започнах да използвам ел. подгрева в седалката.

При пускане на подгрева в седалката, след известно време (5-8 минути, защото работата ми е наблизо) започва да се усеща топлина в облегалката, но не усещам затопляне в седалката.

 

В тази връзка искам да ви попитам, при вас така ли е или не ?

Също така гледах да не би да са изключени кабелите под шоф. седалка и видях, че има едно реле Mitsuba и още едно нещо до него (прилича на реле, но няма надписи). Някой знае ли за какво е релето (Airbag, подгрев или ел. задвижване на седалката)?

 

Моля ако някой има електро схеми на подгрева на седалките да ги сподели, за да огледам и замеря къде какво се пуска (I и II степен).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, при мен нямаше проблем допреди годинка-две. Топлеше си. По едно време спря и от мързел не съм си го оправил. Май ще взема да му обърна внимание тези дни (до другата Коледа най-късно :) ). Ако решиш да си го оправиш, няма да е лошо да споделиш целия процес по разрешаване на проблема, пък и самия проблем в какво се е оказал. Линкът по-долу е специално за тези цели и за теб.

 

https://goo.gl/LHZDmL

 

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз го включих това отопление на седалките,но понеже имам столовки върху кожата и въобще не го усещам.Бръкнах под тях и пак си слаба работа.Не дали не им трябва повече време да загреят.В на брат ми шкодата всичко става мигновенно и седалката топли перфектно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , Благодаря ти за схемата! Много ми беше полезна!

Размених релетата на двете седалки и пак същото, т.е. проблема не е в релетата!

Явно е изгорял нагревателя за високата степен в седалката (не в облегалката), защото ако беше за LOW нямаше да работи и в облегалката , че са последователно свързани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някакво развитие около подгрева?

И на мен не ми топли на задника. Плексита ми, обаче се загрява идеално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих релетата , но си бяха ок, сега като се стопли, ще проверя самия нагревател, но

като гледам термостата на колко спира (+27/+35С) захранването, разбирам защо не усещам топлината.

Човека е с температура на тялото +36,2/+36,7 т.е. под тази температура, всяка повърхност е студена.

Топлопритоци се усещат над +37С..... дано да е това проблема, а не да е изгорял нагревателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, не разбрах от темата дали е намерено решение за този проблем? Ако може да ми пратите и на мен тази схема ще съм ви благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите на хаи чак ми пари на г.....та ги спирам понякога или минавам на лоу

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. 
И аз имах проблем с подгрева на шофьорската седалка и след всякакви опити и замервания се стигна до демонтаж на седалката и сваляне на кожата на самата седалка. Добре че се видя проблема още в предната част на седалката (на сгъвката, където се пада в началото на нагревателчето). За проблема търсих клипове в youtube и от там се ориентирах за разглобяването и запояването на прекъснатия нагревател. Сега работи добре и загрява за около минута. 
 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.10.2021 г. at 15:17, mladm написа:

Здравейте колеги. 
.... За проблема търсих клипове в youtube и от там се ориентирах за разглобяването и запояването на прекъснатия нагревател...
 

Здравей колега, може да споделиш въпросните клипове, а също и ако имаш снимков материал от извършеният ремонт. Ще е полезно за хората с подобни проблеми.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, niksi написа:

Здравей колега, може да споделиш въпросните клипове, а също и ако имаш снимков материал от извършеният ремонт. Ще е полезно за хората с подобни проблеми.

 

За съжаление не съм свалял нищо от нета. Всичко беше на случаен принцип с писането и търсенето там. 
Единственото нещо, което сега ми изплува е, че май седалката която разглобяваше човека бе от Хонда Акорд и клипа не бе на български. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да възродим темата за подгрева. Моята няма такава екстра. Възможно ли е монтиране на подгрев, в същите седалки, ако е възможно откъде може да се закупи и евентуално монтиране. В случай, че няма такава възможност, нека някой сподели ако е поставял подложки с подгрев, които се включват в запалката, надеждни ли са или не си струва. Гледам, че се продават такива, които се активират с включване в запалка,  но когато са 2, какво е положението. 

Редактирано от valpol

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм тези от лидл, не са лоши, работят добре, цената е ок. Когато са две си вземаш адаптер с 2 разклонения и това е. Лесно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...