Jump to content
buleka vti

радиаторче на парното на Хонда Джаз 2006

Recommended Posts

Привет на всички. Пиша в темата от името на брат ми.Значи преди 5 дни и той стана горд собственик на марката. Колата с която се сдоби е Хонда Джаз 1,4 2006 г . Чудесен автомобил на 75 хил.км. без никакви забележки Внос от Италия. До тук добре. Преди няколко дни заваля снях и температурите паднаха.Брат ми запалил колата на място да постопли докато я изчисти от леда и снега и изведнъж се чуло Фъсссссссссссссссс и предното стъкло цялото в пара.Веднага изгасил и отворил капака.Леко отворил капачката на радиатора и видял странна лека форма на скреж и лед :angry: ония в Италия явно са карали или с много разреден антифриз или с вода.Като я взехме отворих и видях че има леко зеленикава течност но до замерване на градусите така и не се стигна.Просто всичко стана много набързо.По стъклото от изпускането на парата няма и следа от мазно което ме навежда на мисълта че водата е била в повечко.Като отворих разширителния съд вътре си беше пълно до средата в кашообразно състояние.Наляхме антифриз стопли мотора но единия край на маркуча който влиза в парното пари а другия студен.Като стопли хубаво вътре се чува леко фъскне от радиаторчето.Явно тапата с лед още не се е махнала но така или иначе щом фъска е за смяна радиаторчето. Ще ви помоля някой ако се е занимавал с този ФИЛМ относно смяната да сподели как става и трябва ли да вадя цялото табло или има чалъм без да го вадя. Ако някой има линк към подобен матерял или схеми за разглабяне за да стигна до него ще бъда много благодарен. Брат ми с коли не се занимава и като цяло нещата опират на моя гръб така че аз ще трябва да съм човека който ще прави процедурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си малко в час с английския ето тук ще намериш как се сваля радиатора с подробно описание и картинки. :)/>http://www.hondafitjazz.com/manual.htm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още доникъде. Чакам да се постопли че да се напъхам и започна да разфасовам. Хич не ми се сваля таблото. Ще мисля друг подход.Само да е възможно да стигна до питата и да има опция да се измъкне на някъде..........било то в страни или напред през централната конзола.Пък ако не стане ще се сваля и таблото.То едни фреони трябва да изпускам,то едни щипки ще се изпочупят :angry: не ми се започва направо.За сега само прави капка от време на време и се надявам тайно да затегне.Мисля си че сълзи от гумените О- пръстени на тръбите които излизат от радиаторчето понеже е напънало през тях лед и се предполага че е най лесното място от където може да премине течност като изключим спукване на самото радиаторче което е алуминиево.Но нищо не се знае.Ще пиша като стигна до някъде. За сега просто исках информация ако накой е правил процедурата да сподели за тънкости ако има такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не мога да се ориентирам по схемите много много, ама в мануала от ицето маи пише че се сваля таблото :) в ЕПЦ гледам че радиатора е пъхнат от дясно на ляво като касета в корпуса на парното и е затворен с една капачка с 2 болта, ако махнеш жабката и се отвори място да се свали тоя капак може и да се измъкне радиатора, така поне е на италянските кочини или на някои от тях. При тях наистина има два О-пръстена дето прокапват, ама при тебе при тва замръзване да е избушило от там а да не е радиатор трябва да си гати късметлията, ти си си де, щом не сте пукнали блока :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой случайно да е наясно ако си поръчам радиаторче за парното от Джаз с десен волан дали е същото като моето или е наобратно?..........Понеже намерих такъв на части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми освен тоя да го свали и да ти го снима :) тъкмо ще го питаш как го е свалил ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...